NATO PA sesija vyks Rygoje nuo gegužės 28 dienos iki birželio 1 dienos.
Pasieniečiai kontroliuos pasienio zonas su Lietuva ir Estija, taip pat pasirinktinai tikrins keleivius keltų vidaus linijose Rygos uoste ir oro reisų keleivius iš Šengeno sutarties šalių Rygos oro uoste.

Į Rygą dalyvauti NATO PA sesijoje atvyks Aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, Afganistano prezidentas Hamidas Karzai, taip pat maždaug 400 NATO šalių ir asociacijos sutartį su ja pasirašiusių šalių parlamentarų.

Iš viso į Rygą gali atvažiuoti maždaug tūkstantis pareigūnų ir svečių.
"Gali atvažiuoti į Latviją tokių užsieniečių, kurie norėtų sutrukdyti Asamblėjos darbą. Kad būtų galima sumažinti protestų siekiant panaudoti jėgą ir organizuotų viešosios tvarkos pažeidimų tikimybę, būtina laikinai atkurti pasienio kontrolę prie vidaus sienų", - pažymi VRM.

Po įtraukimo į Šengeno zoną Latvija panaikino pasienio kontrolę su šalimis, įeinančiomis į šią zoną. Drauge šalis išimties tvarka gali atnaujinti pasienio kontrolę ne ilgiau kaip 30 dienų.

Kaip pavyzdį, kada buvo atnaujinta pasienio kontrolė, galima paminėti jos atnaujinimą Austrijoje per Europos futbolo čempionatą 2008 metais, taip pat Suomijoje per ESBO Ministrų tarybos posėdį 2008 metais.

Kaip pranešta, vyriausybė jau skyrė papildomą finansavimą saugumui užtikrinti per NATO PA. Konkreti suma nenurodoma, bet žinoma, kad ji gali sudaryti maždaug pusę milijono latų (2,4 mln. litų).