V. Žirinovskis buvo pagarsėjęs provokacijomis ir antivakarietiškomis tiradomis.

Ūmaus būdo politikas vasario 2 dieną buvo hospitalizuotas dėl sunkios formos COVID-19 ir buvo ne vieną kartą paniręs į komą.

Po kovo 25-ąją valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ paskelbus apie V. Žirinovskio mirtį šią informaciją paneigė LDPR lyderio artimieji, jo partija, V. Volodinas, ir Rusijos sveikatos apsaugos ministerija.

„RIA Novosti“ žinutė apie V. Žirinovskio mirtį tąsyk buvo skubiai pašalinta.

„Noriu nuraminti visus, nerimaujančius dėl Vladimiro Volfovičiaus Žirinovskio sveikatos. Jis gyvas. Jo būklė tikrai sudėtinga. Šiandien jam buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Mes labai dėl jo nerimaujame, gydytojai kovoja dėl jo gyvybės. Jis pats tikras šaunuolis“, – tuomet „Telegram“ parašė pirmininkas.

Balandžio 6 V. Volodinas pranešė apie 76-uosius metus ėjusio politiko mirtį.

„Po sunkios ir ilgos ligos anapilin iškeliavo Vladimiras Volfovičius Žirinovskis... Mums visiems tai yra didžiulė netektis. Tegul šviesus jo atminimas amžiams išliks mūsų širdyse“, – teigiama šiandieniniame jo pranešime.

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas apie Rusijos liberalų demokratų partijos (LDPR) lyderio mirtį pranešė ir Dūmos posėdžio metu bei paprašė velionį pagerbti tylos minute. Rusijos liberalų demokratų partija patvirtino, kad jos lyderis mirė.

Vasario 9 d. skelbta, kad V. Žirinovskis gydomas Maskvos ligoninėje. Apie tai pranešė „Interfax“ ir „RIA Novosti“, remdamiesi su situacija susipažinusiais šaltiniais. Faktą, kad politikas medikų rankose, patvirtino ir partijos atstovai. Į pavakarę paaiškėjo, kad politikas yra kritinės būklės.

„Telegram“ kanalas „Mash“ skelbė, kad politikas papuolė į ligoninę dėl abiejų plaučių pneumonijos, sukeltos koronaviruso. Anot kanalo, buvo pažeista 50–75 proc. politiko plaučių. „Interfax“ paprašytas pakomentuoti situaciją, šaltinis sakė: „Taip, plaučių pažeidimas rimtas“. RBC šaltinis iš partijos ir ura.ru pašnekovai, artimi RLDP, vakare pranešė, kad V. Žirinovskis prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato.

Vladimiras Putinas, Vladimiras Žirinovskis

Kitas RBK šaltinis, pažįstamas su šia situacija, teigė, kad politiko būklė yra kritinė.

„Niekas neduoda jokių garantijų. Viską apsunkina gretutinės ligos“, – sakė jis. V. Žirinovskis gydytis nuo koronaviruso gali būti perkeltas į Vokietiją ar Izraelį, tačiau ši galimybė svarstoma tik „kraštutiniu atveju“ (jei RLDP lyderio būklė stipriai pablogės), pranešė Rusijos liberalų demokratų partijai artimi ura.ru šaltiniai.

Vladimiras Žirinovskis

„Tokia galimybė egzistuoja, bet ji nėra vienintelė. Žinoma, dabar visa šalies medicina kovos, kad išgelbėtų Vladimiro Volfovičiaus gyvybę, tačiau RLDP lyderio bendražygiai, šeima ir rėmėjai neatmeta galimybės išvežti jį į užsienį. Šiuo metu įvardijami variantai: Izraelis, Vokietija. Tai niekaip nėra susiję su nepasitikėjimu mūsų sveikatos apsaugos sistema“, – patikslino šaltiniai.

Tačiau Rusijos liberaldemokratų partijos atstovai spaudai sakė, kad „Žirinovskis jaučiasi gerai ir tęsia darbus“.

„Vladimiras Volfovičius dirba su dokumentais. Jis jaučiasi normaliai“, – paaiškino LDPR frakcijos Valstybės Dūmoje pavaduotojas Vladimiras Vlasovas.

Paprašytas patikslinti, kur šiuo metu yra partijos lyderis, V. Vlasovas nieko neatsakė. Gruodį politikas radijo stoties „Komsomolskaja Pravda“ eteryje pasakojo, kad nuo koronaviruso pasiskiepijo jau aštuonis kartus: „Žiūriu labai paprastai. Štai aš aštuonis kartus pasiskiepijau ir nesusirgau. Jeigu būčiau pasiskiepijęs tik keturis, gal kur ir būčiau pasigavęs“.

V. Žirinovskis buvo pagarsėjęs įžūliais ir skambiais pareiškimais, įskaitant grasinimus prieš tam tikras valstybes panaudoti branduolinius ginklus, užgrobti Aliaską ir išplėsti Rusijos sienas, kad šalies kariai galėtų „skalauti savo batus šiltame Indijos vandenyno vandenyje“.

Nors V. Žirinovskio LDPR teoriškai buvo vadinamosios „sisteminės opozicijos“ dalis, ji faktiškai palaikė prezidentą Vladimirą Putiną rūpimais klausimais, pavyzdžiui, dėl 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos.

V. Žirinovskis taip pat buvo naudingas Kremliui, nes viešai reikšdavo radikalias nuomones ir taip tikrindavo visuomenės reakciją.

Vienu metu V. Žirinovskis lygino save su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu, o 2016 metais pareiškė, kad amerikiečiai turėtų už jį balsuoti, antraip jo konkurentė Hillary Clinton sukels naują pasaulinį karą „su hirošimomis ir nagasakiais“.

Jo karjera įsibėgėjo, kai jis 1991 metais netikėtai laimėjo trečią vietą prezidento rinkimuose. Po dvejų metų LDPR iškovojo antrą vietą parlamento rinkimuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (72)