Įtariamasis skrydžių bendrovės „Alaska Airlines“ lėktuvo kabinoje sėdėjo už kapitono ir pirmojo piloto, teigiama bendrovės išplatintame pranešime.

Remiantis policijos dokumentais, įtariamasis yra 44 metų Davidas Emersonas.

Lėktuvas skrido iš Vašingtono Evereto į San Fransiską Kalifornijoje, jame buvo aštuoniasdešimt keleivių. Orlaivis buvo nukreiptas į Portlandą, Oregone, o įtariamasis buvo sulaikytas be nesklandumų, jis pareigūnams nesipriešino.

„Alaska Airlines“ pranešime teigiama, kad pilotas ne tarnybos metu kabinoje su kolegomis skrido kaip pakeleivis, tačiau vieną akimirką „nesėkmingai pabandė sutrikdyti orlaivio variklių darbą“.

„Alaska Airlines“ skrydžio 2059 įgula apie incidentą nedelsiant pranešė skrydžių valdymui.

Pokalbio su oro eismo kontrole įraše vienas pilotas sako: „Turime vyruką, kuris kabinoje pabandė užgesinti variklius. Nepanašu, kad su juo bus daugiau problemų. Manau, kad jis aprimo“, – teigia pilotas. Jis paprašė atsiųsti policijos pareigūnus, kurie, vos tiek lėktuvas nusileis, galėtų juo pasirūpinti.

Skrydis, kurį vykdė „Horizon Air“, turėjo pakilti 17:25 val. vietos laiku ir leistis San Fransiske 19:30 val. Visgi lėktuvas buvo nukreiptas į Portlandą, iš kur į galutinį kelionės tikslą pakilo 19:18 val.

Viena iš lėktuvo keleivių Aubrey Gavello „ABC News“ sakė, kad lėktuve buvę žmonės net neįsivaizdavo, kad vyksta kažkas negero, kol skrydžių palydovas neinformavo, kad lėktuvas turi nedelsiant leistis, to priežastimi buvo įvardyta ekstremali su sveikata susijusi situacija.

„Alaska Airlines“

A. Gavello sakė girdėjusi, kaip skrydžio palydovas ramino įtariamąjį: „Viskas bus gerai, viskas gerai, mes jus palydėsime iš lėktuvo.“ Moteris sako patikėjusi, kad tikrai kilo kažkokių sveikatos problemų.

Kitas keleivis žurnalistams pasakoja, kad situacija buvo išspręsta be galo profesionaliai, keleiviai net neįtarė, kad vyksta kažkokie neįprasti dalykai.

Išplatintame pareiškime „Alaska Airlines“ sakė, kad visi lėktuve buvę žmonės, nors ir vėliau, bet be problemų pasiekė San Fransiską.

Šiuo metu incidentą tiria policija ir FTB, sako „Alaska Airlines“.

Be kaltinimų pasikėsinimu nužudyti D. Emersonas dar kaltinamas ir 83 neatsargaus elgesio sukeliant pavojų atvejais bei kaltinamas sukėlus pavojų orlaiviui. Kol vyksta tyrimas, įtariamasis sulaikytas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)