aA
Sibiro mieste Nižnevartovske atleido televizijos žurnalistę, kuri interviu papasakojo, kaip darželyje vaikai dainuoja dainą apie ištikimybę šalies prezidentui Vladimirui Putinui, rašo „Radio Svoboda“.
© RIA / Scanpix

Vietos televizijos „N1“ žurnalistę Aleksandrą Terikovą atleido birželio 6 d. Televizijos generalinis direktorius pareiškė, kad su tokiomis politinėmis ambicijomis ji turėti dirbti nepriklausomoje televizijoje „Dožd“.

Atsakydama į RFE/RL užklausą „N1“ vyriausioji redaktorė Liudmila Kozlova patvirtino, kad A. Terikovą atleido. Tiesa, ji pabrėžė, kad žurnalistę atleido ne dėl politinių nesutarimų, o todėl, kad ji peržengė savo įgaliojimų ribas ir viešumoje kalbėjo visos televizijos vardu.

„Kartoju, kad A. Terikova, kaip motina, gali pateikti bet kokiu pareiškimus viešumoje, bet tik ne mūsų (televizijos) vardu“, – atrašė vyriausioji redaktorė.

A. Terikova atkreipė dėmesį, kad gegužės 24 d. koncerto įrašė instagrame 4 ir 5 m. amžiaus auklėtiniai iš 68-o darželio atliko dainą „Dėde Vova, mes su tavim“, sukurtą kompozitoriaus Viačeslavo Antonovo. Dėdė Vova dainoje reiškė V. Putiną.

Super ištikimybę demonstruojanti dainą jau pernai rudenį sukėlė daug prieštaringų nuomonių – tada ją atliko mokiniai iš Volgogrado. Dainos vaizdo įrašą įkėlė Dūmos narė Anna Kuvičko iš valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“.

Dainoje skamba tokie žodžiai: „Žemėje turi būti taika, bet jei vyriausiasis vadas pakvies mus į paskutinę kovą, dėde Vova, mes su tavim. <...> Sevastopolis ir Krymas – mūsų, mes juos išsaugosime savo vaikams. Atkursime Aliaską, tėvynės uostą.“

A. Terikova, kurios duktė dainavo koncerte Nižnevartovske, prirašė prie įrašo instagrame: „Dėl tam tikrų priežasčių nenoriu, kad vadas pakviestų Alisą į paskutinę kovą.“

„N1“ televizija savo paskyroje socialiniame tinklalapyje „VKontakte“ paskelbė tyrimą – teiravosi vietos gyventojų nuomonės apie koncertą. Daugiau nei 68 proc. apklausos dalyvių vertino koncertą neigiamai.
„Aš nepritariau pasirodymui, antraip nebūčiau platinusi tokio įrašo, – sakė A. Terikova RFE/EL. – Manau, tai tolygu Hitlerio jaunimui.

Visos šitos sektantiškos dainos apie dabartinį mūsų prezidentą ir apie tai, kad Krymas dabar mūsų, yra iš pagrindų ydingos. Jos sukurtos ne iš didelio intelekto, reikia būti visišku idiotu, kad jos patiktų. Tačiau daliai mūsų mokytojų ir tėvų jos atrodo mielos. Nesiųsčiau savo vaiko – ir pati neičiau – į kažkokią paskutinę kovą, nei dėl dėdės Vovos, nei dėl bet kokio valdžioje esančio dėdės. Dainos žodžius galima suprasti lyg raginimą įvykdyti savižudybę.“

„N1“ apklausą internete daugelis pakomentavo panašiai.

„Kam velti vaikus į politiką“, – parašė Irina Fabrickaja-Popova.
„Vaikai turi dainuoti apie mamą, apie saulę ir panašiai“, – rašė Anastasija.

Dar viena mama Irina, kuri buvo koncerte, tik prašė neskelbti jos pavardės, buvo sukrėsta, išgirdusi, kaip sūnus dainuoja šlovinamąją giesmę V. Putinui.

„Tai tikrai ne darželio auklėtiniams skirta daina, – sakė Irina. – Ji labai sudėtinga, vaikams net žodžius sunku ištarti, jau nekalbat apie tai, kad jie nesuprato žodžių.“

A. Terikova taip pat pabrėžė, kad jos duktė nežinojo, ką reiškia hegemonas, ir dainavo panašiai skambantį žodį hipopotamas.

Miesto savivaldybės Švietimo departamento direktorius Edmondas Igošinas teigia pritariantis koncertu pasipiktinusiems tėvams.

„Manau, šiuo atveju muzikos mokytojas ir tėvai turėtų atkreipti dėmesį į vaikų amžių. Sutinku su tėvais, kuriems nepatiko, kad toks muzikinis kūrinys buvo parinktas dainuoti darželinukams“, – teigė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (112)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (39)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Gyvai / Futbolas prie tuščių tribūnų: Rumunija – Lietuva 0:0 (1)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vyksta...

Negailestingą onkologinės ligos kirtį patyrusiam Stano – jautrios kolegų emocijos (2)

Dainininkas Stanislavas Stavickis -Stano patvirtino jau gerą pusmetį pramogų pasaulio...

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (114)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Betoninės sienos po žeme slėpė neregėtos prabangos rūmus ir didžiausią LSD fabriką istorijoje (7)

Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje praktiškai visos LSD siuntos atkeliaudavo iš...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (16)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Albumą pristačiusi Monika Pundziūtė-Monique scenoje išgirdo asmeninį prisipažinimą (5)

Atlikėja Monika Pundziūtė- Monique iš jaudulio žibančiomis akimis pristato antrąjį solinį...

Gyvai / „Hero's & KOK World series 2018“ turnyre Vilniuje – iššūkis Maslobojevui ir Vikšraičiui (tiesiogiai)

Šiandien, lapkričio 17 dieną, 19 valandą Vilniaus „Siemens“ arenoje startuoja tradiciniu...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (4)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...