Jis taip pat pažymėjo, kad A. Lukašenka yra Vladimiro Putino kolega dvišaliuose santykiuose. Jo teigimu, tiek žmonės, kurie nesutinka su rinkimų rezultatais, tiek tie, kurie jais neabejoja, yra „mūsų broliškos Baltarusijos piliečiai“.

„Mes juos visus vertiname ir mylime, tačiau, kaip Vladimiras Putinas sakė nuo pat pradžių, norime, kad Baltarusijoje viskas vyktų ne antikonstitucinių procesų forma, o teisiniu keliu“, – sakė Rusijos prezidento atstovas.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Per protestus iš viso buvo sulaikyta maždaug 10 tūkst. žmonių, yra žuvusiųjų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Kremlius: V. Putinas ir A. Lukašenka neaptarinėjo rusų bazės įkūrimo mainais į paramą

Rusijos karinės bazės įkūrimo mainais į paramą Aliaksandrui Lukašenkai tema nebuvo aptarta per derybas Sočyje, pirmadienį pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Ne, šie teiginiai visiškai neturi nieko bendro su tikrove, ši tema nebuvo aptarta“, – žurnalistams sakė D. Peskovas, atsakydamas į atitinkamą klausimą.

Visgi jis pabrėžė, kad derybų darbotvarkėje buvo klausimas dėl bendrų karinių pratybų.

„Jos bus rengiamos, visi suplanuoti etapai. Tačiau ta prasme, kaip jūs sakėte, ne, darbotvarkėje tokio klausimo nėra“, – pridūrė D. Peskovas.

Jis atkreipė dėmesį į V. Putino žodžius, kad baigę pratybas visi Rusijos kariai bus sugrąžinti į savo dislokavimo vietas.

„Čia labai svarbu pasakyti, ir tai pabrėžė prezidentas Putinas: įgyvendinus visus pratybų planus, visus etapus, visi Rusijos kariai bus grąžinti į jų nuolatinio dislokavimo vietas“, – sakė Rusijos prezidento atstovas.

Kremlius: A. Lukašenka patvirtino planus keisti Konstituciją

Aliaksandras Lukašenka per derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pirmadienį patvirtino savo planus keisti Baltarusijos konstituciją, informavo Kremlius.

„Lukašenka patvirtino savo ketinimą keisti Konstituciją“, – po maždaug keturias valandas trukusių derybų Juodosios jūros kurorte Sočyje sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Prezidentas Putinas paskelbė palaikantis šį procesą. Tačiau niekas į jį jokiu būdu neturėtų kištis – nei Maskva, nei kitos Europos sostinės“, – pabrėžė D. Peskovas.

Paprašytas pakomentuoti, ar Maskva žino reformos detalių, Kremliaus atstovas sakė: „Prezidentas Lukašenka pateikė tokią iniciatyvą, mūsų baltarusių kolegos apie tai kalbėjo ESBO... Bet kol kas apie jokias detales nekalbėsime, tai yra vidinis Baltarusijos procesas.“