Protestuotojai nekreipė dėmesio į koronaviruso apribojimus ir minusinę oro temperatūrą, kad išreikštų nepasitenkinimą trečiadienį priimtu kontraversišku sprendimu.

Varšuvoje jie iškėlė Lenkijos ir vaivorykštės spalvų vėliavas bei raudoną žaibo ženklą – "Moterų streiko" organizacijos simbolį.

Kai kurie demonstracijos dalyviai kaklus apsirišo žaliomis skarelėmis – jos tapo Argentinos abortų teisės aktyvistų ženklu. Pastarojoje šalyje nėštumo nutraukimas buvo legalizuotas gruodžio mėnesį.

Tūkstančiai žmonių taip pat protestavo ir trečiadienį bei ketvirtadienį, keli protestuotojai buvo sulaikyti prie Konstitucinio Teismo, kuris ir priėmė sprendimą dėl abortų draudimo.

Išimtys galioja išžaginimo ir kraujomaišos atvejais arba kai moters gyvybei ar sveikatai kyla pavojus. Tačiau teismas nusprendė, kad nėštumo nutraukimas dėl vaisiaus chromosominių anomalijų nesuderinamas su Konstitucija.

Lenkijoje per metus įvykdoma mažiau nei 2 000 teisėtų abortų, o moterų teises ginančių organizacijų vertinimu dar 200 000 atliekama nelegaliai arba užsienyje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)