aA
Audra „Florence“, slenkanti JAV rytinės pakrantės link, iki pirmadienio vakaro veikiausiai virs pavojingu „dideliu uraganu“, informavo JAV Nacionalinis uraganų centras (NHC), kelioms stichiją atremti besirengiančioms valstijoms paskelbus nepaprastąją padėtį.
Uraganas „Florence“
© Reuters / Scanpix

NHS 6 val. Lietuvos laiku paskelbtame pranešime nurodė, kad „Florence“ centras tuo metu buvo apytikriai 1 100 km atstumu į pietryčius nuo Bermudos.

Vėjo greitis siekė 144 kilometrų per valandą, taigi, pagal penkiabalę Saffiro-Simpsono skalę audra vertinama kaip 1-osios kategorijos uraganas.

NHC įspėjo, kad „Florence“ gali „iki pirmadienio vakaro greitai sustiprėti iki didelio uragano ir visą antradienį veikiausiai bus itin pavojingas didelis uraganas“.

Audra šiuo metu juda vakarų kryptimi apie 11 kilometrų per valandą greičiu. Prognozuojama, kad ji paveiks didelę dalį JAV Rytų pakrantės – teritoriją nuo šiaurinės Floridos iki Naujojo Džersio.

Jei uragano trajektorija nepasikeis, pagrindinis smūgis teks Šiaurės ir Pietų Karolinoms bei Virdžinijai. Visose trijose valstijose iš anksto paskelbta nepaprastoji padėtis.

Virdžinijos gubernatoriaus Ralpho Northhamo biuras apibūdino „Florence“ kaip „svarbiausiu per pastaruosius dešimtmečius su uraganu susijusį įvykį“ šioje valstijoje ir perspėjo apie tikėtinus „katastrofiškus potvynius, galingus vėjus ir galimus elektros tiekimo sutrikimus plačioje teritorijoje“.

„Didžiausią pavojų gyvybei uraganai kelia ne dėl savo smarkaus vėjo – pražūtingiausias šių audrų padarinys yra potvyniai“, – pabrėžė gubernatoriaus biuras.

Tuo metu JAV karinis laivynas įsakė didelėje bazėje Virdžinijoje esantiems laivams išplaukti į vandenyną, nes „prognozuojami niokojantys vėjai ir kylantis jūros potvynis yra pernelyg smarkūs, kad laivai galėtų likti uoste“.

Dar du uraganai

Kaip pranešė Šiaurės Karolinos gubernatoriaus Roy Cooperio biuras, „Florence“ poveikis jau juntamas palei valstijos pakrantę, o dėl didelio vandenyno bangavimo formuojasi gyvybei pavojų keliančios grįžtamosios srovės ir mūša.

„Visiems esantiems Šiaurės Karolinoje būtina atidžiai stebėti „Florence“ ir jau dabar pradėti ruoštis vėliau šią savaitę pasireiškiantiems padariniams“, – sakė R. Cooperis.

Audra „yra pernelyg galinga ir neprognozuojama, kad rizikuotume“, Pietų Karolinoje skelbdamas nepaprastąja padėtį nurodė gubernatorius Henry McMasteris.

Siaučiant „Florence“ kilusios didelės bangos gali pasiekti teritoriją nuo šiaurės Karibų iki Kanados pajūrio provincijų pietinių krantų.

Per Atlanto uraganų sezono tašką statistinę kulminaciją „Florence“ iš rytų ir vakarų seka dar du uraganai – „Helene“ ir „Issac“.

Anot NHC, šiuo metu į pietryčius nuo Žaliojo Kyšulio salų slenkančio „Helene“ vėjo greitis siekia 136 kilometrų per valandą. Prognozuojama, kad iki savaitės vidurio uraganas pradės slinkti į šiaurės vakarus, o vėliau – šiaurės kryptimi, į Atlanto vidurį.

Tuo tarpu „Issac“, vėlai sekmadienį tapęs penktuoju dabartinio sezono uraganu, juda į vakarus, Karibų link.

6 val. Lietuvos laiku „Issac“, kurio vėjo greitis siekia 120 kilometrų per valandą, buvo apytiksliai už 2 100 km į rytus nuo Priešvėjinių salų. Šis regionas dar neatsigavęs po pernykščio galingo uragano „Maria“.

Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis „Issac“ dar padidės sustiprės, bet iki savaitės vidurio, kai audra priartės prie Karibų, ji jau nebebus tokia galinga.

Manoma, kad mažiausiai 3 057 žmones, daugiausiai Puerto Rike, pražudęs „Maria“ pagal padarytą žalą yra trečias atogrąžų ciklonas per visą meteorologinių stebėjimo istoriją.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (12)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (2)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Pokyčiai pasaulyje grasina suvalgyti kone visus norvegų sukauptus pinigus Gerovės fonde (3)

Jei pasaulis imtųsi entuziastingiau kovoti su iškastiniu kuru, Norvegijai tai kainuotų daugiau nei...

Ekspertai: kai kurie mokesčių pakeitimai verčia gūžčioti pečiais, bet statistikoje aplenksime estus (156)

Valstybės biudžetą priėmusi valdžia žada, kad 2019–ieji bus dosnūs visiems dirbantiesiems,...

Sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Ivanovas papildyta (549)

Vilniuje antradienį sulaikytas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas, BNS patvirtino Generalinės...

Keista tiesa apie Johno Travoltos ir jo žmonos santuoką: ilgai slėptos detalės, išvydusios dienos šviesą

Aktoriai Johnas Travolta ir Kelly Preston artimai draugavo su ne viena garsenybe, tačiau tikros...

Už butus viename lankomiausių Europos miestų – juokingos sumos: juos šluoja už grašius (197)

Dabar skelbimų portaluose gausu ne tik nekilnojamojo turto pasiūlymų Lietuvoje, bet ir užsienyje....

Orai bus nenuobodūs (8)

Didžioji sniego banga iš Lietuvos jau pasitraukė. Trečiadienio dieną orai išliks debesuoti,...

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (521)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Stambule – emocijų pliūpsnis: Zavacką raminę teisėjai ir audringas Maksvyčio moralas rūbinėje specialiai DELFI iš Stambulo (5)

„Šansų buvo, o jais nepasinaudojome“, – apmaudo po rungtynių Stambule neslėpė...