aA
Penktadienio naktį naujienų agentūros „Interfax“ ir „TASS“ pranešė, kad Maskvos centre nušautas politikas, aršus V. Putino kritikas 55 metų Borisas Nemcovas. Portalai remiasi šaltiniais teisėsaugos organuose.
Maskvos centre nušautas Kremliaus kritikas B. Nemcovas
© Reuters/Scanpix

„Jis ėjo Didžiuoju akmeniniu tiltu su mergina, nepažįstamieji iššoko iš automobilio, keturis kartus iššovė ir pabėgo“, - agentūrai „Maskva“ sakė šaltinis teisėsaugos organuose. TASS pašnekovas sako, kad žmogžudystė įvykdyta vietovėje, vadinamoje „Vasiljevskij spusk“.

Pranešama, kad į nusikaltimo vietą atvažiavo B. Nemcovo bendražygis politikas Michailas Kasjanovas.

„Aš dabar matau Boriso lavoną. Didysis Zamoskvoreckio tiltas. Matau kūną ir daug policijos“, - agentūra „Novosti“ cituoja B. Nemcovo bendrapartietį Ilją Jašiną.

Apie įvykį pranešta VRM vadovui Vladimirui Kolokolcevui. Maskvos policija ieško įtariamųjų, mieste įvestas planas „Perėmimas“.

B. Nemcovas buvo nušautas septyniais šūviais į nugarą.

Remiantis preliminaria informacija, su B. Nemcovu nusikaltimo vietoje buvo 1991 m. Kijeve gimusi mergina. „Echo Moskvy“ skelbia, kad mergina nenukentėjo ir šiuo metu yra apklausiama.

Buvo pranešta, kad politikas nušautas netoli Kremliaus. Jis vaikščiojo su moterimi, informuoja BBC. 

Sekmadienį, kovo 1-ąją, Maskvoje B. Nemcovas organizavo V. Putino kritikų mitingą prieš karą Ukrainoje. Būtent apie tai ir buvo paskutinis nužudyto politiko pranešimas socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje. 


„Interfaks“ šaltinis teisėsaugos organuose pranešė, kad nustatytas B. Nemcovo žudiko automobilis – baltas „Ford Focus“ arba „Ford Mondeo“. Šiuo metu judėjimas Didžiuoju Moskvorecko tiltu atnaujintas, B. Nemcovo kūnas išvežtas iš nusikaltimo vietos, į kurią jo bendražygiai jau neša gėles.

Prieš nužudymą pietavo restorane

Teisėsaugos organai pranešė, kad pries nužudymą Borisas Nemcovas su savo palydove papietavo viename iš GUM’o restoranų.

„Nemcovo maršrutas nustatytas. Jis ir jo palydovė pavakarieniavo viename iš GUM’o restoranų ir po to nuėjo pasivaikščioti, - pasakojo „TASS“ šaltinis. – Tikėtina, kad jį sekė nuo GUM’o, vienas iš bendrininkų perdavinėjo žudikams, kur keliauja Nemcovas. Politikas su mergina ėjo per Raudoną aikštę link Vasiljevo nusileidimo, vėliau pakilo ant Didžiojo Moskvorecko tilto ir ėjo link Bolotnaja aikštės. Už 200 metrų jį prisivijo automobilis, iš kurio ėmė šaudyti,“ - pridūrė teisėsaugos organai. Jų manymu, nusikaltimas buvo kruopščiai suplanuotas, jam buvo ruošiamasi iš anksto.

M. Kasjanovas: apie grasinimus B. Nemcovui nežinau

Naujienų agentūros „Interfax“ šaltinis teigia, kad B. Nemcovo nužudymas – tai užsakomoji žmogžudystė. Remiantis naujienų agentūros ITAR-TASS pateikiama informacija, paremta Michailo Kasjanovo pateikiamais duomenimis, kol kas nėra jokių nužudymo versijų. „Jokių versijų neturiu, Nemcovas nekalbėjo apie jokius grasinimus ar sekimą“, - M. Kasjanovą cituoja newsru.com.

Kaip praneša oficialus Tardymo komiteto atstovas Vladimiras Markinas, į B. Nemcovą iš pravažiuojančio pro šalį automobilio buvo šauta mažiausiai septynis kartus. Jo teigimu, tyrėjai šiuo metu dirba nusikaltimo vietoje, apklausiami liudininkai ir nustatomos nusikaltimo aplinkybės.

