Lenkijos konservatyvioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ antradienį patvirtino, kad jos pirmininko pavaduotoja Beata Szydlo yra kandidatė į ministro pirmininko postą, kai ši partija triuškinamai laimėjo praeitą savaitgalį vykusius parlamento rinkimus.
Beata Szydlo
© AP/Scanpix

„Beata Szydlo yra kandidatė tapti premjere“, – naujienų agentūra PAP citavo PiS atstovę Elzbietą Wilk, kuri pridūrė, jog šis pareiškimas yra skelbiamas siekiant „nutraukti“ spėliones, ką partija pasiūlys į tą postą.

Žiniasklaidos pranešimuose buvo keliama prielaida, kad įtakingas PiS vadovas Jaroslawas Kaczynskis gali pats imtis vadovauti vyriausybei po to, kai jo partija užsitikrino absoliučią daugumą Seime, parlamento žemuosiuose rūmuose, per sekmadienį vykusius rinkimus. Konservatorių pozicijas akivaizdžiai sustiprino prieš pabėgėlius nukreipta retorika ir populistiniai pažadai užtikrinti socialinę gerovę.

Kiti spėliojo, kad premjeru gali būti pasiūlytas tapti ekonomistas Piotras Glinskis, kuris jau anksčiau pretendavo į tą postą.

J.Kaczynskis birželį pasiūlė, kad 52 metų B.Szydlo taptų partijos kandidate į premjerus po to, kai ji sėkmingai pasirodė kaip Andrzejaus Dudos prezidento rinkimų kampanijos vadovė. Šis politikos naujokas gegužę įveikė valdančiosios partijos „Pilietinės platforma“ (PO) sąjungininką prezidentą Bronislawą Komorowski.

Angliakasio šeimoje gimusi B.Szydlo yra įgijusi etnografijos studijų laipsnį Krokuvoje įsikūrusiame Jogailos universitete. Karjerą politikoje ji pradėjo kaip pietinio Bžeščių miesto merė. 2005 metais jis buvo išrinkta į Seimą pagal PiS sąrašą.

Būdama įstatymų leidėja ji tvirtai gynė konservatyvias pozicijas svarstant įvairius opius klausimus, tokius kaip abortai, dirbtinis apvaisinimas ar 2011 metų Stambulo konvencija – pirmasis pasaulyje teisiškai įpareigojantis tarptautinis dokumentas, kuriuo siekiama užkirsti kelią smurtui prieš moteris.

Jos priešrinkiminiai pažadai buvo daugiausiai nukreipti į konservatorių rinkėjų branduolį – neturtingus pamaldžius katalikus, daugiausiai gyvenančius šalies rytuose, ir viešojo sektoriaus darbuotojus.

Per rinkimų kampaniją B.Szydlo aktyviai keliavo po visą šalį, žadėdama rinkėjams mažesnius mokesčius, didesnės išlaidas socialinei gerovei užtikrinti ir dosnesnes išmokas šeimoms. Ji taip pat žadėjo sumažinti senatvės pensijos amžių ir įvesti mokesčius bankams bei užsienio kapitalo prekybos tinklams.

Elegantiškai besirengianti politikė trumpa šukuosena, iš išvaizdos šiek tiek panaši į Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, dažniausiai būna rimtai nusiteikusi, bet ją visada supa entuziastingi jauni šalininkai. B.Szydlo yra ištekėjus ir turi du sūnus, iš kurių vienas yra medicinos studentas, o kitas – katalikų diakonas.

J.Kaczynskis yra neginčijamas PiS lyderis, įkūręs šią partiją su savo velioniu broliu dvyniu Lechu. Šis politinės intrigos meistras veikė demokratijos šalininkų judėjimo „Solidarumas“, kuris smarkiai prisidėjo prie komunistinio režimo taikaus nuvertimo 1989 metais, užkulisiuose. J.Kaczynskis yra jausmingas oratorius, tačiau taip pat itin priešinantis veikėjas.

Jis dirbo premjeru 2006-2007 metais, kai Lechas Kaczynskis buvo prezidentas. 2010 metais jo dvynys žuvo per lėktuvo katastrofą vakarų Rusijoje.

Dabar PiS kontroliuoja tiek prezidentūrą, tiek parlamento žemuosius rūmus, iš kurių pirmąkart nuo 1989 metų buvo išstumtos visos kairiosios partijos. 460 vietų Seime PiS dabar turės 235 mandatus.

Premjerės Ewos Kopacz centristinė PO praeitą sekmadienį užsitikrino tik 138 vietas, todėl turės dirbti opozicijoje po aštuonerius metus trukusio vadovavimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darė visas įmanomas klaidas ir vis tiek numetė 24 kg (61)

Reguliariai politikos naujienomis besidomintys žmonės veikiausiai atkreipė dėmesį, kad Seimo...

A. Užkalnis tarp daugiabučių rado Vietnamo perlą (102)

„Atsiprašau, ar jūs kartais ne Užkalnis?“, – jau pavalgius manęs klausia padavėjas....

Piešiamas naujas Lietuvos žemėlapis: Panevėžiui – priverstinės jungtuvės (153)

Juokaudama, kad šešiuose Lietuvos rajonuose, kurie tarsi žiedai apjuosę miestus, nėra net kur...

Baltarusijoje palygino pensijas su Lietuvos, Latvijos ir kitų kaimynų: lietuviai gauna dvigubai daugiau (320)

Nuo lapkričio 1 d. Baltarusijoje padidės pensijos . Kaip planuoja šalies Darbo ministerija,...

Šiurpus mokslininkų atradimas: žmogus spėja suprasti, kad jis mirė (26)

JAV ligoninės mokslininkai tikina išsiaiškinę, kad žmogaus sąmonės darbas tęsiasi net ir po...

G. Paluckas siūlo skirstant pelną darbuotojus įtraukti į įmonių valdymą (517)

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) pirmininkas Gintautas Paluckas siūlydamas savo idėją...

Metų seklys: nedidelio miestelio dideli nusikaltėlių užmojai (27)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

D. Montvydas švenčia 30-ąjį gimtadienį: keitėsi ne tik išvaizda, bet ir stilius (45)

Spalio 22-oji atlikėjo ir projekto „Lietuvos balsas“ teisėjo Donato Montvydo gyvenime yra...

Ekspertas pasakė, kodėl realiame gyvenime „Titaniko“ herojus nebūtų taip paprastai nuskendęs (17)

Daugelį „Titaniko“ gerbėjų ilgus metus kankina neatsakytas klausimas, ar Jackas Dawsonas...

Būsto nuomininkai masiškai bėga iš Londono (4)

Būsto nuomai ieškantieji iš Londono bėga sparčiausiai nuo pat 2007 metų. Tokia tendencija gerina...