Neįvardydamas savo šaltinių laikraštis rašo, kad prokurorai ir sprogmenų ekspertai, ištyrę Rusijoje saugomas orlaivio nuolaužas, aptiko trotilo (TNT) ir nitroglicerino pėdsakų ant sparnų ir kabinos nuolaužų, įskaitant 30 salono krėslų.

Sprogmenų pėdsakų taip pat rasta teritorijoje, kurioje lėktuvas Tu-154 sudužo, artėdamas prie nedidelio karinio oro uosto netoli vakarinio Smolensko miesto 2010 metų balandžio 10-ąją, nurodė dienraštis.

Lenkijos karinė prokuratūra šį pranešimą planuojam pakomentuoti vėliau antradienį, sakė jos atstovas.

Rusijos tyrėjai kaltino Lenkijos lėktuvo įgulą, jog ši priėmė sprendimą tūpti oro uoste, kurį gaubė tirštas rūkas, o lenkų ekspertai taip pat pažymėjo, jog oro uosto dispečeriai neturėjo leisti lėktuvui mėginti nusileisti.

Kai kurios Lenkijos organizacijos, įskaitant pagrindinę opozicijos partiją "Įstatymas ir teisingumas" (PiS), nepripažįsta šių išvadų ir teigia, kad lėktuvo katastrofa galėjo būti mėginimas nužudyti Kremlių kritikavusį prezidentą L.Kaczynskį ir kartu su juo skridusius politinius lyderius bei kariuomenės vadus.

Savo oficialiose ataskaitose tyrėjai nurodė neradę jokių įrodymų apie trečiųjų jėgų dalyvavimą.

Tyrimai neatmeta galimybės, kad aptikti sprogmenų pėdsakai susiję su nesprogusiomis bombomis, užsilikusiomis nuo Antrojo pasaulinio karo, kurių galėjo būti lėktuvo katastrofos vietoje, pažymėjo "Rzeczpospolita".

Neigia, kad Smolenske sudužusiame prezidento lėktuve aptikta sprogstamųjų medžiagų pėdsakų

Lenkijos prokurorai paneigė laikraščio pranešimą, kad pareigūnai prieš dvejus metus Smolenske, Rusijoje, į katastrofą, per kurią žuvo tuometis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynski ir dar 95 politikos ir elito atstovai, patekusio lėktuvo nuolaužose aptiko sprogstamųjų medžiagų likučių.

Lenkijos kariuomenės prokurorai antradienį pranešė, jog laikosi savo tyrimo išvadų, kad lėktuvo avarija buvo nelaimingas atsitikimas ir kad lėktuvo nuolaužose sprogstamųjų medžiagų rasta nebuvo.

"Netiesa, kad tyrėjai rado trotilo ir nitroglicerino pėdsakų, - per spaudos konferenciją sakė kariuomenės prokuroras Ireneuszas Szelagas. - Surinkti įkalčiai ir nuomonės kol kas niekaip neatitinka įsitikinimo, kad avarija įvyko dėl trečiųjų šalių veiksmų, t. y., kad tai buvo žmogžudystė".

Rusijos tyrėjai kaltino Lenkijos lėktuvo įgulą, nes jie bandė leistis tvyrant tirštam rūkui. Tuo tarpu Lenkijos tyrėjai sakė, kad oro uosto eismo kontrolieriai turėjo neduoti leidimo lėktuvui bandyti leistis.

Maskvos ir Varšuvos tyrėjai sulaukė dar daugiau kritikos, kai praėjusį mėnesį Lenkijos prokurorai pripažino, kad dviejų žuvusiųjų šeimoms buvo grąžinti ne jų artimųjų kūnai. Antradienį prokuroras I. Szelagas sakė, kad dar du kūnai buvo klaidingai identifikuoti. Baiminamasi, kad teks ekshumuoti dar daugiau žuvusiųjų palaikų.

Prieš prokurorams paneigiant šią informaciją, žuvusio Lenkijos prezidento brolis dvynys Jaroslawas Kaczynski sakė, jog laikraščio straipsnis įrodo, kad jo brolis ir kiti lėktuvo keleiviai buvo nužudyti. J. Kačynskis pareiškė, kad ministro pirmininko Donaldo Tusko vyriausybė turėtų atsistatydinti, nes 30 mėnesių slėpė informaciją apie baisų nusikaltimą.