Pasienio apsauga paprašė kariuomenės skirti kareivių, pirmadienį Varšuvoje sakė vidaus reikalų viceministras Maciejus Wasikas. „Pasienyje mums reikia daug daugiau pajėgų“, – pareigūną citavo agentūra PAP.

M. Wasikas apkaltino baltarusių pasieniečius organizuojant neteisėtą pabėgėlių sienos kirtimą. „Tai būtų neįmanoma be Baltarusijos institucijų dalyvavimo“, – teigė jis. Pasienyje esą daugėja ir atvejų, kai pabėgėliai užpuola pasieniečius ir kareivius.

Prie Lenkijos rytinės sienos su Baltarusija, kuri yra ir ES bei NATO išorės siena, ankstesniais duomenimis, jau sutelkta 5 000 pasieniečių ir 2 000 karių. Jie turėtų sulaukti 500 policininkų paramos.

Pasienio tarnybos duomenimis, šeštadienį sieną kirsti mėgino 160 migrantų, sekmadienį – 147. Pasak pasienio apsaugos vado Tomaszo Pragos, šiais metais atitinkami skaičiai yra gerokai didesni nei 2022-aisiais. Jis nelegalią migraciją pavadini Baltarusijos vykdomo hibridinio karo dalimi. Žmonės iš Afganistano. Sirijos, Bangladešo, Šri Lankos, Alžyro ir kitų šalių mėgina pert Baltarusiją patekti į Lenkiją, o t. y. į ES.

Baltarusijoje pasirodžius Rusijos privačiai kariuomenei „Wagner“, Lenkijos ginkluotosios pajėgos karinei sienos apsaugai jau permetė papildomų dalinių į rytus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)