aA
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad būtinos derybos su Rusijos Federacijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl situacijos Baltarusijoje, kur jau septintą parą iš eilės nesiliauja masinės protesto akcijos.
Aleksandras Lukašenka
Aleksandras Lukašenka
© Itar-Tass / Scanpix

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė manantis, kad prie pastarąją savaitę šalį krėtusių neramumų po ginčijamų valstybės vadovo rinkimų prisidėjo jėgos iš užsienio.

„Matome, kas vyksta. Nereikia mėginti užmigdyti mūsų budrumo taikiomis akcijomis ir demonstracijomis. Mes matome, kas vyksta iš tikrųjų. Mes labai gerai tai matome“, – šeštadienį kalbėjo A. Lukašenka, kurio žodžius citavo valstybinė agentūra „BelTA“.

„Galiausiai, mes juk skaitėme spalvotųjų revoliucijų metodikų vadovėlius. Dar daugiau, kalbant apie spalvotųjų revoliucijų metodikas – tai ypatumas, apie kurį šiandien kalbėsime Gynybos ministerijoje, Strateginio valdymo centre: jau pasirodė kišimosi iš išorės elementų“, – tęsė jis.

„Tie, kas klaidžioja gatvėmis – dauguma jų to juk nesupranta. Tai supranta tie, kurie koordinuoja ir vadovauja. Ir jūs matote – kartais jie dirba profesionaliai: inscenizuoti kadrai, melagienos“, – teigė A. Lukašenka.

„Jie, pasirodo, jau aptiko kažkokį mano namą Maskvoje. Noriu viešai pareikšti: radote – pasiimkite. Aš neturiu jokio turto Baltarusijoje, išskyrus oficialią rezidenciją kaime, kur gyvenu“, – kalbėjo jis.

„Ne, tokie ir paskleidžia melagystes. Pasirodo, kad jau užvakar išvykau iš šalies, pasirodo, kad aš galbūt numiriau, galbūt susirgau. Ir visa tai sukasi. Kam? Norint paskleisti niūrias nuotaikas tarp žmonių. Nepavyks. Mes neturime to leisti“, – teigė A. Lukašenka.

Be to, A. Lukašenka pareiškė norintis susisiekti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kad aptartų situaciją šalyje, nes, jo manymu, kyla grėsmė ne tik Baltarusijai, bet ir Rusijai.

„Faktiškai, pagal scenarijų ryškėja agresija prieš Baltarusiją. Reikia susisiekti su Putinu, Rusijos prezidentu, kad galėčiau su juo dabar pasikalbėti. Nes tai jau kelia grėsmę ne tik Baltarusijai“, – kalbėjo A. Lukašenka.

„Žinote, kai kurie rusai, matau, ten, labai jau protingi, pradeda šaukti: štai, Baltarusijoje, taip, ar ne taip... Noriu pasakyti, kad Baltarusijos apsauga šiandien reiškia ne mažiau nei visos mūsų erdvės, sąjunginės valstybės, apsaugą, ir pavyzdį kitiems. Jei baltarusiai nepajėgs atlaikyti, ši banga pasklis ten. Todėl jie taip į mus įsikibo“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Vėliau per artimą Baltarusijos vadovo spaudos tarnybai socialinio tinklo „Telegram“ kanalą „Pul Pervogo“ buvo paskelbta, kad A. Lukašenka ir Vladimiras Putinas šeštadienį kalbėjosi telefonu.

„Lukašenka ir Putinas kalbėjosi telefonu. Jie aptarė situaciją Baltarusijoje ir aplink ją“, – pranešė „Telegram“ kanalas.

Prezidento rinkimai Baltarusijoje įvyko rugpjūčio 9 dieną.

Remiantis oficialiais rezultatais, dabartinis prezidentas A. Lukašenka, einantis pareigas nuo 1994 metų, laimėjo rinkimus triuškinama persvara prieš kitus kandidatus.

Penktadienį Baltarusijos vyriausioji rinkimų komisija surengė posėdį, kuriame buvo apibendrinti respublikos prezidento rinkimų rezultatai. Pagal patvirtintus rezultatus 80,1 proc. rinkėjų balsavo už A. Lukašenką, o 10,12 proc. – už Sviatlaną Cichanouskają.

Paskelbti rinkimų rezultatai sukėlė masinius protestus, kurie tęsiasi iki šiol. Buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių. Nuo ketvirtadienio įvairiose Baltarusijos pramonės įmonėse taip pat prasidėjo taikūs protestai.

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija penktadienį pranešė, kad jau paleista daugiau kaip 2 tūkst. per protestus sulaikytų žmonių. Taip pat pranešta, kad praėjusi para Baltarusijoje buvo ramiausia iš pastarųjų keturių dienų. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per parą buvo surašyti 102 administracinio teisės pažeidimo protokolai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(164 žmonės įvertino)
4.2439

Top naujienos

Gyventojai pasidalijo sąskaitomis pasirinkus elektros tiekėją: pamačius dvigubai išaugusią sumą dreba ir rankos, ir kojos (2)

Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos...

Delfi PliusAnastasija Fedčenko

Okupuotuose Ukrainos miestuose – siaubą rusų kariams keliantys ženklai

Laikinai rusų pajėgų užimtos Ukrainos teritorijos nepasiduoda, rusų kariams čia visai nesaldu,...

Karštis nesitrauks, bet debesų bus daugiau: kai kur trumpai palis, gali kilti škvalas

Sekmadienio dieną aukšto atmosferos slėgio laukas pasislinks rytų link ir Lietuva išliks jo...

Žiniasklaida: Bučos skerdikai sunaikinti, bet tai dar ne viskas (8)

Iš žiaurumuose Bučoje dalyvavusios 64-osios Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios...

Ekstremalus šuolis „Karklėje“ jaunuoliui baigėsi nelaimingai: į įvykį atskubėjo medikai

Be skirtingų atlikėjų gausos festivalis „ Karklė “ lankytojams siūlo ir kitų įvairių...

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (6)

Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...

Atsargos pulkininkas: rusai jau stengiasi iš paskutiniųjų, bet ukrainiečiai turi gerą planą

Britanijos gynybos sekretorius Ben Wallace pareiškė, kad rusų veržimasis Ukrainoje buksuoja ir...

Su vėjeliu: Lietuvos merginų rinktinė – Europos čempionato finale (1)

Lietuvos jaunių merginų (iki 18 metų) rinktinė šeštadienio vakarą Heraklione, Graikijoje,...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: tokios radiacijos grėsmės Europai nebuvo net Šaltojo karo laikais

Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...