B. Nemcovo advokatas: jam buvo grasinama socialiniuose tinkluose

Boriso Nemcovo advokatas Vadimas Prochorovas įvykio vietoje žurnalistams pareiškė, kad B. Nemcovas sulaukė grasinimų socialiniuose tinkluose, tačiau jis teigia netikintis, jog šį nusikaltimą planavęs žmogus būtų apie tai pranešęs.

„Borisui prieš kelis mėnesius kažkokie ataušėliai grasino socialiniuose tinkluose. Kažkoks ataušėlis jam parašė:„Greitu metu aš tave nudėsiu“. Tačiau aš netikiu, kad tas žmogus, kuris iš tiesų suplanavo šį nužudymą, būtų žarstęs tokius pareiškimus,“ - teigė V. Prochorovas.

Anot B. Nemcovo advokato, dėl grasinimų buvo kreiptasi į teisėsaugą, tačiau jokio atsakymo nesulaukta.

„Mes kreipėmės į teisėsaugos organus, tačiau jokių naujienų negavome. Vienas dalykas akivaizdus: niekas iš Boriso Nemcovo aplinkos ir bendražygių negali jaustis saugūs. Esu įsitikinęs, kad tai politinis motyvas, be to, nusikaltimą galėjo įvykdyti tie, kas sugrįžo iš karštųjų taškų Ukrainos pietryčiuose“.

Tačiau naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi šaltiniu teisėsaugos institucijose, praneša, kad prieš nužudymą B. Nemcovas nesikreipė į teisėsaugos organus dėl grasinimų. Anot šaltinio, patikrinimas parodė, kad opozicionierius nenukreipė į teisėsaugos organus jokių pareiškimų dėl grasinimų. Jo turimais duomenimis, B. Nemcovui galėjo grasinti iš pavydo.

Taip pat V. Prochorovas pridūrė, kad į Tyrimų komitetą ėmė kviesti artimiausius politiko bendražygius ir pažįstamus. „Aš kol kas nenorėčiau konkretizuoti, tačiau į apklausas buvo iškviesti daugelis iš jo bendražygių ir pažįstamų“, - patikino jis.

V. Putinas: nužudymas turi visus užsakomosios žmogžudystės požymius

Iškart po žinios apie Kremliaus kritiko B. Nemcovo nužudymą Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paskelbė, jog V. Putinas buvo „iškart informuotas apie Boriso Nemcovo nužudymą“.

Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

„Putinas pabrėžė, kad šis žiaurus nužudymas turi visus užsakomosios žmogžudystės požymius ir yra išskirtinai provokacinio pobūdžio“, - Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žodžius cituoja naujienų agentūra ITAR-TASS.

Taip pat D. Peskovas pareiškė, kad V. Putinas nurodė Rusijos tiriamojo komiteto, Vidaus reikalų ministerijos ir FSB vadovams sudaryti tiriamąją grupę ir asmeniškai kontroliuoti šio nusikaltimo tyrimo eigą.

Pasaulis šokiruotas

Generalinis Europos Tarybos sekretorius Thorbjornas Jaglandas komentuodamas šį įvykį savo „Twitter“ paskyroje pareiškė: „Aš šokiruotas ir pasibaisėjęs, kad opozicijos lyderis Borisas Nemcovas buvo nušautas. Žudikai turi stoti prieš teisingumą“.


Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas teigė, kad yra šokiruotas ir reiškė užuojautą B. Nemcovo šeimai.

„Aš šokiruotas ir negaliu patikėti tuo, kas įvyko. Mano mintys ir maldos šiuo metu yra su Boriso šeima, artimaisiais ir draugais. Kaltininkai privalo būti surasti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tikiuosi, kad Rusijos valdžia veiks nedelsiant. Borisas Nemcovas palieka didelį palikimą, kurį Rusijos piliečiai ir jo draugai užsienyje dar ilgai saugos, tęsdami jo pradėtus darbus,“ - sakė V. Ušackas.

Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius Johnas McCainas, Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininkas, pareiškė užuojautą dėl Boriso Nemcovo žūties.

„Labai nuliūdintas“ dėl Boriso Nemcovo žūties, parašė socialiniame tinkle „Twitter“ senatorius, įdėjęs ir vieną savo nuotrauką su B.Nemcovu.

Jis – vienas pirmųjų iš JAV politikų reagavęs į B. Nemcovo nužudymą.


NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Aleksandras Vershbowas sakė, kad yra sukrėstas opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo. Pasak jo, tai yra dar vienas tragiškas praradimas Rusijos laisvei.

JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Vašingtonas smerkia Rusijos politiko Boriso Nemcovo žmogžudystę.

„JAV prezidentas: Jungtinės valstijos smerkia žiaurų Boriso Nemcovo nužudymą,“ – teigiama Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos pranešime, paviešintame „Twitter“ paskyroje.


B. Obama pareiškė, kad B. Nemcovas buvo nenuilstantis savo šalies gynėjas, kuris siekė savo šalies piliečiams teisių, kurių nusipelnė visi žmonės.

„Aš žavėjausi B. Nemcovo drąsa ir jo ryžtu kovoti su korupcija Rusijoje, aš įvertinau jo norą atvirai pasidalinti savo įžvalgomis, kai buvome susitikę Maskvoje 2009 metais“, - pareiškė B. Obama.

„Mes reiškiame gilią užuojautą B. Nemcovo šeimai ir Rusijos tautai, kuri prarado vieną iš atkakliausių ir iškalbingiausių jos teisių gynėjų“, - reziumavo JAV prezidentas.

Ukrainos politikai reiškia užuojautą

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka neabejoja, kad Boriso Nemcovo žudikai bus surasti.

„Šokas. Borisą užmušė. Sunku patikėti. Neabejoju, žudikai bus nubausti. Anksčiau ar vėliau. Šviesios jam atminties...“, – parašė jis savo paskyroje „Twitter“.


Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė, kad nužudytasis B. Nemcovas buvo tikras Rusijos patriotas ir puikus Ukrainos draugas.

„Rusijos patriotas ir kartu didelis Ukrainos draugas. Toks jis buvo ir toks liks mūsų atmintyje Borisas Nemcovas“, – parašė A. Jaceniukas socialiniame tinkle „Twitter“.


Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksandras Turčynovas mano, kad B. Nemcovo nužudymas Rusijai bus iškilios asmenybės netektis.

„Užmušė Borisą Nemcovą. Užuojauta giminėms ir artimiesiems. Rusija neteko dar vienos iškilios asmenybės, kuri atsisakė gyventi klūpodama“, – parašė O. Turčynovas „Ukrainska pravda“ paskyroje tinkle „Twitter“.

Rusijos politinės partijos „Jabloko“ steigėjas Grigorijus Javlinskis pareiškė užuojautą B. Nemcovo artimiesiems.

„Sunkiausias nusikaltimas. Nėra žodžių, – parašė jis tinkle „Twitter“. – Nuoširdžiausia užuojauta mamai ir visiems Boriso Nemcovo artimiesiems“.

G. Javlinskis dar nurodė politinę atsakomybę dėl šio įvykio priskiriąs Rusijos valdžiai.

Negailestingai kritikavo V. Putiną

B. Nemcovas buvo aršus Rusijos prezidento V. Putino kritikas, vienas iš pagrindinių opozicijos lyderių šalyje.

1991–1997 m. B.Nemcovas buvo Nižnij Novgorodo srities gubernatorius, 1990–1993 m. – Rusijos Valstybės Dūmos deputatas, 1994–1997 m. – Rusijos Federacijos Tarybos narys.

1997 m. kovo mėn. paskirtas Rusijos ministro pirmininko V.Černomyrdino pirmuoju pavaduotoju, kartu buvo Rusijos kuro ir energetikos ministras. Kitoje S.Kirijenkos vyriausybėje (1998 m. balandžio – rugpjūčio mėn.) buvo vicepremjeras.

Nuo 2000 m. – Rusijos dešiniosios opozicijos veikėjas, aktyvus V.Putino politikos kritikas. 2000–2003 m. buvo Rusijos valstybės dūmos pirmininko pavaduotojas nuo Dešiniųjų jėgų sąjungos frakcijos.

2011–2012 m. organizavo masinius opozicijos protesto mitingus Maskvoje. Kartu su kitais paskelbė devynis pranešimus apie korupciją V.Putino aplinkoje.

Nuo 2012 m. – Rusijos respublikonų-liaudies laisvės partijos pirmininkas.

