„Latvijos specialiosioms tarnyboms šis asmuo žinomas. Mes žinome, kad šis asmuo vykdo veiklą Latvijoje. Šiuo metu nei Latvijos specialiosios tarnybos, nei Užsienio reikalų ministerija neperspėjo manęs dėl to, jog šis asmuo kažkokiu būdu kelia pavojų Latvijai,“ – pareiškė M. Seglinis interviu Latvijos televizijai.

M. Seglinis išreiškė viltį, kad Užsienio reikalų ministerijos vadovas Maris Riekstinis, grįžęs iš komandiruotės, „išspręs šį klausimą“, rašo portalas V-Diena.

Tačiau M. Riekstinis nemato būtinybės išsiųsti iš Latvijos ką nors iš Rusijos ambasados darbuotojų.

Jau ketvirtadienį Latvijos Užsienio reikalų ministerija pripažino, kad vienas Rusijos ambasados darbuotojų yra įtrauktas į „juodąjį“ šalių, įeinančių į Šengeno zoną, sąrašą. Šis faktas gali būti priežastimi, dėl kurios asmuo gali būti išsiųstas iš šalies, praneša DELFI.lv.

Kaip ketvirtadienį rašė laikraštis „Diena“, Latvijos URM paneigė anksčiau „Nieko asmeniško“ laidoje nuskambėjusią informaciją, kad iš Latvijos išsiųstas rusų diplomatas.

Tiesa, vėliau ministerijos darbuotoja Alda Vanaga pripažino, kad susidarė „neįprasta situacija“, susijusi su vienu Rusijos Federacijos ambasados darbuotoju.

Į „juodąjį“ sąrašą papuolė diplomatas, kurio viza galioja iki šių metų vidurio. Dėl to asmuo gali būti Latvijoje, tačiau negali keliauti į kitas Šengeno zonai priklausančias valstybes.