aA
Kol kas nėra jokio oficialaus paaiškinimo, kodėl virš Jakutijos platybių staiga aptemo dangus. Tarp sąmokslo teorijų sklando NSO, naujų ginklų bandymų, meteorito ar taršos nuo miškų gaisrų versijos.
Siberian Times nuotr.

Praėjusio penktadienio popietę diena staiga virto naktimi ir vietos gyventojai beveik tris valandas turėjo naudotis žibintuvėliais, kad matytų, kur eina, rašo „The Siberian Times“.

Dabar aiškėja, kad rajonas, kurį uždengė keista tamsa, yra kur kas didesnis: iš pradžių buvo skelbta, kad netikėta naktis apgaubė šalčiausio Rusijos regiono – Jakutijos – Evenų – Bytantajaus ulusą ir Žigansko gyvenvietę.

Dabar žiniasklaida praneša, kad saulė buvo uždengta ir Verchojansko miesto rajone. Taigi teritorija, kuri nukentėjo nuo paslaptingos tamsos, yra didesnė už Italiją.

Tamsa turėjo gelsvą atspalvį. Kai kas ją siejo su dulkių debesimis.

Kiti žmonės manė, kad tai yra Šėtono ženklas, bet labiausiai laikomasi pagrindinės versijos, kad saulę užtemdė dūmai nuo kituose rajonuose siautėjančių miškų gaisrų.

Oficialūs šaltiniai abejoja šia versija, tačiau kas sukėlė šį keistą reiškinį, nepaaiškina. Saulės užtemimo versiją jie taip pat atmeta.

Tokį vakuumą vietos gyventojai užpildė savo pačių spėlionėmis, kurios sklido per programėlę „WhatsApp“ ir socialinės žiniasklaidos svetaines.

Vienas vietos gyventojas iš Eveno – Bytantajaus uluso sakė: „Plinta žinutės, kad JAV palydovai užfiksavo šviesos blyksnį, po kurio padidėjo radiacijos lygis ir neįprastai suaktyvėjo kariuomenės veikla. Mes niekada nesužinosime, tai yra tiesa ar melas“.

„Tai galima paaiškinti tik NSO“, – teigė kitas šaltinis.

Vienas pareigūnas iš Žemutinio Bytantajaus gyvenvietės prieštaravo gyventojams, kurie tvirtino, kad nuslinkęs debesis ir tamsa paliko storą dulkių sluoksnį.

„Nebuvo jokių dulkių, – tikino jis. – Iš pradžių atrodė, kad artinasi stipri audra. Lauke pritemo, darėsi vis tamsiau ir tamsiau. Tačiau šį kartą, kitaip negu ankstesniais atvejais, tamsa turėjo sodriai geltoną atspalvį. Buvo labai neįprasta. Mes abejojame, kad tai buvo Saulės užtemimas. Paprastai meteorologai ir žiniasklaida apie užtemimus informuoja iš anksto. Be to, joks užtemimas netrunka taip ilgai“.

„Kai dingo saulė, žmonės pradėjo skambinti į administraciją. Daug kas išsigando, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Žmonės, gyvenantys čia daug metų, sakė niekada nematę nieko panašaus. Tamsa buvo juoda kaip degutas. Ji užslinko pamažu, ne iš karto. Saulė buvo užtemdyta liepos 20 dieną, penktadienį, nuo 11 val. 30 min. iki 14 val. vietos laiku“, – pasakojo gyvenvietės vadovas Konstantinas Starostinas.

Pasak jo, nebuvo jokių dulkių.

„Daug žmonių buvo išėję į lauką, taigi daug liudininkų gali patvirtinti, kad dulkių nebuvo. Kai tai įvyko, ryškių oro temperatūros pokyčių taip pat nebuvo. Tačiau tą naktį temperatūra buvo nukritusi iki 4 laipsnių šalčio. Nežinome, ką galvoti. Neturime jokių ekspertų, o gandai tik stiprėja. Galbūt tai susiję su kokiais nors kariniais bandymais“, – svarstė K. Starostinas.

Tačiau saulė buvo apleidusi ne visus arktinės Jakutijos rajonus.

Verchojansko miesto meras Jevgenijus Potapovas sakė, kad „saulė nebuvo dingusi, tačiau tą dieną vyko kažkas keista“.

„Liepos 20 dieną tvyrojo kažkas panašaus į dūmus. Bent jau mes taip nusprendėme. Aplinkui neturime jokių miškų gaisrų, bet vienas gaisras buvo kilęs prie sienos su Evenų – Bytantajaus ulusu.

Atrodė, kad diena apsiniaukė, kad saulę uždengė debesis ar ne debesis... tačiau nelijo“, – pasakojo J. Potapovas.

„Nežinojome, kas nutiko mūsų kaimynams“, – pridūrė jis.

„Manėme, kad kalbos apie dingusią saulę yra gandai, bet tuomet supratome, kad ne. Mes taip pat spėliojame, kas tai galėjo būti. Meteorologijos, gynybos ar kiti pareigūnai nieko neaiškina. Mes būname įspėjami apie Saulės užtemimus“, – sakė jis, pažymėdamas, kad šį kartą tokių įspėjimų nebuvo.

„Tai galėjo būti meteoritas, bet tikrai ne toks didelis. Tikrai niekas neaišku“, – spėliojo vyras.

Beveik visos Arkties apygardos pranešė apie nukritusią oro temperatūrą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (357)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (72)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (175)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (176)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (49)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (66)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (6)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (24)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (4)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...