Rytinė Šiaurės Kivu provincija informavo Sveikatos apsaugos ministeriją apie „26 karštinės atvejus su kraujoplūdžio požymiais, iš kurių 20 buvo mirtini“, sakoma sveikatos apsaugos ministro Oly Ilungos Kalengos pranešime.

Protrūkis užfiksuotas Benio srityje, žinomoje kaip liūdnai pagarsėjusi su Uganda susijusių islamistinių Jungtinių demokratinių pajėgų (ADF) tvirtovė.

„Šiuo metu nėra jokių ženklų, kad šios dvi epidemijos, kurių (židinius) skiria daugiau kaip 2,5 tūkst. km, yra susijusios“, – sakoma sveikatos apsaugos ministro Oly Ilungos Kalengos pranešime.

Pasak ministro, sostinėje Kinšasoje esantis Nacionalinis biomedicinos tyrimų institutas (INRB) antradienį gavo analizei šešių hospitalizuotų pacientų mėginius.

Tyrimų rezultatai rodo, kad keturi iš šešių pacientų yra užkrėsti Ebolos virusu.

Į Benį ketvirtadienį atvyks 12 sveikatos apsaugos ministerijos ekspertų, pridūrė O. Ilunga Kalenga.

Praeitą savaitę KDR oficialiai paskelbė 33 žmonių gyvybes nusinešusio ankstesnio Ebolos viruso protrūkio pabaigą.

„Po 42 dienų stebėjimo laikotarpio, per kurį naujų patvirtintų (užsikrėtimo) atvejų nebuvo nustatyta, taip pat laikantis tarptautinių sveikatos apsaugos normų, skelbiu, kad šiandien, 2018 metų liepos 24 dieną, Ebolos viruso karštinės epidemija Kongo Demokratinės Respublikos provincijoje baigėsi“, – tąsyk nurodė O. Ilunga Kalenga.

Protrūkis šalies šiaurės vakaruose prasidėjo gegužę.

Kovoti su epidemija padeda Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), skubiai atsiuntusi apsauginės įrangos ir kitos pagalbos bei skyrusi 2 mln. JAV dolerių (1,71 mlrd. eurų) sparčiojo finansavimo lėšų.

PSO taip pat atgabeno vakcinos rVSV-ZEBOV , labai sėkmingai panaudotos kovojant su Ebolos pandemiją Vakarų Afrikoje – tuomet vakcina buvo išbandyta susilpnėjus ligos protrūkiui. Šios dar nelicencijuotos vakcinos buvo perduota būtiniausią pagalbą teikiantiems Kongo DR medicinos darbuotojams.

Viruso sukeliama hemoraginė karštinė yra viena grėsmingiausių ligų pasaulyje. Sunkiais atvejais jis gali pasireikšti mirtinu kraujavimu iš vidaus organų, burnos, akių ir ausų.

Manoma, kad Ebolos virusą platina atogrąžų vaisėdžiai šikšnosparniai, kuriuos afrikiečiai gaudo ir valgo jų mėsą.

Liga dažniausiai plinta tarp žmonių esant glaudžiam kontaktui su Ebola sergančio ar nuo šio viruso mirusio asmens krauju, kūno skysčiais, išskyromis ar organais.

PSO duomenimis,vidutinis ligos mirštamumo laipsnis yra 50 proc. ir svyruoja nuo 25 proc. iki 90 procentų.

Per pražūtingiausią Ebolos protrūkį 2013–2015 metais liga paplito keliose Vakarų Afrikos valstybėse – Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje. Tąsyk mirė daugiau kaip 11,3 tūkst. žmonių.