„Su apgailestavimu žiūrime į Britanijos žmonių sprendimą. Tai, be abejo, yra smūgis Europai ir Europos suvienijimo procesui“, – sakė ji.

Tačiau „kokios bus to pasekmės, ... priklausys nuo to, ar mes – kitos 27 ES narės – įrodysime dėl referendumo Didžiojoje Britanijoje norinčios ir galinčios nedaryti greitų ir paprastų išvadų, kurios tik dar labiau suskaldytų Europą“, sakė A.Merkel.

Valstybės narės turėtų „ramiai ir apgalvotai išanalizuoti ir įvertinti situaciją, ir paskui drauge priimti teisingus sprendimus“, – sakė A.Merkel, kuri pirmadienį į Berlyną, deryboms prieš vėliau įvyksiantį ES viršūnių susitikimą, pakvietė Prancūzijos prezidentą Francois Hollande'ą, Italijos vyriausybės vadovą Matteo Renzi ir Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską.

Primindama steigiamąjį ES tikslą, A.Merkel paragino europiečius „niekada nepamiršti, kad Europos vienybės idėja buvo taikos idėja“.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris pripažino, kad „mes neturime atsakymo į visus klausimus, kurie iškilo po“ Britanijos referendumo.

„(Tačiau) ko žmonės iš mūsų tikisi – jie nori matyti, kad ES gali išspręsti problemas, padėti žmonėms“, – sakė jis.

„Turime susitelkti į bendrų Europos sprendinių suradimą srityse, kurių trūksta. Bendri Europos atsakymai dėl pabėgėlių krizės, darykite daugiau įdarbinimo ir augimo prasme, tuo pačiu metu užtikrindami, kad ES taip pat rastų bendrus atsakymus į besikeičiančią saugumo situaciją“, – pridūrė jis.