NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas sakė agentūrai "The Associated Press", kad Aljansas tikisi pirmuosius PRG elementus dislokuoti dar iki NATO viršūnių susitikimo gegužę Čikagoje; jis taip pat sakė, kad bus toliau mėginama suderinti tai su Rusija.

"Padaryta pažanga nėra tokia, kokios aš norėčiau, bet iki Čikagos dar yra laiko, aš vis dar tikiuosi, kad mes galime pasiekti susitarimo (su Rusija), - sakė A.Foghas Rasmussenas. - Tačiau nepriklausomai nuo to, mes tęsime NATO priešraketinės gynybos sistemos plėtrą, nes mes jaučiame didžiulę atsakomybę veiksmingai apginti mūsų gyventojus nuo raketų grėsmės".

Šios pastabos buvo pareikštos Miunchene, kur vyksta saugumo konferencija, kurios delegatams Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasakė, jog JAV planas "skambina pavojaus varpais", ir pažymėjo, jog tai gali rimtai pabloginti santykius su Maskva.

"Turi būti visiškai aišku, kad Rusija nepritars schemai, kuri sukeltų naują konfrontacijos ciklą tarptautiniuose santykiuose, - sakė S.Lavrovas. - Kurti vienas kitam prieštaraujančius aljansus - tai praėjusios epochos receptas, kuris šiuolaikinėmis sąlygomis gali virsti slydimu pasaulinės katastrofos link".

S.Lavrovas kalbėjo po to, kai JAV gynybos ministras Leonas Panetta apibrėžė planus, kuriuose numatyta įrengti radarų sistemą Turkijoje ir raketų gaudytuvus Rumunijoje bei Lenkijoje, taip pat keturis laivus, apginkluotus gynybos nuo balistinių raketų priemonėmis, dislokuoti Rotoje, Ispanijoje, o operacijų štabas būtų Vokietijoje.