Maskvos centre nušautas Kremliaus kritikas B. Nemcovas
Rusijos opozicija gedi nužudyto savo lyderio B. NemcovoTūkstančiai sukrėstų Rusijos žmonių šeštadienį dėjo gėles ir degančias žvakes ant tilto netoli Kremliaus, kur praėjusį vakarą buvo nušautas opozicijos politikas Borisas Nemcovas, o ta žmogžudystė dar kartą pabrėžia, kaip pavojinga yra kritikuoti prezidentą Vladimirą Putiną.Per išpuolį penktadienį vėlai vakare prieš vidurnaktį, baltu automobiliu važiavę užpuolikai šaudė ir keturis kartus pataikė į 55 metų B.Nemcovą, kai šis ėjo tiltu per Maskvos upę sostinės centre su viena ukrainiete, pranešė policija, pridūrusi, kad mergina nenukentėjo.Policija naktį buvo dviem valandoms uždariusi krauju aplaistytą tiltą šalia raudonų Kremliaus sienų ir Raudonosios aikštės, o vėliau jį nuplovė, kai ten pradėjo plūsti žmonės, norintys pagerbti vieną didžiausių V.Putino oponentų, kritikavusį Rusijos vaidmenį Ukrainos konflikte.Politiko žūties vietoje išaugo mažiausiai metro aukščio, apie 2 m ilgio ir 2 m pločio gėlių kaugė. Tarp gėlių pastatytas balto popieriaus lapas su užrašu „Mes visi esame Nemcovas“.„Žmonės bijo palaikyti mūsų judėjimą. Opozicijos aktyvistams kasdien grasinama, o Borisas nebuvo išimtis. Bet jie mūsų nesustabdys“, – sakė opozicijos aktyvistas Markas Galperinas.Buvęs vicepremjeras, B.Nemcovas, kuris anksčiau yra sakęs nerimaujantis, kad gali būti nužudytas, tapo iškiliausiu opozicijos veikėju, nužudytu per jau 15 metų trunkantį V. Putino valdymą.Į gaujų išpuolį panašus jo nužudymas atgaivino prisiminimus apie chaotišką praėjusio amžiaus 10-ąjį dešimtmetį po komunistinės Sovietų Sąjungos žlugimo ir iškėlė naujų klausimų apie opozicijos galimybes mesti bet kokį iššūkį tokioje pavojingoje aplinkoje.Kremlius neigė kaltinimus, kad šitą nužudymą organizavo valdantysis režimas, o V.Putinas paragino greitai surasti žudikus, sakydamas, kad asmeniškai kontroliuos tyrimą ir kad ta ataka buvo „provokacija“, specialiai įvykdyta prieš sekmadienį opozicijos planuojamas surengti protesto eitynes.Tačiau šis nužudymas paskatino atkreipti dėmesį į šiurkštų elgesį su oponentais per V.Putino trečią kadenciją prezidento poste: keli jo iškilūs kritikai buvo pasiųsti už grotų arba pabėgo iš šalies, kai prieš trejus metus buvo imtasi griežtų veiksmų po masinių demonstracijų prieš šalies vadovą, buvusį sovietų KGB agentą.„Neįsivaizduojama, kad opozicijos lyderis gali būti nušautas prie Kremliaus sienų. Gali būti tik viena versija: kad jis buvo nušautas už teisybės sakymą“, – išpuolio vietoje sakė kitas opozicijos lyderis Michailas Kasjanovas, kuris kurį laiką dirbo ministro pirmininko poste vadovaujant V. Putinui.Dėl šio nužudymo niekas neprisiėmė atsakomybės, nors policija tiria įvairias versijas ir peržiūri stebėjimo kamerų įrašus tame Maskvos rajone, kuris yra vienas iš judriausių ir labiausiai saugomų sostinėje.Buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas M. Gorbačiovas sakė, kad negalima skubėti su išvadomis, kad „reikia kaip reikiant išsiaiškinti“.„Tam tikros jėgos pabandys savo tikslais pasinaudoti įvykdytu nusikaltimu, jos visos juk galvoja, kaip atsikratyti (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino. Bet aš vis dėlto nemanau, kad Vakaruose ryšis tokiam žingsniui, pasinaudojimui nusikaltimu savais tikslais. Vis dėlto nusikaltėliai, nužudę Borisą, be abejo, tikėjosi to“, – mano jis.Tarptautiniame šios žmogžudystės pasmerkimo sraute JAV prezidentas Barackas Obama ragino, kad būtų atliktas greitas, nešališkas ir skaidrus tyrimas ir kad kaltieji dėl šio „baisus nužudymo“ būtų patraukti atsakomybėn.Kai kurie opozicijos veikėjai iš karto tiesiai apkaltino Kremlių. Kiti vaizdavo Rusijos visuomenę, apimtą moralinio nuosmukio, o V. Putino aplinką tokią, kuri reiškia beribį paklusnumą lyderiui ir iš kailio neriasi, kad jam įtiktų.„Putino neapykantos ir smurto atmosferoje, užsienyje ir Rusijoje, kraujo liejimas yra būtina sąlygą, norint įrodyti savo ištikimybę, savo buvimą vienoje komandoje“, – parašė savo paskyroje tinkle „Twitter“ kitas opozicijos lyderis Garis Kasparovas, buvęs pasaulio šachmatų čempionas.„Jeigu Putinas davė įsakymą nužudyti Borisą Nemcovą, tai ne esmė. Esmė – Putino diktatūra. Jo 24/7 propaganda apie valstybės priešus“, – parašė jis.
V. Putinas B. Nemcovo motinai pažadėjo, kad žudikai bus nubaustiRusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad bus padaryta viskas, jog Boriso Nemcovo žudikai būtų nubausti.„Bus padaryta viskas, kad niekšingos ir ciniškos žmogžudystės organizatoriai ir vykdytojai būtų deramai nubausti“, – parašė V. Putinas užuojautos telegramoje B. Nemcovo motinai Dinai Eidman, paskelbtoje ir Kremliaus tinklalapyje.„Borisas Nemcovas paliko savo pėdsaką Rusijos istorijoje, politikoje ir visuomeniniame gyvenime. Jam teko dirbti svarbiuose postuose sunkiu mūsų šaliai pereinamuoju laikotarpiu. Jis visuomet tiesiai ir sąžiningai reiškė savo poziciją, gynė savo požiūrį“, – sakoma V. Putino telegramoje.
D. Medvedevas: B. Nemcovas buvo vienas talentingiausių politikųRusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė užuojautą Boriso Nemcovo šeimai ir draugams.„Borisas Nemcovas tapo vienu talentingiausių politikų demokratinių permainų mūsų šalyje laikotarpiu. Iki savo paskutinės dienos jis buvo ryški asmenybė, principingas žmogus. Veikė atvirai, nuosekliai ir niekada nekeitė savo nuomonės. Toks jis ir liks mūsų atmintyje“, – sakoma D. Medvedevo telegramoje, paskelbtoje vyriausybės tinklalapyje.„Esu sukrėstas dėl Boriso Jefimovičiaus Nemcovo žiauraus, ciniško nužudymo. Tai didžiulė asmeninė tragedija jums, jo šeimai ir draugams. Didelis praradimas mūsų visuomenei, kurios laisves ir vertybes jis visada gynė“, – sakoma telegramoje.„Atjaučiu jūsų sielvartą. Priimkite mano nuoširdžią užuojautą ir palaikymo žodžius“, – parašė D. Medvedevas.
Maskvoje rastas žudikų automobilisPolicininkai aptiko automobilį, kuriuo naudojosi B. Nemcovo žudikai. Šiuo metu automobilis apžiūrinėjamas tyrėjų, praneša unian.net.Tikimasi, kad automobilyje rastos biologinės dalelės, pirštų antspaudai padės nustatyti nusiklatėlių asmenybes.
Opozicija rengia eiseną B. Nemcovui pagerbtiMaskvos miesto valdžia šeštadienį leido opozicijos lyderiams rytoj surengti gedulo eiseną Kremlių nuolat kritikavusiam ir nužudytam Borisui Nemcovui pagerbti; anksčiau suderintą protesto akciją sekmadienį Maskvos pakraštyje Marjino rajone opozicija atšaukė.Plačiau skaitykite čia. 
ES reiškia „pasipiktinimą“ dėl B. Nemcovo nužudymoEuropos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini šeštadienį išreiškė „pasipiktinimą“ dėl Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo, ragindama atlikti „visišką, greitą ir skaidrų“ tyrimą.„Pasipiktinusi ir didžiai liūdėdama sužinojau apie šią žiaurią žmogžudystę, – sakoma F.Mogherini pareiškime. – Mes tikimės, kad Rusijos pareigūnai atliks visišką, greitą ir skaidrų šio nužudymo tyrimą ir kaltuosius greitai patrauks atsakomybėn“.B.Nemcovas „buvo stiprus šiuolaikinės, klestinčios ir demokratiškos Rusijos Federacijos, atviros pasauliui gynėjas“, – sakė ji.Buvęs Rusijos vicepremjeras „buvo nužudytas demonstracijos prieš ekonominės krizės padarinius ir konfliktą Ukrainoje“, pažymėjo ji.
Lygina su A. Politkovskajos nužudymu„Alfa-bank“ prezidentas Piotras Avenas, B. Nemcovą apibūdinantis kaip savo „ilgametį draugą, sąžiningą žmogų ir visiškai nekorumpuotą politiką“, tvirtina, kad šio įvykio priežastis – „aplink tvyranti pagiežos atmosfera“. Tokias visuomenės nuotaikas ir B. Nemcovo mirtį P. Avenas palygino su dešimtajame dešimtmetyje Rusijoje įvykusiomis politinėmis žmogžudystėmis – atmosfera, pasak jo, dabar labai panaši į to laikotarpio, kai buvo nužudytos Galina Storovoitova ir Ana Politkovskaja.
Komunistų lyderis Ziuganovas B. Nemcovo nužudymą laiko provokacija prieš RusijąRusijos komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymą vadina provokacija ir ragina Valstybės Dūmos pirmininką Sergejų Naryškiną skubiai sušaukti padėties aptarimą.„Esama jėgų, kurios suinteresuotos maksimaliai aštrinti situaciją. Reikia skubiai ištirti tai, kas įvyko. Tai provokacija; dideliems gaisrams reikia sakralinių aukų ir būtent taip, su provokacijomis, prasidėdavo pasaulinės nelaimės“, – sakė G.Ziuganovas šeštadienį naujienų agentūrai „Interfax“.Pasak G.Ziuganovo, B.Nemcovo nužudymą reikia laikyti „žiauria kruvina provokacija prieš mūsų šalį ir kiekvieną Rusijos pilietį“.„Mes turime veikti greitai, pritraukti talentingiausių jėgų ir skubiai ištirti šį nusikaltimą. Jis gali turėti toli siekiančių pasekmių“, – sakė G.Ziuganovas interviu naujienų agentūrai TASS, nurodoma BBC tinklalapyje.Pasak komunistų lyderio, „visi Rusijos priešai maksimaliai pasinaudos šia žmogžudyste“.„Matyt sankcijų per mažai, reikia kruvinų aukų, kad Maskvos centre kiltų neramumai“, – pareiškė jis.S.Naryškinui G.Ziuganovas pasiūlė padėtį aptarti per vadinamosios Atvirosios tribūnos posėdį.„Reikia skubiai reaguoti, nedelsiant surinkti Atvirąją tribūną“, – sakė jis.„Reikia keisti dabartinę finansinę ekonominę vyriausybės liniją. Liberalus kursas Rusijai yra mirtinas“, – dar pridūrė Komunistų partijos vadovas.
V. Landsbergis apie įvykius Maskvoje: teroristinė ir barbarų valstybė naikina savo priešusRusijos visuomenės ir opozicijos reakciją dėl Boriso Nemcovo žūties parodys sekmadienį Maskvoje vyksiantis opozicijos mitingas, sako Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras, pirmas šalies faktinis vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis.Plačiau skaitykite čia. 
F. Hollande'as smerkia Rusijos „demokratijos gynėjo“ nužudymąPrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as  šeštadienį pasmerkė Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą, pavadindamas šį politiką „demokratijos gynėju“.Reaguodamas į 55-erių metų buvusio Rusijos vicepremjero nužudymą Maskvos centre, F.Hollande'as pavadino tai „bjauria žmogžudyste“.Garsiai kritikavęs Rusijos kišimąsi į Ukrainos reikalus jis buvo „narsus ir nenuilstantis demokratijos gynėjas, pasišventęs kovoti su korupcija“, – sakoma Prancūzijos prezidento pareiškime.JAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė žiaurų ir baisų Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo, griežtai kritikavusio prezidentą Vladimirą Putiną, nužudymą Maskvoje penktadienį vėlai vakare.
Opozicija rengia gedulo akciją sostinės centreRusijos opozicija atšaukia sekmadienį numatytą antikrizinį žygį ir tą dieną ketina surengti gedulo akciją dėl politiko Boriso Nemcovo nužudymo.„Dėl to, kas įvyko, priimtas sprendimas atšaukti antikrizinį maršą Marjine (Maskvos pakraštyje), planuotą kovo 1 dieną. Tą dieną mes surengsime gedulo akciją Maskvos centre“, – sakė Rusijos respublikonų liaudies laisvės partijos (RPR-PARNAS) pirmininkas Michailas Kasjanovas praėjusią naktį, pažadėjęs iš ryto suderinti su Maskvos merija gedulo akcijos vietą ir laiką.Tuo tarpu vienas sostinės merijos pareigūnas atkreipė dėmesį tai, kad pagal įstatymus neįmanoma pakeisti opozicijai jau leistą antikrizinį mitingą.„Jeigu organizatoriai pasirengę kažkokias priemones paaiškinti, jie oficialiai turi kreiptis į Maskvos vyriausybę“, – sakė Maskvos regiono saugumo departamento vadovas Aleksejus Majorovas.„Pagal įstatymą šiandien kažką kardinaliai keisti mes negalime; prašymai teikiami prie 15 ar bent 10 dienų; abipusis priemonės suderinimas atliekamas per tris dienas“, – nurodė jis.
Kremliaus pareiškimas dėl B. Nemcovo nužudymo: reputacijai nepakenksRusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas įsitikinęs, kad opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymas praėjusią naktį Maskvos centre yra provokacija.„Dabar anksti daryti išvadas apie Boriso Nemcovo mirtį, bet šimto procentų įsitikinimu galima kalbėti, kad tai provokacija“, – sakė D.Peskovas interviu televizijai RT.Plačiau skaitykite čia. 
Po B. Nemcovo nužudymo – B. Obamos raginimas MaskvaiJAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė žiaurų ir baisų Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo, griežtai kritikavusio prezidentą Vladimirą Putiną, nužudymą Maskvoje penktadienį vėlai vakare.Plačiau – čia. 
L. Linkevičius: B. Nemcovo nužudymas – būdas įbaugintiRusijoje po vieno iš opozicijos lyderių Boriso Nemcovo nužudymo paaiškės, ar laimės baimė ir teroras, ar valdžios kritikams visgi pavyks atlaikyti spaudimą, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras. Pasak Lino Linkevičiaus, išvadų dėl B.Nemcovo nužudymo kol kas daryti dar negalima, tačiau kyla sąsajos su kitomis Kremliui nenaudingų asmenų mirtimis.Išsamiau skaitykite ČIA. 
