aA
Kinija skuba per 10 dienų pastatyti naują ligoninę mirtinai pavojingo viruso protrūkio epicentre Uhano mieste, kur jau užregistruota šimtai užsikrėtusiųjų.

Apie tai penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Nauja gydymo įstaiga Kinijos centrinėje dalyje esančiame mieste, kurią ketinama atidaryti vasario 3 dieną, bus skirta šiuo koronavirusu infekuotiems pacientams, kurių skaičius vis auga. Siekiant sustabdyti šios mažiausiai 26 gyvybes nusinešusios ligos plitimą, mieste įkalinti liko milijonai žmonių.

Valstybinio transliuotojo CCTV parodytame reportaže matyti, kaip statybų aikštelėje dirba dešimtys ekskavatorių ir sunkvežimių.


Ligoninėje, kurios bendras plotas sieks daugiau nei 25 tūkst. kvadratinių metrų, bus tūkstantis lovų, paskelbė oficiali naujienų agentūra „Xinhua“.

Naujos gydymo įstaigos statybos prasidėjo pasirodžius pranešimams apie lovų trūkumą vietos ligoninėse, kur gydomi infekuotieji. Visoje šalyje jau užregistruota 830 užsikrėtusių žmonių.

Remiantis „Xinhua“ pranešimu, naujoji ligoninė statoma, siekiant „sumažinti medicininio gydymo išteklių stygių ir pagerinti pacientų pacientų slaugą“.

„Kinijoje jau anksčiau buvo sparčiai įgyvendinti net ir didelio masto projektai“, – teigė Užsienio reikalų tarybos visuomenės sveikatos specialistas Jandžongas Huangas.

Pasak jo, 2003 m. ligoninę Pekine pastatė per septynias dienas, o dabar statybininkai tikriausiai nori pasiekti rekordą. Ligoninė Uhane, kaip ir Pekine, veikiausiai pastatyta iš pusiau pagamintų statinių.

J. Huango teigimu, Kinija gali įveikti biurokratines kliūtis, finansinius sunkumus ir mobilizuoti visus turimus išteklius. Jis mano, kad į ligoninės statybas bus sukviesti inžinieriai iš visos šalies, kad laiku užbaigtų projektą.

„Kinai – gabūs inžinieriai. Ne vienas dangoraižis buvo labai greitai pastatytas. Vakariečiams sunku suvokti, bet tai įmanoma“, – pridūrė jis.

Medikamentų Uhanas gali gauti iš kitų ligoninių arba užsakyti, kad jų pagamintų.

2003 metais, Kinijoje greitai pradėjus augti ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) pacientų skaičiui, Pekino priemiestyje ligoninė iškilo vos per savaitę. Per šio viruso protrūkį 2002–2003 metais Kinijoje mirė 349 virusu užsikrėtę žmonės, dar 299 aukos buvo užregistruotos Honkonge.

Siaotangšano ligoninė buvo pastatyta iš surenkamų modulių. Šios konstrukcijos bus panaudotos ir Uhano ligoninės statybai, penktadienį pranešė „Xinhua“.

Daugiau nei 11 mln. gyventojų turintis miestas centralizuotai taiko kovos su naujojo viruso plitimu priemones, izoliuodamas užsikrėtusius pacientus 61 klinikoje ir specializuotose ligoninėse.

Kinijos pareigūnai sako, kad virusas veikiausiai išplito iš vieno jūros produktų ir gyvūnų turgaus Uhano mieste. Jis pasiekė kelias kitas Azijos šalis, be to, užsikrėtimo atvejų užregistruota ir tolimesnėse valstybėse.

Dėl koronaviruso protrūkio mažiausiai aštuoniuose Kinijos miestuose įversti kelionių apribojimai, atšaukti vieši renginiai.

Valstybinis transliuotojas CCTV penktadienį pranešė, kad į Uhano Pulmonologinės ligoninės intensyvios terapijos skyrių į pagalbą ten dirbantiems gydytojams išsiųsta 40 kariuomenės medikų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
3.9600

Top naujienos

Delfi PliusDalia Plikūnė

Kaip Rusija gali atsakyti į Kaliningrado ribojimus: už uždarų durų nagrinėjami trys scenarijai

Rusijos pareigūnams įspėjant Lietuvą dėl rimtų pasekmių, pagal europines sankcijas uždraudus...

Siūlymai dėl MMA didinimo piktina darbuotojus: tarsi saldainis ant meškerės (1)

Naujus minimalios algos skaičiavimus pateikęs, bet palaukti rudens raginantis Lietuvos bankas...

Putino pareiškimus išnagrinėjęs vokiečių filosofas pasisakė itin vaizdingai (10)

Žymiausias vokiečių dabarties filosofas Peteris Sloterdijkas šią savaitę pažėrė aštrių...

Karas Ukrainoje. Žytomyro srities gyventojus pažadino sprogimai: raketos skriejo iš Baltarusijos apšaudyta ir Lvivo sritis (2)

Ukrainai buvo suteiktas kandidatės į Europos Sąjungos nares statusas ir tai, anot šalies...

Tarp partijų reitingo pirmūnų atsirado naujas pavadinimas (5)

Lietuvos partijų reitingas labai nesikeičia, tiesa ir čia yra staigmenų. Jeigu rinkimai įvyktų...

Paaiškėjo, už ką diskvalifikuota Lietuvos plaukimo estafetės ketveriukė specialiai „Delfi“ iš Budapešto

Prie pabaigos artėjančiame pasaulio plaukimo čempionate, kuris vyksta Budapešto „Duna“...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Mokslininkai atkūrė prieš 4000 metų Čekijos teritorijoje gyvenusios labai turtingos moters veidą: kaukolė ir brangenybės išsilaikė puikiai

Iš kaukolės ir DNR liekanų atkurtas beveik prieš 4 tūkst. metų Vidurio Europoje gyvenusios...

Reikės pasiruošti mokėti daugiau: bankai didina paslaugų įkainius, kai kas brangsta ir daugiau nei 40 proc. (3)

Didėja kai kurie komercinių bankų įkainiai . Dalis kainas jau pakėlė, tačiau kiti pokyčius...

Skaudi nelaimė Vilniaus rajone: šalikelėje rastas negyvas vyras, šalia nuvirtęs motoroleris

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone buvo rastas negyvas vyras.

Elektrėnų mariose burlaivis kliudė elektros liniją, penki žmonės išgabenti į ligoninę

Elektrėnų mariose penktadienį burlaivis kliudė elektros liniją, penki žmonės išgabenti į...