aA
Europos Sąjungai (ES) mėginant susidoroti su didžiuliais migrantų srautais prie pietinių sienų, riaušių malšinimo policijos pajėgos Kroatijos pasienyje esančiame Tovarniko mieste mėgina suvaldyti minias Kroatijos sieną iš Serbijos pusės kirsti mėginančių migrantų, skelbia BBC.
Kroatijoje – chaosas, skamba perspėjimai
© Reuters/Scanpix

Pranešama, kad po to, kai Vengrija rugsėjo 15 d. uždarė savo pasienį Kroatijos, sieną iš Serbijos pusės jau kirto per 6 tūkst. asmenų. Kroatija taip pat įspėja dėl ribotų migrantų priėmimo galimybių.

Šimtai migrantų mėgina prasiveržti pro policijos pajėgas rytinėje Kroatijos dalyje esančiame Tovarniko mieste.

„Associated Press“ fotografas tikina matęs ant žemės susmukusį vyrą ir keliolika per grumtynes sužeistų asmenų.

Grupės žmonių prasiveržė pro policijos pajėgas, per grumtynes moterys ir vaikai buvo verčiami ant žemės.

Didžiuliame karštyje migrantų minios šaukė: „mes norime praeiti“.

Žurnalistai teigia, kad policijos pareigūnai padeda vaikams ir kitiems silpnesniems žmonėms prasibrauti pro minią.

Daugelis čia esančių žmonių išsekę, maisto ir vandens atsargos senka.

Tovarniko miesto stotyje esanti BBC žurnalistė Lyse Doucet teigia, kad čia būriuojasi daugybė migrantų, daugelis jų – atvykėliai iš Irano, Irako ir Sirijos. Žmonės įtūžę, pasimetę, jie reikalauja informacijos, kada atvyks transportas.

Rugsėjo 16 d. šimtai migrantų dalyvavo susidūrimuose Vengrijos ir Serbijos pasienyje.

Kroatija nebegali priimti daugiau migrantų

Ketvirtadienį Kroatija paskelbė nebegalėsianti priimti daugiau migrantų, skelbia „Reuters“.

Vidaus reikalų ministras pranešė, kad Kroatija pasirūpins saugia migrantų kelione į priėmimo centrus, išsidėsčiusius aplink sostinę Zagrebą, bet tie, kuriems nereikia prieglobsčio, bus laikomi nelegaliais migrantais. Jo teigimu, per parą į šalį pateko jau 6 500 migrantų.

„Kroatija nepajėgia priimti daugiau žmonių“, – sakė ministras reporteriams Tovarniko mieste, esančiame šalia rytinės Kroatijos sienos su Serbija.

„Kai mes sakome, kad pasirūpinsime saugia kelione, mes turime galvoje kelionę iš Tovarniko į Zagrebą“, – sakė jis. Taip norima pabrėžti, kad migrantai negalės laisvai keliauti į šiaurę, Slovėnijos link.

Vengrija antradienį uždarė savo sieną su Serbija. Reskės pasienio perėjoje trečiadienį dėl to kilo riaušės. Vengrų saugumo pajėgos prieš pabėgėlius niekieno žemėje panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. Šie ardė pasienio tvorą ir greitojo reagavimo policininkus apmėtė akmenimis bei buteliais. Buvo sužeistų asmenų.

Kiek anksčiau skelbta, kad maždaug 4-5 tūkst. migrantų, atvykusių į Kroatiją iš Serbijos, ketvirtadienį rytiniame Tovarniko miestelyje mėgina įsėsti į traukinius, vykstančius į šalies sostinę Zagrebą, pranešė JT pabėgėlių agentūra.

„Čia yra maždaug 4-5 tūkstančiai žmonių“, – sakė Jungtinių tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro (UNHCR) atstovas spaudai Janas Kapičius, kuris šiuo metu yra Tovarniko geležinkelio stotyje.

Traukiniai atvyksta, bet jie negali paimti visų šių žmonių“, – pridūrė jis.

Iki 5 tūkst. žmonių pernakt atvyko į nedidelę Tovarniko stotį. Vietoje esantis AFP korespondentas sakė, kad stotis visiškai perpildyta ir kad daug žmonių įsitaisė miegoti palei bėgių kelius.

Tik saujelė Raudonojo Kryžiaus darbuotojų dalija maistą ir kitas atsargas šimtams čia esančių kūdikių ir vaikų.

J.Kapičius nurodė, kad laukiama atvežant daugiau būtinų reikmenų, tarp jų ir tualetų. „Šiuo metu visko yra pakankamai, tačiau reikės daugiau ir dabar jau tai vežama“, – sakė jis.