Atliekama krata B. Nemcovo buteKaip skelbia Rusijos žiniasklaida, policijos pareigūnai B. Nemcovo nužudymo vietoje rado 6 kulkas. „Pirmiausia buvo šauta į kaklą, tada - nugarą, sulaužyti du šonkauliai, trečia kulka paleista į širdį, ketvirtoji perskrodė kepenis ir pilvą“, -  kalbėjo teisėsaugos šaltinis. Kai policijos pareigūnai baigė tirti įvykio vietą, pradėta vykdyti krata B. Nemcovo bute. Tyrėjai visą naktį tikrino politiko kompiuterį, apklausė jo kaimynus. Televizijos kanalas „Maskva 24“ skelbia, kad 6 val. 30 min policijos pareigūnai vis dar vykdė kratas B. Nemcovo gyvenamojoje vietoje. 
M. Laurinavičius: B. Nemcovas galėjo trukdyti tam tikriems asmenimsVieno iš Rusijos opozicijos lyderių Boriso Nemcovo nužudymas parodo, kad Rusija yra kriminalinė valstybė, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad su valdžios kritiku susidorota paties Kremliaus užsakymu, mano politologas Marius Laurinavičius.Plačiau skaitykite čia. 
Identifikuotas žudiko automobilisNaujienų agentūra „Interfax“, remdamasi neįvardintu šaltiniu teisėsaugoje skelbia, kad policijai pavyko identifikuoti automobilį, kuriuo spruko B. Nemcovo žudikas. Šaltinio teigimu, tai „Ford“ markės automobilis, „Focus“ arba „Mondeo“. Automobilio šiuo metu ieško policija. Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog nusikaltimą užfiksavo šalia Kremliaus esančios vaizdo stebėjimo kameros. 
Planuoja atsisakyti B. Nemcovo organizuotos akcijosOpozicija planuoja atsisakyti akcijos „Pavasaris“, kuri buvo suplanuota Maskvoje kovo 1 d. Vietoj jos Rusijos sostinės centre bus organizuojamas gedulingas maršas B. Nemcovo garbei, praneša „Ria Novosti“. Su Maskvos valdžia suderintas „Pavasario“ maršas turėjo įvykti kovo 1 d. Marjino rajone. B. Nemcovas buvo vienas iš jo organizatorių. „Mes susiduriame su nauja politine realybe. Joje nėra vietos maršui Marjino, kur turėjome žygiuoti su žaliais balionais ir vėliavėlėmis... Kovo 1 d. vyks gedulingas maršas Maskvos centre“, - „Twitter“ paskyroje parašė mitingo organizatorius Leonidas Volkovas.Tačiau vienas iš opozicinio antikrizinio „Pavasario“ maršo organizatorių Sergejus Davidas pabrėžė, kad B. Nemcovas labai rimtai ruošėsi šiai akcijai ir suteikė jai didelę reikšmę. Jo manymu, atšaukti šią akciją po B. Nemcovo nužudymo būtų neteisinga. Opozicija planuoja kovo 1 dieną pravesti daugiatūkstantinį maršą „Pavasaris“. „Pastaruoju metu Borisas visas savo jėgas, laiką, valią buvo sutelkęs pasiruošimui šiai akcijai, jis labai rimtai į tai žiūrėjo. Aš manau, kad būtų absoliučiai neteisinga ją atšaukti“, - teigė jis naujienų agentūrai „Ria novosti“.
D. Grybauskaitė: B. Nemcovo nužudymas rodo, kad Rusija traukiasi į teroro tamsąVieno iš Rusijos opozicijos lyderių Boriso Nemcovo nužudymas rodo, kad Rusija traukiasi į teroro tamsą, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.„Boriso Nemcovo nužudymas rodo, kad Rusija traukiasi į teroro tamsą prieš savo paties žmones“, - apie B. Nemcovo žmogžudystę socialiniuose tinkluose pareiškė Lietuvos vadovė.Daugiau –čia. 
Jaroslavlio deputatas: dėl Nemcovo postų neteko „įtakingi žmonės“Jaroslavlio savivaldybės deputatas papasakojo, kad Nemcovas, būdamas deputatu, organizavo mieste kelis stambius antikorupcinius tyrimus. Keli valdininkai ir labai įtakingi žmonės neteko savo postų. Borisas Nemcovas, būdamas Jaroslavlio srities Dūmos deputatu, organizavo kelis antikorupcinius skandalus, kai kurie valdininkai ir „įtakingi žmonės“ neteko savo postų, naujienų agentūrai „Ria Novosti“ pasakojo Jaroslavlio savivaldybės deputatas Antonas Golicinas. Anot jo, vargu, ar kas iš tų žmonių galėtų organizuoti tokią žmogžudystę, tačiau tyrėjams teks ištirti ir šias galimas versijas. Deputatas šią žmogžudystę sieja su kitu įvykiu – kovo 1 dieną suplanuotu antikriziniu opozicijos maršu. „Netikiu, kad Kremlius, galbūt tai padarė kokie nors profesionalai arba psichai, tačiau laikas pasirinktas idealus – lygiai para (iki maršo – red. Past.). Nei daugiau, nei mažiau. Kad būtų žiaurus įsibėgėjimas. O toliau galima laukti bet ko. Šie įvykiai iš mirtinų srities“, - mano deputatas A. Golicinas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Netaiklus Westermanno metimas padovanojo „Rytui“ Karaliaus Mindaugo taurę (669)

