Lenkijos užsienio reikalų ministras pirmadienį paragino Didžiąją Britaniją apsaugoti Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lenkus, skubiai atvykęs į Londoną po virtinės išpuolių prieš imigrantus.
Borisas Johnsonas, Witoldas Waszczykowskis
© AP / Scanpix

Diplomatijos vadovas Witoldas Waszczykowskis atskrido į Londoną kartu su vidaus reikalų ministru Mariuszu Blaszczaku, kai praeitą savaitgalį buvo užpulti du lenkai, o rugpjūtį buvo nužudytas kitas jų tėvynainis.

Kalbėdamas per bendrą susitikimą su Britanijos užsienio reikalų ministru Borisu Johnsonu ir vidaus reikalų ministre Amber Rudd, W. Waszczykowskis sakė, kad tokie išpuoliai prasidėjo neseniai.

„Primename Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovams, kad lenkų imigrantai labai gerai integravosi į Britanijos visuomenę ... jie nusipelnė pagarbos“, – ministras sakė žurnalistams Lenkijos ambasadoje.

„Dešimtmečius didelė lenkų bendruomenė Jungtinėje Karalystėje nepatirdavo jokių problemų, bet po referendumo kampanijos prasidėjo incidentai“, – pridūrė W. Waszczykowskis.

Per birželio 23 dieną įvykusį referendumą Didžioji Britanija nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjunga. Prieš šį plebiscitą ir po jo šalyje padažnėjo išpuolių prieš užsieniečius.

Nacionalinė policijos vadų taryba nurodė, kad Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje birželio 16–30 dienomis policija gavo per 3 tūkst. pranešimų apie incidentus. Jų buvo 42 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį praeitais metais.

Pasak W. Waszczykowskio, imigracija buvo naudojama kaip „ginklas“ per kampaniją prieš Britanijos narystę Bendrijoje. Jis ragino Britanijos institucijas apsaugoti lenkų imigrantų teises.

„Jie moka mokesčius, jie nusipelnė būti apsaugoti“, – pabrėžė jis.

Tarp Didžiojoje Britanijoje gyvenančių imigrantų Lenkijoje gimę žmonės tapo gausiausia grupe ir pranoko atvykėlius iš Indijos, rodo praeitą mėnesį paskelbti oficialūs statistikos duomenys.

Nustatyta, kad 2015 metais Britanijoje gyveno apie 831 tūkst. Lenkijoje gimusių žmonių, nurodė Nacionalinės statistikos biuras. Prieš Lenkijai įstojant į Europos Sąjungą 2004 metais Britanijoje gyveno 69 tūkst. imigrantų iš šios šalies, o kai jos piliečiai įgijo teisę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, ši grupė padidėjo daugiau negu 13 kartų.

Lenkijos ambasada pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis jai teko imtis veiksmų dėl 15 sunkių neapykantos nusikaltimų, įskaitant vienos lenkų šeimos namų padegimą ir fizinį užpuolimą.

Per dvišalį susitikimą lenkų ministrai siūlė glaudžiau bendradarbiauti su Lenkijos policija ir įdiegti švietimo programas apie imigrantų integraciją Jungtinėje Karalystėje.

Nustebinti įtariamųjų paleidimo

Dvi dienos prieš ministrų vizitą Londone du lenkai buvo užpulti prie vienos aludės Harlou miestelyje į šiaurės rytus nuo sostinės.

Šis išpuolis, užfiksuotas sekmadienį apie 3 val. 30 min. vietos (5 val. 30 min. Lietuvos laiku), įvyko nepraėjus nė dviem savaitėms po fabriko darbininko Arkadiuszo Jozwiko nužudymo tame pačiame mieste rugpjūčio 27 dieną.

Lenkijos vidaus reikalų ministras pirmadienį per vizitą Londone sakė, kad jo vyriausybė nori užtikrinti, kad A. Jozwiko nužudymas bus nuodugniai ištirtas.

„Esu nustebęs, kad šeši jaunuoliai, suimti dėl šio incidento, buvo paleisti“, – sakė M. Blaszczakas.

Šeši jaunuoliai, suimti dėl įtariamų ryšių su A. Jozwiko nužudymu, buvo paleisti už užstatą. Policija aiškinasi, ar lenko nužudymas buvo neapykantos nusikaltimas, bet nurodė, kad išpuolio motyvai kol kas neaiškūs.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vairuotojų laukia iššūkiai (3)

Antradienis bus sausesnis, debesų gretos praretės. Trečiadienį šalį pasieks krituliai, vietomis...

Lietuvė apsilankė Š. Korėjos restorane: net ir valgant skanų maistą sunku negalvoti apie režimą (126)

Žinau, kad rašydama šį straipsnį ir prisipažindama, kad sąmoningai nusprendžiau apsilankyti...

R. Vanagaitė išklojo, ką patyrė su politikais Maskvoje matė palūžusį V. Uspaskichą (234)

Autobiografinę knygą „Višta strimelės galva“ pristatanti rašytoja, viešųjų ryšių...

Kita A. ir M. Šedžių santuokos griūties pusė: ji jau kovą man pasakė, kad turi kitą (39)

Prieš kelias savaites viešumoje nuskambėjo žinia, jog griūva Andriaus ir Monikos Šedžių...

Latvių pasiekimas išjudino lietuvius: už mane daugiau uždirba net Panevėžio duobkasys feisbuke plinta kvietimas streikuoti (245)

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Latvij os ligoninė se dirbančių gydytojų...

Naudinga žinoti perkantiems NT: praktiniai patarimai (21)

Šiame straipsnyje kalbėsime apie pasirengimo nuomai etapą nuo objekto paieškos iki įsigijimo...

Tragiška avarija Vilkaviškio rajone: vairuotojas žuvo, keleivis sužalotas (14)

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22.20 val., Vilkaviškio r., kelio Vilkaviškis-Gražiškiai...

Išskirtiniai sostinės butikai: kokių vienetinių prekių ten galima rasti? (10)

Jaukiose sostinės senamiesčio gatvelėse yra įsikūrę daugybė butikų, kuriuose galima atrasti...

Ar gali būti, kad nuo sekso senstama? (33)

Panašu, kad taip. Išvadą, jog seksualinis aktyvumas turi įtakos senėjimo procesui, padarė...

Policininkai talkino slaptam detektyvui: klientus domino ne tik meilužių gyvenimas (19)

Dabar jau į pensiją pasitraukę du Vilniaus policininkai ne vienus metus galėjo talkinti...