A. Merkel centro dešinės Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir jos sąjungininkė, konservatyvi Bavarijos Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) rengia atskirus susitikimus, kurių metu svarstys šią savaitę įvykusio Europos Sąjungos viršūnių susitikimo rezultatus. Per susitikimą buvo sutarta dėl 28 bloko valstybių kolektyvinių priemonių imigracijai mažinti.

A. Merkel tikisi, kad susitarimai su Vokietijos kaimynėmis įtikins vidaus reikalų ministrą ir CSU lyderį Horstą Seehoferį atsisakyti ketinimų nepaisant kanclerės prie šalies sienų neįleisti prieglobsčio prašytojų, jau užsiregistravusių kitose ES šalyse.

Dėl tokio vienašališko žingsnio A. Merkel būtų priversta atleisti ministrą, o tada CSU pasitrauktų iš koalicijos ir tai kainuotų kanclerei daugumą parlamente.

Kaip rodo koalicijos partneriams išsiųstas dokumentas, A. Merkel siekia griežtosios linijos šalininkus nuraminti susitarimais su 16 kitų šalių, pagal kuriuos Vokietija grąžintų kitur jau užregistruotus migrantus.

Nuo 2005 metų valdanti Vokietijos lyderė perspėjo, kad migracijos klausimas gali nulemti visos ES ateitį.

Tačiau kelios centrinės Europos šalys, įskaitant Lenkiją, Vengriją, Čekiją ir Slovakiją, paneigė, kad sutiko priimti grąžinamus migrantus.

CSU lyderiai ir parlamentarai tartis dėl savo atsako susirinks Miunchene, o A. Merkel ir kiti jos partijos lyderiai susirinks Berlyne.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)