aA
Tatrų kalnuose, per kuriuos eina Lenkijos ir Slovakijos siena, mažiausiai penki žmonės, įskaitant du vaikus, žuvo nuo žaibo smūgio, o dar per šimtą žmonių buvo sužeisti, netikėtai užklupus smarkiai audrai su perkūnija, ketvirtadienį informavo pareigūnai.
© AP / Scanpix

Pasak gelbėtojų, žaibas trenkė į Gevonto viršukalnėje esantį didelį metalinį kryžių ir metalinę grandinę, esančią netoli viršūnės.

„Šiandien Tatruose buvo daug incidentų su žaibais“, – lenkų naujienų agentūrai PAP sakė Lenkijos kalnų gelbėjimo tarnybos vadovas Janas Krzysztofas.

„Daugiau kaip 100 žmonių sužeisti“, – sakė į netoliese nelaimės vietos įsikūrusį kalnų kurortą Zakopanę atvykęs Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis.

Gelbėtojai mano, kad tuo metu, kai kilo audra, ant Gevonto kalno buvo daug lankytojų, išvykusių ten anksčiau ketvirtadienį, kai dangus dar buvo giedras.

Žaibas taip pat trenkė į netoliese esantį kalnų masyvą, kur buvo sužalotas Portugalijos pilietis.

Kaip nurodo lenkų naujienų agentūra PAP, Gevonto viršukalnė, kurios aukštis – 1 894 metrai, yra daugiausiai turistų pritraukiantis kalnų objektas Zakopanės apylinkėse. Ji yra maždaug už 5 km į pietryčius nuo šio kalnų kurorto.

Zakopanėje buvusi lietuvė Kristina portalui DELFI teigė, kad kiek silpnesnė audra kalnus pasiekė dar vakar:

„Šiurpai eina per kūną. Vakar būnant viršukalnėj kilo audra, griaudėjo, mintyse meldžiausi, kad mūsų nenutrenktų. Šiandien vos išvažiavus iš Zakopanės sužinai, kad tai, ko vakar bijojom mes, tuose pačiuose kalnuose nutiko kažkam kitam. Nelabai jauku. Didžiulė užuojauta artimiesiems“, – rašė Kristina savo feisbuko paskyroje.

Susisiekus su mergina, ši teigė, kad nelaimė galėjo ištikti ir vakar.

„Vakar buvome tuose pačiuose kalnuose. Pakilom ir pačioje viršūnėje užklupo audra, sukilo vėjas, griaudėjo. Buvo labai baisu, laimei, vakar nieko nenutiko, nes mes buvom lygiai tose vietose, kur šiandien tai įvyko“, – teigė Kristina.

Anot merginos, minėtos vietos, kurias šiandien užklupo audra, turistų ir laipiotojų itin daug, o sraigtasparniai kalningą vietovę prižiūri gan akylai.

Lietuvių pamėgtuose kalnuose per audrą žuvo 5 žmonės, per 100 sužeista: stichija vos nepalietė ir ten poilsiavusių tautiečių
© DELFI


Mažosios Lenkijos vaivadijos administracijos vadovas Piotras Cvikas po krizių valdymo štabo posėdžio Zakopanėje sakė, kad gelbėjimo operacija tebevyksta ir kad nukentėjusieji gabenami į ligonines.

Kaip praneša Lenkijos visuomeninis radijas, Lenkijos pusėje per staigią audrą Tatruose netoli Zakopanės žuvo du suaugusieji ir du vaikai. Tuo metu slovakų pareigūnai nurodė, kad jiems žinoma apie vieną šalies teritorijoje žuvusį žmogų.

Pasak P. Cviko, lengviausiai nukentėję 89 asmenys buvo nugabenti į ligoninę Zakopanėje, o kiti skraidinami ir vežami į gydymo įstaigas kituose miestuose. Pareigūnas pridūrė, kad apie sunkiai sužeistų asmenų skaičių duomenų kol kas neturima.

Lenkijos kalnų gelbėjimo tarnybos vadovas Janas Krzysztofas anksčiau sakė, kad trys sraigtasparniais į regiono ligonines išskraidinti asmenys gydomi intensyviosios terapijos skyriuose.

Anksčiau gelbėtojai skelbė, kad per audrą, kurios metu žaibas trenkė į Gevonto viršukalnėje esantį didelį metalinį kryžių, buvo sužeisti mažiausiai 12 žmonių.

Nurodoma, kad tuo metu ant Lenkijos aukščiausių kalnų buvo daug lankytojų, išvykusių ten anksčiau ketvirtadienį, kai dangus dar buvo giedras.

Leidinys „Tygodnik Podhalanski“ citavo įvykio liudininkus kad audra staigiai prasidėjo apie 13 val. 30 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir truko apie valandą. Pasak jų, žaibai trenkė keliose vietose, įskaitant kalnų užuoglaudą „Hala Kontratowa“, o ant Gevonto išlydis pataikė į metalinę grandinę, kurios tuo metu laikėsi apie 20 žmonių. Tarp jų buvo 13-metis, kurio atgaivinti nepavyko.

Krokuvos regiono gubernatorė Joanna Pazdzio sakė naujienų agentūrai AP, kad apie aukas jai pranešė popietę Tatruose vykusios gelbėjimo operacijos vadovai.

Pasak TVN24, žaibas pataikė į didelį kryžių Gevonto viršukalnėje, esančioje netoli kalnų kurortinio Zakpanės miestelio, kai ten buvo daug lankytojų.

Lietuvių pamėgtuose kalnuose per audrą žuvo 5 žmonės, per 100 sužeista: stichija vos nepalietė ir ten poilsiavusių tautiečių
© DELFI


„Žaibai trenkė tuzinui žmonių ant Gevonto kalno“, – reporteriams sakė kalnų gelbėjimo tarnybos vadovas Janas Krzysztofas.

Tuo metu Krokuvos gelbėtojų tarnybos atstovė Joanna Sieradzka naujienų televizijai TVN24 sakė, kad sužeistųjų yra daugiau kaip 20.

Kelionę į Lenkijos aukščiausius kalnus jie pradėjo anksčiau ketvirtadienį, kai dangus dar buvo giedras . Nepaisant prastų oro sąlygų, gelbėtojai sraigtasparniu išvyko ieškoti aukų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
3.8000

Top naujienos

Ūkininko atkirtis Andriuliui: štai kokia turi būti tikra lietuviška mėsa (35)

Nuomonės formuotojas Liudvikas Andriulis sukėlė nemenką triukšmą kai pardavėjas vietoj...

Šimonytė: dabar turiu galimybę apmąstyti viską iš naujo (226)

„Visa tai, kas man atrodė labai aišku prieš porą mėnesių, kai aš maniau, kad mano gyvenime...

Spjūvis sovietų aukoms: atšaukia Baltijos šalių okupaciją, nes „gyventojams buvo suteikta pilietybė“ (85)

Rusijos karinės ir istorinės bendruomenės patariamosios tarybos pirmininkas Sergejus Ivanovas...

Žlugo bandymai sustabdyti draudimą alkoholiu prekiauti lauko kavinėse – nauji draudimai jau kitąmet (267)

Seimas antradienį po pateikimo nepritarė Seimo narės Aušrinės Armonaitės siūlymui...

Prezidentas Nausėda su pilna uniforma pasirodė pirmasis: dėvėjo ne visai pagal taisykles (124)

Antradienį Rukloje viešėjęs prezidentas Gitanas Nausėda pasipuošė karine uniforma. Kiekvienas...

Svarbus gamtai, tačiau pavojingas žmonėms, laikotarpis: paaiškino, ką daryti, susidūrus su laukiniu žvėrimi (2)

Lietuvos giriose dabar – ne tik grybų metas. Rudens pradžia yra laikas, kai miškuose galima...

Vakarienė namuose: orkaitėje kepti sultingi kotletai su daržovių padažu (1)

Pagaminau orkaitėje keptus naminius kotletus pagal tetos nupasakotą receptą ir mano šeimai labai...

Beveik keturis dešimtmečius teisėju dirbantis vyras: teisėjai turi kreiptis į teismus, jog apgintų savo teises

Sakoma, kad teisėjo darbas nuobodus. Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius...

Venckienės tėvai sulaukė atsakymo iš Prezidentūros (454)

Į prezidentą Gitaną Nausėdą rugsėjo pradžioje kreipęsi buvusios teisėjos Neringos Venckienės...