„Mes pakvietėme JAV prezidentą atvažiuoti pas mus į 75-ąsias Pergalės Didžiajame Tėvynės kare metines kitų metų gegužės 9 dieną“, – televizijai „Rossija 24“ sakė J. Ušakovas.

JAV prezidentas sureagavo labai teigiamai“, – pridūrė jis.

Pasak J. Ušakovo, per susitikimą Osakoje lyderiai aptarė, kokia šalis kiek gyvybių neteko karo metais ir kieno vaidmuo buvo lemiamas pergalei. „Buvo pažymėtas tarybinės liaudies indėlis į šią Pergalę“, – sakė Rusijos prezidento padėjėjas.

D. Trumpo ir V. Putino derybos, kurios užtruko beveik pusantros valandos, surengtos Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Osakoje Japonijoje kuluaruose.

Tuo metu Baltieji rūmai socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad D. Trumpas su V. Putinu sutarė, kad abiejų šalių bendras interesas – gerinti santykius. Pasak Baltųjų rūmų, abu lyderiai aptarė situaciją Irane, Sirijoje, Venesueloje ir Ukrainoje.

Prieš susitikimą su Rusijos lyderiu Osakoje Japonijoje žurnalistai D. Trumpo paklausė, ar jis perspės V. Putiną, kad Rusijos kišimasis į JAV 2020 metų prezidento rinkimus būtų nepriimtinas.

„Žinoma, aš tai padarysiu“, – atsakė D. Trumpas. Tada, pasisukęs į V. Putiną, jis nusišypsojo ir dukart pakartojo: „Prašom nesikišti į rinkimus.“

D. Trumpas su V. Putinu akis į akį susitiko pirmą kartą po to, kai JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris po beveik dvejus metus trukusio tyrimo paskelbė radęs daug įrodymų, kad Rusija kišosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

D. Trumpo nurodymas V. Putinui nesikišti į rinkimus tikriausiai nenutildys klausimų dėl JAV lyderio ryšių su Rusija. Visą prezidentavimo laiką D. Trumpą persekioja kalbos dėl įtartinų ryšių su rusais.

R. Muelleris padarė išvadą, kad vyko organizuota Rusijos kampanija paveikti 2016 metų JAV rinkimus, kuriuos laimėjo D. Trumpas, ir nustatė rusų agentų kontaktų su D. Trumpo rinkimų kampanija, bet nerado įrodymų dėl bendro slapto susimokymo.

D. Trumpas R. Muellerio išvadas vadino visišku savo išteisinimu, bet oponentai vis tiek kritikuoja jį dėl jo ryšių su V. Putinu, kuriuos vadina neaiškiais.

Pernai Suomijos sostinėje Helsinkyje D. Trumpas per bendrą spaudos konferenciją su V. Putinu atsisakė kritikuoti Rusijos kišimąsi į 2016 metų rinkimus ir nurodė tikintis Rusijos lyderio paneigimais.