„Nematome jokių ženklų, kad Rusija trauktųsi iš Chersono be mūšio“, – parašė M. Podoliakas socialiniame tinkle „Twitter“.

Anot jo, dalis Rusijos karių tebėra Chersone.

„Ukraina teritorijas išlaisvina remdamasi žvalgybos duomenimis, o ne surežisuotais pareiškimais per televiziją“, – pabrėžė jis.

Maskvos puolimui Ukrainoje vadovaujantis Sergejus Surovikinas kiek anksčiau trečiadienį pareiškė, kad Rusijos kariuomenė palieka Chersono miestą ir vakarinę Dnipro pakrantę regione.

S. Surovikinas tai paskelbė atsiskaitydamas Rusijos gynybos ministrui Sergejui Šoigu.

Ministras įsakė Maskvos kariams pasitraukti iš pietų Ukrainoje esančio Chersono miesto.

„Pradėkite atitraukti karius“, – sakė S. Šoigu per televizijos transliuotą susitikimą su S. Surovikinu, kuris sakė, kad pasiūlė „sunkų sprendimą“ pasitraukti iš Chersono ir įrengti gynybines pozicijas kairiajame Dnipro upės krante.

S. Šoigu nurodė, kad rusų pajėgos traukiasi į kairįjį Dnipro upės krantą Chersono srityje.

Jį citavo Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pastarosiomis dienomis buvo užsiminęs, kad rusai apsimes pasitraukiantys iš Chersono, norėdami įvelti Ukrainos kariuomenę į ilgą mūšį.

Chersono miestas, kuriame iki karo gyveno apie 288 000 žmonių, buvo vienas pirmųjų, užimtų Maskvos pajėgų po to, kai Vladimiras Putinas vasario mėnesį pasiuntė karius per sieną. Jo susigrąžinimas būtų svarbi pergalė Kyjivui.

Rusų pajėgos jau kelios savaitės organizuoja civilių išvežimą iš Chersono srities. Kyjivas tai vadina deportacijomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)