Abu lyderiai susitiks penktadienį Kinijos sostinėje, jų šalims siekiant palaikyti kuo glaudesnius ryšius ir sulaukiant vis daugiau kritikos iš Vakarų.

„Deryboms paruoštas bendras pareiškimas dėl tarptautinių santykių įžengimo į naują erą“, – per spaudos konferenciją sakė žurnalistams Kremliaus patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas.

Jame atsispindės Maskvos ir Pekino „bendras požiūris“ į saugumo ir kitus klausimus, nurodė jis.

„Kinija palaiko Rusijos reikalavimus dėl saugumo garantijų“, – pridūrė patarėjas, kalbėdamas apie reikalavimus, kuriuos Rusija pateikė NATO ir Vašingtonui dėl tebesitęsiančios Ukrainos krizės.

J. Ušakovas žurnalistams sakė, kad po derybų su pareigūnais V. Putinas ir Xi Jinpingas susitiks dviese ir aptars „neatidėliotinus klausimus ir problemas“.

Pasak J. Ušakovo, ruošiama virtinė sutarčių dėl dujų, be to, su V. Putinu į Pekiną atvyks Rusijos energetikos milžinės „Rosneft“ vadovas Igoris Sečinas.

Vakare V. Putinas dalyvaus Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, pridūrė J. Ušakovas.

Rusijos pareigūnams, taip pat ir V. Putinui, uždrausta dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose dėl dopingo skandalo.

Tačiau jie gali atvykti, jeigu juos pakviečia žaidynes organizuojanti šalis.

Rusijos sportininkams leidžiama dalyvauti žaidynėse turint neutralų statusą – nenaudojant Rusijos vėliavos ar himno – jeigu jie gali įrodyti, kad nevartojo dopingo.

Pekinas ir Maskva pasmerkė olimpinių žaidynių diplomatinį boikotą, kurį paskelbė keletas valstybių dėl išplitusių žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)