Moldovos komunistų partija šiandien vykstančiuose parlamento rinkimuose tikisi gauti ne mažiau kaip 50 procentų rinkėjų balsų. Tai rinkimų apylinkėje sekmadienį pareiškė partijos lyderis Vladimiras Voroninas, pabrėždamas, kad toks rezultatas leistų komunistams suformuoti vyriausybę ir valdyti šalį.
Komunistų partija pasiūlys ministro pirmininko, kuris "nebūtinai turi būti komunistas", kandidatūrą, pasakė V. Voroninas. Pasak jo, "blogiau būti jau neturėtų, nes žmonės negali gyventi blogiau". "Po rinkimų būtina pasirinkti reikalingą ir teisingą šalies vystymosi kryptį", - sakė komunistų lyderis.

Daugeliu prognozių, Komunistų partija parlamento rinkimuose užims pirmąją vietą, surinkusi nuo 30 iki 40 procentų rinkėjų balsų. Ankstesniuose rinkimuose ji gavo 30 procentų balsų ir turėjo 40 iš 101 mandato.

Moldovos ministras pirmininkas Dumitru Braghisas (Dumitru Bragišas) sekmadienį atėjęs balsuoti kartu su žmona, rinkimų apylinkėje išreiškė viltį, jog "naujajame parlamente nugalės protas, ir bus sukurta darbinga įstatymų leidžiamoji valdžios institucija".

Premjero nuomone, "būtina, kad parlamentas remtų vyriausybę, kitaip dirbti bus labai sunku, mes tą žinome iš savo patirties".

Atsakydamas į klausimą apie Kremliaus paramą per rinkimus premjero vadovaujam centristiniam blokui, ministras pirmininkas teigė, jog "negalima kalbėti apie kišimąsi į rinkimų kampaniją - galima kalbėti apie dviejų šalių vadovybių bendradarbiavimą".

Moldovos premjeras įrašytas pirmuoju provyriausybinio centristų bloko kandidatų į deputatus sąraše. Stebėtojai prognozuoja, jog šis blokas gali būti antrasis po Komunistų partijos. Didelė tikimybė, kad centristų blokas kartu su komunistais sudarys plačią centro kairės valdančiąją koaliciją.

Moldovos prezidentas Petru Lucinschis (Petru Lučinskis) tikisi, jog po parlamento rinkimų padėtis šalyje stabilizuosis. Tą jis pareiškė ankstų sekmadienio rytą, atėjęs į rinkimų apylinkę su visa šeima.

Išreiškęs įsitikinimą, jog parlamente pavyks sudaryti stabilią daugumą, prezidentas nesiėmė prognozuoti, į ką orientuosis naujoji parlamentinė koalicija, tik pasakė, kad "parlamento lyderiai būtinai padarys išvadas iš buvusio parlamento veiklos ir sugebės susivienyti".

Tuo pat metu prezidentas neatmetė galimybės, kad dauguma parlamente nebus sudaryta ir krizė gali pasikartoti. "Per šią rinkimų kampaniją visi įsitikino, kad deputatų rinkimai turi vykti vienmandatėse apygardose, o ne pagal partijų sąrašus. Be to, prezidentą privalo rinkti visa liaudis, o ne parlamentas. Šie klausimai bus akcentuojami pirmiausia", įsitikinęs P. Lucinschis.

Atsakydamas į klausimą, ar jis balotiruosis į prezidento postą naujajame parlamente, šalies vadovas leido suprasti, jog apie tai kalbėti dar anksti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (14)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (447)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (439)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (7)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (41)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (407)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (34)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...