Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė atnaujinti pamokas 3 067 šalies mokyklose, kurios po eilinių savaitės atostogų nedirbo dar dvi papildomas savaites.

A. Lukašenka susirūpinimą naujuoju virusu ir griežtas karantino priemones Europoje vadina „koronapsichoze“. Gamyklos, parduotuvės ir restoranai Baltarusijoje dirba kaip įprasta, žiūrovai užpildo tribūnas per sporto renginius.

Šimtai tūkstančių ortodoksų sekmadienį suplūdo į šalies cerkves švęsti Velykų, nors kitose šalyse uždraudus viešas pamaldas ortodoksų Velykos buvo švenčiamos labai santūriai. Prezidentas taip pat dalyvavo pamaldose su savo 15-mečiu sūnumi.

Nuo penktadienio žinomas koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius 10 mln. gyventojų turinčioje Baltarusijoje padidėjo beveik trečdaliu iki 6 264, įskaitant 51 mirties atvejį. Baltarusijoje patvirtintų užsikrėtimo atvejų dabar yra daugiau nei kaimyninėje Ukrainoje, kur gyventojų yra keturiskart daugiau.

Pareigūnai aiškiai nenurodo, kad mokyklos tris savaites buvo uždarytos dėl visuomenės sveikatos, bet tai buvo numanoma priežastis. A. Lukašenka sakė nepritariantis tam, kad mokyklos ir toliau būtų uždarytos, bet parėmė tėvų teisę nuspręsti, kas geriausia jų vaikams.

Šeštadienį Baltarusijos vyriausybė rengia visuomeninę talką, kurioje, nepaisant koronaviruso protrūkio, dalyvaus šimtai tūkstančių valstybinių įstaigų darbuotojų.