„Suku pasakyti, ar tai netaps kita tranzitine stovykla. Tai reiks nuspręsti Kroatijos vyriausybei“, – pažymėjo J.Kapičius.

Jis pridūrė, kad migrantai dabar tiesiai traukia į geležinkelio stotį ir nebeužsuka į policiją užsiregistruoti, be to, anot jo, ir pati policija nebespėja jų registruoti.

Migrantai į Kroatiją pradėjo plūsti pastarąją parą, kai Vengrija pirmadienį ir antradienį uždarė savo sienas, atkirsdama pabėgėliams kelią žygiuoti į Vakarų Europą.

Šaukiamas neeilinis ES viršūnių susitikimas

Europos Sąjunga paskelbė apie kitą trečiadienį rengiamą neplanuotą ES šalių lyderių susitikimą, kuriame būtų aptarti migrantų krizės reikalai ir nagrinėjama labai skirtinga reakcija į planus paskirstyti 120 tūkstančių pabėgėlių visoms bloko narėms.

„Aš šaukiu papildomą (posėdį) trečiadienį rugsėjo 23 d. 18 val. (19 val. Lietuvos laiku) pasitarti, kaip elgtis su pabėgėlių krize“, – parašė ES Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir jos kolega Austrijoje Werneris Faymannas dar antradienį paprašė kitą savaitę surengti viršūnių susitikimą, kai pirmadienį ES vidaus reikalų ministrai nesugebėjo susitarti kaip paskirstyti Vengriją, Italiją ir Graikiją užplūdusius pabėgėlius.

Tad ateinantį antradienį vidaus reikalų ministrai vėl rinksis nagrinėti baisiausios migrantų krizės Europoje po Antrojo pasaulinio karo.

Praėjusią savaitę D.Tuskas perspėjo, kad jis sušauksiąs specialų viršūnių susitikimą, jeigu ministrai per pasitarimą Briuselyje nepriims sprendimo ir kad būtinai reikia „solidarumo bei vienybės“.

Spaudimas imtis veiksmų ypač padidėjo ketvirtadienį, kai Europos Parlamentas pritarė planams, kaip paskirstyti 120 tūkst. pabėgėlių Bendrijos šalyse.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dalyviai piktinosi valdžia: vardino skirtingas priežastis, prieš ką reikia kovoti renginyje dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių (5868)

Nuo pat ryto šalyje vykstantis „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio dalyvių automobilių...

Vaidas Saldžiūnas | D+

Branduolinis karas su Rusija: ko nesuprato Holivudas, bet užčiuopė Užkalnis (1)

Keistas pavadinimas, tiesa? Atrodo, kas galėtų visus juos sieti, neįmanoma. Bet įsitikinti...

Sulaikytas vienas iš kalėjimo bėglių papildyta (70)

Sulaikytas vienas iš Pravieniškių pataisos namų pabėgusių nuteistųjų. Apie tai feisbuke...

Dėl neįrengto kelio ženklo – nemalonumai valdininkams: jubiliejaus šventė vos nesibaigė tragedija (9)

Motociklu „Harley Davidson“ į eismo įvykį patekęs vairuotojas laimėjo bylą prieš Lietuvos...

Plika akimi nematomi, bet veikia mūsų sprendimus: neuromokslininkė papasakojo apie hormonų įtaką elgesiui, išvaizdai ir sveikatai (2)

Dažnai galima susidurti su tokiais stereotipais, kad vieną ar kitą sprendimą žmogus (o dažniau...

„Šeimų maršo“ metu paviešintas Nausėdos sveikinimas palydėtas plojimais: pasisakė apie partnerystę (364)

Tūkstančiams žmonių šeštadienį susirinkus „Didžiajame šeimų gynimo marše“ Vilniaus...

Rusnė Valatkaitė | D+

Sergantiems cukriniu diabetu – mitybos specialistės perspėjimas, kokių produktų vengti

Cukrinis diabetas (lot. diabetes mellitus ) – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos...

Nepasitikėjimas savimi – ne nuosprendis: kūno terapeutė pasidalino receptu, kaip jį užauginti (1)

Kodėl vieni žmonės iš tolo spinduliuoja pasitikėjimą savimi, o kitiems, nors regis, gabumų ir...

Išskirtinė galimybė pasidairyti po „Eurovizijos“ užkulisius Roterdame: griežtos taisyklės ir aplink besisukinėjančios žvaigždės (12)

Jau ateinantį antradienį Roterdame įvyks ilgai lauktas pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Jame...

Vytautas Anužis per karantiną vaidmenų bado nepatyrė: pasidarai teatrą pats sau, su įsivaizduojamu žiūrovu

Aktorius Vytautas Anužis , kalbėdamas apie didžiuosius vaidmenis ir įkūnytus personažus tikino,...