„Stabdydama savo dalyvavimą grūdų susitarime prasimanyta dingstimi – dėl sprogimų už 220 kilometrų nuo grūdų koridoriaus, Rusija užblokuoja 2 mln. tonų grūdų 176-iuose laivuose, kurie jau yra jūroje. Šito kiekio pakaktų išmaitinti daugiau kaip 7 mln. žmonių. Rusija tai suplanavo iš anksto“, - parašė tviteryje Ukrainos diplomatijos vadovas.

Pasak D. Kulebos, dabartinė laivų su grūdais eilė Juodojoje jūroje susikaupė nuo rugsėjo, kai Rusija ėmė sąmoningai vilkinti koridoriaus funkcionavimą ir žlugdyti susitarimą.

Į laivą kraunami kviečiai

„Rusija seniai nusprendė atnaujinti bado žaidynes ir dabar mėgina tai pateisinti“, - pabrėžė ministras.

„Ukrinform“ primena, kad šeštadienį Rusija apkaltino Ukrainą ir Didžiąją Britaniją „teroro aktu prieš Juodosios jūros laivyno laivus, padedančius užtikrinti grūdų koridoriaus saugumą“, ir pareiškė, jog ji traukiasi iš grūdų eksporto iniciatyvos.

Kaip jau buvo pranešta, šeštadienį Rusijos okupuotame Kryme, Sevastapolio įlankoje, nugriaudėjo galingi sprogimai.

Liepos 22 d. Stambule dalyvaujant Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoğanui ir Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui António Guterresui buvo pasirašyta sutartis dėl saugaus grūdų gabenimo iš Ukrainos uostų. Dokumentą pasirašė Ukrainos, Rusijos, JT ir Turkijos atstovai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją