aA
Vilniuje, Lukiškių aikštėje, šeštadienį buvo rengiamas Rusijos opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo nužudymo metinių minėjimas.
B. Nemcovo atminimui surengtos eitynės Maskvoje
© Scanpix nuotr.

Į renginį per socialinius tinklus pakviesti buvę B.Nemcovo bendražygiai, Lietuvos politikai, tarptautinės politikos ekspertai, rusų, ukrainiečių, gruzinų išeivija Lietuvoje. Minėjimą organizuoja Lietuvoje gyvenantis politinis pabėgėlis iš Rusijos Michailas Maglovas.

Boriso Nemtsovo draugai ir bendražygiai susirinks Vilniuje pagerbti šviesaus jo atminimo, prisiminti jį besišypsantį. Taip pat priminti Rusijos valdžios institucijoms, kad mes nepamiršime šios tragedijos ir reikalausime nešališko nužudymo bylos ištyrimo bei nusikaltimo vykdytojų ir užsakovų atskleidimo“, – teigiama kvietime.

M.Maglovas BNS sakė apie renginį informavęs Vilniaus miesto savivaldybę.

Boriso Nemcovo nužudymo metinės Vilniuje paminėtos į dangų paleidžiant pusšimtį baltų balionų ir Lietuvos politikų pažadu organizuoti „Rusijos laisvės šeštadienius“.

Apie tokią idėją Vilniuje, Lukiškių aikštėje vykusiame mitinge, skirtame prisiminti prieš metus Maskvoje nušautą B.Nemcovą, užsiminė partijos Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai vadovas europarlamentaras Gabrielius Landsbergis.

„Siūlau Vilniuje organizuoti Rusijos laisvės šeštadienius“, - šeštadienį minėjime, į kurį susirinko beveik porą šimtų vilniečių, pareiškė jis.

Pasak europarlamentaro, iš Lietuvos turi sklisti demokratiją ir laisvę remintis balsas.

Vėliau BNS jis teigė, kad partija rūpinsis, jog ši idėja nebūtų užmiršta ir toks visuomeninis judėjimas, remiantis Rusijos opozicijos ir demokratinius siekius, būtų organizuojamas.

Į renginį per socialinius tinklus buvo pakviesti buvę B.Nemcovo bendražygiai, Lietuvos politikai, tarptautinės politikos ekspertai, rusų, ukrainiečių, gruzinų išeivijos Lietuvoje atstovai Lietuvoje.

Minėjimą organizavęs nuo 2008 metų B.Nemcovą pažinojęs Lietuvoje dvejus metus gyvenantis politinis pabėgėlis iš Rusijos Michailas Maglovas tvirtino, kad šūvis į šį Rusijos opozicionierių prilygsta pasikėsinimui ir į visą opoziciją, ir į demokratiją. „Jie ne tik šovė į Nemcovą, bet ir į mus“, - teigė jis.

Jis taip pat akcentavo, kad B.Nemcovo mirties metinės yra minimos ir Rusijoje, tačiau pabrėžė, kad rengiant šiuos renginius susiduriama su sunkumais - B.Nemcovo bendražygiai yra persekiojami.

Vilniaus miesto tarybos narys konservatorius Mindaugas Majauskas perskaitė tarybos rezoliuciją, įpareigojančią priimti sprendimą dėl B.Nemcovo vardo Vilniuje įamžinimo - siūloma pavadinti gatvę arba skverą.

Renginio pabaigoje į dangų buvo paleista apie pusšimtis baltų balionų. Renginio organizatorių tvirtinimu, šią spalvą B.Nemcovas labai mėgo, ji asocijuojasi su novatoriškumu ir yra pozityvumo simbolis.

Šeštadienį B.Nemcovo atminimas bus paminėtas ir Rygoje, Maskvoje, Londone, Jaroslavlyje, Berlyne, kituose miestuose.

Vienas garsiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų B.Nemcovas buvo nušautas 2015 metų vasario 27-osios vakarą Maskvoje, ant tilto per Maskvos upę, netoli Kremliaus.

Penkiems čečėnams, tarp jų – tos Šiaurės Kaukazo respublikos Vidaus reikalų ministerijos pajėgų bataliono vado pavaduotojui, buvo pateikti kaltinimai dėl B.Nemcovo nužudymo, bet šios žmogžudystės užsakovai nebuvo sulaikyti.

Kremliaus kritiką pagerbė ir JAV ambasarodius

JAV ambasadorius Rusijoje Džonas Teftas šeštadienį padėjo vainiką ant vieno Maskvos tilto, kur prieš metus buvo nužudytas iškilus Kremliaus kritikas Borisas Nemcovas.

Boris Nemtsov
Boris Nemtsov
© AP/Scanpix

„Aš kartu su savo pavaduotoju ir aukščiausias pareigas užimančiais ambasados darbuotojais čia atstovauju (JAV) prezidentui ir Amerikos liaudžiai, kad prisimintume žmogų, kurį pažinojome kaip valstybės pareigūną, politiką, o daugeliui amerikiečių – draugą“, – sakė J.Tefftas.

„Norime pagerbti jo atminimą ir vertybes, kurias jis gynė, taip pat reiškiame viltį ateičiai, kad kai kurios Boriso Nemcovo svajonės bus išpildytos Rusijoje“, – pridūrė jis.

Ant vainiko, kurį padėjo ambasadorius, juostos buvo užrašyta „Nuo Amerikos žmonių“.

Opozicijos palaikymas Maskvoje

Maskvoje opozicijos lyderiai ir aktyvistai šeštadienį pradėjo rinktis į eitynes, organizuojamas minint iškilaus Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo nužudymo pirmąsias metines.

B. Nemcovo atminimui surengtos eitynės Maskvoje
B. Nemcovo atminimui surengtos eitynės Maskvoje
© Scanpix nuotr.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentai, daug žmonių susirinko Sopulingosios (Strastno) bulvare Rusijos sostinės centre. Akcijos dalyviai nešėsi gėles, plakatus, politinių organizacijų, tokių kaip „Solidarumas“, PARNAS, „Jabloko“ ir Pažangos partija, vėliavas, taip pat Rusijos trispalves su gedulo kaspinais.

Daugelis taip pat laikė B.Nemcovo, nužudyto pernai vasario 27 dieną ant vieno tilto šalia Kremliaus, portretus. Norintys patekti į akcijos vietą žmonės yra tikrinami metalo ieškikliais.

B. Nemcovo atminimui surengtos eitynės Maskvoje
B. Nemcovo atminimui surengtos eitynės Maskvoje
© Scanpix nuotr.

Vėliavas ir plakatus nešantys demonstrantai nukreipiami į specialią palapinę, kur patikrinamas užrašų turinys. Daug žmonių pradėjo rikiuotis į eitynių koloną, laukdami demonstracijos pradžios.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Didžiųjų miestų merams palikus Liberalų sąjūdį Gentvilas žada keisti partijos pavadinimą ir lyderį (216)

Vilniaus, Klaipėdos ir ne tik šių miestų merai liberalai į rinkimus eis be partijos paramos. Kad...

Mama gavo rekomendaciją per streiką vaiko nevesti į darželį: klausimas, ar dar nereikės ir susimokėti (151)

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo neterminuotas švietimo darbuotojų streikas. Prie jo kasdien...

Orai: plikledis primins apie artėjančią žiemą (1)

Artėjantis savaitgalis bus žiemiškai vėsus, tačiau termometro stulpelis į minuso pusę persiris...

Nepažinta pagrindinės Vilniaus gatvės pusė: Florencijos renesanso rūmai ir kiti didingi pastatai, išdygę vietoj kopūstų lysvių (25)

Pasivaikščiojimo po Gedimino prospektą metu praeiname pro Lietuvos banko, Lietuvos pašto, prekybos...

Slaugytojas tarsi iš siaubo filmo įtariamas sąmoningai numarinęs virtinę pacientų kai nebeturėjo, ko vogti, ieškojo naujų aukų (21)

Ne vienerius metus slaugos namuose Vokietijoje dirbęs lenkų tautybės slaugytojas pražudė...

Į Kauną grįžęs Pangosas atskleidė, ko išmoko iš Šaro ir perspėjo savo naujuosius komandos draugus (14)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vedlys Kevinas Pangosas ketvirtadienio vakarą su „Barcelona“ ekipa...

Tritaškėmis bombomis varžovų kovingumą užgesinę „dizaineriai“ išplėšė pergalę Stambule „Budočnost“ rekordas (10)

Milano „AX Armani Olimpia“ (5-2) su dviem lietuviais ketvirtadienį įveikė vieną iš Eurolygos...

Baisias ligas ir įvairias vėžio formas sukelia tik vienas įprotis (102)

Lietuvoje rūko apie 30 proc. vyrų, tai yra labai daug palyginus su Skandinavijos šalimis arba JAV,...

Trileris Zagrebe baigėsi kroatų triumfu – ispanus įveikė per teisėjo pridėtą laiką (1)

UEFA Tautų lygos pagrindinis mačas ketvirtadienį vyko Zagrebe, kur pasaulio vicečempionai...

Stiliaus tragedija: į karališkosios šeimos puotą atvyko su permatoma suknele ir be liemenėlės (40)

Praėjusią naktį vykusios princo Charleso 70-ojo gimtadienio iškilmės neabejotinai tapo vienu...