Parlamentas pareiškė pasitikėjimą vyriausybės nariais ir jos programa. „Už“ balsavo 62 deputatai iš 101: 34 prezidentą remiančios Socialistų partijos ir 27 opozicinės Demokratų partijos nariai, taip pat – vienas nepriklausomas deputatas.

Politinę atsakomybę už mažumos vyriausybę prisiėmė prezidentas Igoris Dodonas ir jo neformaliai vadovaujama Socialistų partija.

Po balsavimo parlamente prezidentas prisaikdins naujuosius ministrų kabineto narius. Vyriausybė buvo suformuota vos per dvi dienas, įstatymų leidėjams paleidus proeuropietiškų pažiūrų premjerės Maios Sandu vadovaujamą koalicinę vyriausybę, pralaimėjusią balsavimą dėl pasitikėjimo parlamente.

M. Sandu proeuropietiško aljanso ACUM frakcija parlamentui aptarinėjant naujos vyriausybės patvirtinimą paliko posėdžių salę.

Šeši iš 11 naujosios vyriausybės narių, įskaitant I. Chicu, yra buvę Rusijos remiamo prezidento I. Dodono patarėjai.

Frakcijos lyderis Igoris Grosu paaiškino, kad dešiniųjų bloko deputatai nepritaria Socialistų partijos vyriausybės formavimui drauge su Demokratų partija.

Moldova, viena neturtingiausių Europos valstybių, prieš tapdama Sovietų Sąjungos respublika ir, vėliau, paskelbdama nepriklausomybę buvo Rumunijos dalis. Jai priklauso Rusijos remiamas separatistinis Uždniestrės regionas.

Pusketvirto milijono gyventojų turinčią šalį nuolat krečia politinės krizės. Nuo šios vasaros šaliai vadovavo precedento neturinti koalicinė prorusiškų ir proeuropietiškų jėgų vyriausybė.

Jungtinių Valstijų, Europos Sąjungos ir Rusijos palaikomą vyriausybę sudarė I. Dodono Socialistų partija ir M. Sandu proeuropietiškas aljansas ACUM.

Dalis Moldovos gyventojų pasisako už glaudesnius ryšius su Rusija, o kita – siekia lygiuotis į Europos Sąjungą.