Pasieniečiai pastarąją parą užkirto kelią 60 mėginimų neteisėtai pereiti Baltarusijos ir Latvijos sieną. Diena anksčiau buvo užfiksuoti 69 tokie mėginimai, gruodžio 14 d. – 83, o gruodžio 13 d. – 56. Anksčiau Latvijos pasieniečiai kasdien apgręždavo 20–30 migrantų.

Kaip sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Guntis Pujatas, šią savaitę padėtis Latvijos ir Baltarusijos pasienyje pablogėjo, o patys nelegalūs migrantai dabar geriau aprūpinti. „Jie turi žirklių metalui karpyti. Viena grupė buvo su aukštais žvejų batais ir ėjo palei ežero krantą. Mūsų kaimynai padeda pažeidėjams neteisėtai kirsti Latvijos sieną“, – pabrėžė pareigūnas.

Latvija, kaip ir Lietuva ir Lenkija, susiduria su nelegalios migracijos iš Baltarusijos teritorijos problema. Nuo rugpjūčio 10 d. buvo užkirstas kelias 3 187 mėginimams nelegaliai pereiti šalies sieną. Latvijos vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija, kuri galios bent jau iki kitų metų vasario 10 d. Pasieniečiams saugoti sieną padeda Latvijos armija ir policija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją