Sakydamas kalbą Varšuvos sukilimo muziejuje, A. Duda pabrėžė sukilimo dalyvių narsą ir, kad jie prisidėjo prie sostinės vystymosi ateityje.

Pasak prezidento, kasmet klausiama, ar sukilimą vertėjo pradėti, bet šiandien žiūrint į Varšuvos augimą, kaip sostinė gražėja ir modernėja, tai būtų neįmanoma, jei ne sukilėlių drąsa ir pasiaukojimas.

Varšuvos meras R. Trzaskowskis sakė, kad Antrojo pasaulinio karo metais nebuvo kito tokio sukilimo, kurio dalyviai kovotų visi drauge, nepaisant jų lyties, amžiaus ar pažiūrų. Tai, pasak jo, tik dar kartą įrodo bendruomeniškumo, vienybės ir patriotiškumo svarbą.

Varšuvos sukilimas buvo didžiausia pogrindinė karinė operacija Nacistinės Vokietijos okupuotoje Europoje. 1944 m. rugpjūčio 1 d. Varšuvoje sukilo apie 40 000-50 000 lenkų. Nors planuota, kad sukilimas truks kelias dienas, tačiau jis tęsėsi daugiau nei du mėnesius.

Apie 18 000 sukilėlių žuvo, o 25 000 buvo sužeisti. Taip pat žuvo apie 180 000 civilių. Apie 500 000 likusių gyvų Varšuvos gyventojų buvo priversti evakuotis, kai Naciai sukilimą numalšino, o sostinė buvo beveik visiškai sunaikinta.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją