Anot diplomato, Varšuva tiesiog neturės kito pasirinkimo.

„Tikrai ne NATO, Lenkija ar Slovakija daro spaudimą, tą daro Rusija, kuri ir įsiveržė į Ukrainą. Rusija, kuri atiminėja svetimas teritorijas. Rusija, kuri žudo jų žmones. Rusija, kuri grobia Ukrainos vaikus“, – sakė Lenkijos ambasadorius Prancūzijoje.

„Taigi, arba Ukraina šiandien apgins savo nepriklausomybę, arba mes turėsime įsitraukti į karą. Nes kyla grėsmė mūsų pagrindinėms vertybėms, sudarančioms mūsų civilizacijos ir kultūros pagrindą. Neturėsime kito pasirinkimo – tik veltis į karą“, – sakė J. E. Rosciszewskis.

Po tokio ambasadoriaus pasakymo Lenkijos ambasada Prancūzijoje išplatino pareiškimą, kuriame teigia, kad žiniasklaida diplomato žodžius interpretavo „ištraukusi juos iš konteksto“.

„Per pusvalandžio trukmės pokalbį su redaktoriumi ambasadorius Rosciszewskis kalbėjo apie tai, kad Ukrainai reikia sąjungininkų paramos. Jis taip pat kalbėjo apie grėsmę, kokią Rusija kelia Europai ir Europos vertybėms <...>. Atidžiai pasiklausius viso pokalbio tampa aišku, kad tai nebuvo tiesioginio Lenkijos įsitraukimo į karą paskelbimas, tai tebuvo perspėjimas apie padarinius, kurie lauktų Ukrainos pralaimėjimo atveju, – galimą tolesnį Rusijos puolimą arba Vidurio Europos šalių, Baltijos valstybių ir Lenkijos, įtraukimą“, – teigiama išplatintame paaiškinime.

Ambasada akcentuoja, kad Lenkijos diplomatinis atstovas Prancūzijoje per interviu LCI davė aiškiai suprasti, kad šiuo metu Lenkija nėra įsitraukusi į karą, bet „padarys viską, ką gali, kad padėtų Ukrainai apsiginti“ kare su Rusija.

„Sensacingų pareiškimų, nukreiptų prieš pastaruosius metus Lenkijos dėtas nuoseklias pastangas padėti Ukrainai laimėti šį karą ir apsaugoti nuo jo Europą ir Lenkiją, paieškos turėtų būti smerkiamos kaip piktos valios ženklas“, – teigiama ambasados pareiškime.

Praėjusią savaitę lenkų prezidentas Andrzejus Duda paskelbė, kad Lenkija artimiausiomis dienomis perduos Rusijos užpultai Ukrainai keturis „MiG-29“ modelio naikintuvus.

„Artimiausiomis dienomis perduosime Ukrainai keturis visiškai veikiančius lėktuvus“, – žurnalistams tvirtino A. Duda.

Valstybės vadovas užsiminė, kad tai galimai bus tik pradinė siunta – šaliai numatyta papildomų naikintuvų, tačiau jie vis dar ruošiami. Kyjivas tokių orlaivių prašo jau kurį laiką. Lenkija tapo pirmąja NATO šalimi, išpildžiusia šį Ukrainos prašymą.

Penktadienio rytą slovakų premjeras Eduardas Hegeris pranešė, kad Slovakijos vyriausybė pritarė galimybei perduoti Rusijos užpultai Ukrainai naikintuvų „MiG-29“.

Rusija penktadienį pareiškė naikinsianti lėktuvus, kuriuos Ukraina gaus iš savo sąjungininkų.

„Kaip jau esame ne kartą sakę, šios karinės technikos tiekimas nepakeis specialiosios karinės operacijos baigties... Žinoma, visa ši įranga bus sunaikinta“, – žurnalistams tvirtino Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, panaudodamas Rusijos terminą plataus masto karui prieš Ukrainą apibūdinti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)