Nepatenkintos feministės pirmadienį pareikalavo nerengti daug aistrų sukėlusio konkurso "Mis Pasaulis" grasindamos, kad jei nebus įvykdytas šis jų raginimas, pasaulinio grožio konkurso dalyvės "dėvės maudymosi kostiumėlius, nuo kurių lašės kraujas".
© EPA-ELTA
Atsisakius planų surengti šį konkursą Nigerijoje, dėl kurio čia kilo kruvinos musulmonų ir krikščionių riaušės, nusinešusios mažiausiai 175 žmonių gyvybes, renginio organizatoriai nusprendė jį perkelti į Didžiąją Britaniją, tačiau ir čia jų laukė protestų audra.

Organizatoriams gali iškilti rimtų keblumų ieškant vietos, kur galima būtų surengti gruodžio 7 dieną turintį įvykti grožio konkursą, nes Alberto salėje ir Grafų rūmuose (Earls Court) tą vakarą vyks kiti renginiai.

Prie audringų raginimų nerengti šio grožio konkurso aktyviai prisijungė ir "Oskaru" apdovanota aktorė, vėliau tapusi parlamentare, Glenda Jackson: "Geriausia, ką galima padaryti po tokios brolžudystės ir kraujo praliejimo, tai neberengti konkurso".

Australijos feministė Germaine Greer sakė, kad tai, jog "Mis Pasaulis" bus rengiamas Londone, yra "siaubinga", o rašytoja Muriel Grey pareiškė: "Šios mergaitės dėvės maudymosi kostiumėlius, permerktus krauju".

Romanistė Kathy Lette savo ruožtu sakė, kad nelaimę užtraukiantis konkursas yra "tarsi branduolinių atliekų krovinys, kurį visi atsisako priimti".

Šiais metais "Mis Pasaulis" rinkimai turėjo būti rengiami Nigerijoje, nes pernai gražiausia pasaulio mergina buvo pripažinta nigerietė Agbani Darego. Ji tapo pirmąja juodaode afrikiete, laimėjusia šį titulą.

Abudžos vyriausybė tikėjosi, kad "Mis Pasaulis" konkursas, pirmasis tokio masto renginys Nigerijoje, pagerins šalies įvaizdį ir paskatins turizmo augimą.

Tačiau planus surengti šį grožio konkursą Nigerijoje sužlugdė praėjusią savaitę musulmonų dominuojamame Kadunos mieste kilusios riaušės.

Riaušės prasidėjo trečiadienį, kai musulmonų jaunuoliai sudegino laikraščio "This Day" vietos biurą, nes laikraštis išspausdino straipsnį, kuriame buvo užsiminta, jog konkurso "Mis Pasaulis" dalyvės tokios gražios, kad jo laimėtoją Pranašas Muhammadas galbūt paimtų sau į žmonas.

Konkurso dalyvės neslėpė palengvėjimo ir šypsenų, kai sekmadienį iš Nigerijos atskrido į Londoną. "Jaučiuosi nuostabiai, būdama čia", - sakė "Mis JAV" Rebekah Revels.

"Mis Pasaulis" organizatorė Julia Morley, neketinanti atsisakyti planų surengti šį konkursą, sakė: "Esu įpratusi prie tokių smūgių - jie neprivers manęs trauktis".

Willie Hendry, vienas iš dviejų drauge su konkurso dalyvėmis į Londoną atskridusių kirpėjų, sakė: "Esu labai laimingas sugrįžęs į Britaniją. Mes visi taip jaučiamės".

Kiek anksčiau buvo surengta tarptautinė kampanija, kurios metu šio pasaulinio grožio konkurso dalyvės buvo raginamos boikotuoti šį renginį Nigerijoje dėl nuosprendžio užmėtyti akmenimis šalies šiaurėje gyvenančią musulmonę Aminą Lawal, kuri būdama išsiskyrusi pagimdė dukrą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1919)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (199)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (80)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (19)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (82)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (222)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (3)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...

Violetinės šėlsmas: parodė, kaip metų spalva pagyvintų jūsų namus (1)

„ Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados...

Skausmo draskomą moterį medikai gydė tarsi akli (14)

Jungtinės Karalystės gyventoja po 6 metus kęsto skausmo nutarė nepaklusti gydytojų...