Leo Westermannas paskutinėmis rungtynių sekundėmis meistriškai išprovokavo pražangą mesdamas...

Pradėjęs lankyti darželį, Danielius susirgo pavojinga infekcija: dabar berniukas nejuda, nemato ir nekalba (50)

„Kaip ir kiekvienai jaunai šeimai, taip ir mūsų, kūdikio laukimas buvo neapsakomas džiaugsmas,...

Pataria netylėti: kaip patikrinti, ar darbdavys po reformos neapgavo išmokėdamas atlyginimą (9)

Norint paprastai išsiaiškinti, ar darbdavys neapgavo išmokėdamas atlyginimą už šių metų...

Iš Šri Lankos grįžusi lietuvė pakeitė požiūrį į arbatą, kurią geriame Lietuvoje (39)

Sunku žodžiais apsakyti, ką maisto tinklaraštininkui reiškia galimybė apsilankyti Šri Lankoje...

Rimvydas Valatka. Desakralizuoti Lietuvos pilietybę (319)

Politinis kalendorius pamėtėjo rinkimų . Karbauskis su Širinskiene – dar ir Konstitucijos...

Šveicarijos lietuvė: suvokti, kodėl čia kasininkės uždirba dešimtis tūkstančių, yra darbas (288)

Šveicarija – keista šalis. Smagi šalis. Spalvinga šalis. Kuria puse nepakreipsi, įdomi...

Karo akademijos profesorė: šių dienų šauktinis – labiau išsilavinęs (1)

Lyginant šauktinius , kurie tarnybą atliko prieš daugiau kaip dešimtmetį, ir tuos, kurie ją...

Grožėkitės ir semkitės įkvėpimo iš šio buto Vilniuje: puikus modernaus ir klasikinio stiliaus interjero derinys (10)

Pastaruoju metu lietuvaičiai itin pamėgo savo interjere derinti modernųjį ir klasikinį stilių....

Kas nutinka, kai mieste automobiliai yra visiškai uždraudžiami (12)

Pontevedros mieste (Ispanija) šaukti nebūtina – susikalbėti galima ir nekeliant balso. Mat tam...

Svaiginančią karjerą metusi lietuvė vaikų auginti išvyko į Balį: buvau kaltinama karjera per lovą (31)

Polinezijos salos Ramiajame vandenyne. Palmės, baltas smėlis, smaragdinio žydrumo vanduo ir...