Pareigūnų teigimu, Kerčės mieste įsikūrusiame koledže buvo detonuotas „neatpažintas sprogstamasis užtaisas“.

Iš pradžių buvo manoma, kad koledže įvyko dujų sprogimas, tačiau Rusijos nacionalinės gvardijos pareigūnas teigė, kad tai tyčinis teroristinis išpuolis.

Anot vietos pareigūno, didžioji dalis aukų yra koledžo mokiniai. Ši įstaiga yra profesinė mokykla paaugliams. Koledžo tinklalapyje skelbiama, kad į jį priimami mokiniai nuo 14 metų amžiaus.

„Turime informacijos apie dešimt žuvusių, nukentėjo dar mažiausiai 50 žmonių. Į nelaimės vietą skuba greitosios pagalbos medikai, policija, specialiosios tarnybos“, – specialiąsias tarnybas iškart po įvykio citavo UNIAN. Vėliau paaiškėjo, kad aukų skaičius išaugo iki 19.

„Labai daug nukentėjusių, juos gabena greitosios pagalbos automobiliai, išvažiavo jau 4-5. Važiuoja viena paskui kitą. Labai daug stiklų nuo išdaužtų langų. Kažkas nutiko kolegijos valgykloje. Ten daug žmonių su automatais“, – skelbia vietos žiniasklaida.

Dauguma sužeistųjų yra vaikai; į ligonines, įvairiais duomenimis, paguldyti 37–39 žmonės. Greitosios pagalbos centro direktorius Sergejus Aksionovas nurodė, kad hospitalizuoti 35 žmonės ir kad aštuonių būklė yra kritinė.

12.25 val. vietos laiku paaiškėjo, jog trūksta greitosios pagalbos automobilių nukentėjusiems išvežti.

Pasitelktas visuomeninis transportas. Į nelaimės vietą atvažiavo avarinė dujų tarnyba.

„Kerčėje įvyko nenustatyto sprogstamojo užtaiso sprogimas“, – pranešė Nacionalinio antiteroristinio komiteto (NAK) informacinis centras.

„Pirminiais duomenimis, žuvo 10 žmonių, dar apie 50 – sužeisti“, – nurodė NAK.

Pranešama, kad nukentėjusieji gydomi miesto klinikose. Jiems suteikiama reikiama medicininė ir psichologinė pagalba.

NAK atstovas Andrejus Pržezdomskis televizijai „Rossija 24“ sakė, kad „(NAK) operatyvinio štabo vadovų nurodymu į įvykio vietą atvyko Federalinės saugumo tarnybos (FSB), vidaus reikalų institucijų, Nepaprastųjų situacijų ministerijos pajėgos, likviduojančios šio įvykio padarinius“.

„Visa teritorija yra apsupta, iš karto buvo atlikta žmonių evakuacija. Nukentėjusieji buvo nuvežti į miesto medicinines įstaigas, kur jiems teikiama būtina medicininė ir psichologinė pagalba“, – informavo A. Pržezdomskis.

Pasak jo, „šiuo metu svarbiausių užduočių vykdymui sutelktos visos pajėgos ir priemonės, koordinuojami minėtų saugumo institucijų, gelbėjimo tarnybų veiksmai, nustatant sprogimo priežastis ir užkertant kelią papildomiems sprogimams“.

Nuo dujų sprogimo iki teroro akto

„Krymforum“ skelbė, kad kolegijoje sprogo dujos, tačiau greitai ši versija buvo paneigta. Remiantis preliminariais duomenimis, žuvo 10 žmonių, daugiau nei 50 nukentėjo.

„Mash“ skelbia, kad „net keli žmonės kalba prie kolegijos matę įtartiną pašalinį asmenį. Liudininkų parodymai išsiskiria: vieni teigia, kad jis praėjo pro šalį, o kiti tvirtina, kad užėjo į vidų ir kažką paliko“.

Be to, „Krymgazset“ teigia, kad pastate dujų nebuvo: „Teigti, kad sprogo dujos, mes negalime“.

„Mes su draugais stovėjome gatvėje, kai nugriaudėjo galingas sprogimas. Dviejuose pastato aukštuose langai tiesiog išbyrėjo“, – liudininką cituoja inforesist.org.

Tuo metu lenta.ru pateikia kitokią versiją. Portalas cituoja įvykių liudininkę studentę, kuri teigia, kad nugriaudėjo ne vienas o keli sprogimai. Tai esą įvyko kelių minučių intervalu, be to, buvo girdėti šūviai.

„Pirmame-antrame aukšte per penkias minutes nugriaudėjo sprogimų serija – apie keturis. Taip pat buvo girdėti šūviai“, – lenta.ru cituoja minėtą merginą.

Jėgos struktūrų atstovų teigimu, sprogimas politechnikos kolegijoje Kerčės mieste buvo teroristinis išpuolis, skelbia „Mash“.

„Kerčės kolegijoje bandyta paimti įkaitų. Tada prasidėjo šaudynės, galiausiai nugriaudėjo sprogimas. Būtent tokią informaciją šiuo metu turi specialiosios tarnybos“, – skelbia „Mash“.

Rusijos Nacionalinio antiterorizmo komiteto (NAK) teigimu, sprogo nenustatytas sprogstamasis įtaisas.

NAK skelbia, kad įvykio vietą apžiūri FSB pareigūnai.

Komitetas patvirtino informaciją apie 10 žuvusių ir 50 sužeistų žmonių.

Pranešama, kad nukentėjusieji gydomi miesto klinikose.

Tuo metu Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas neatmetė teroristinio išpuolio Kerčės mokykloje galimybės.

Į žurnalistų klausimą, ar svarstoma galimo teroristinio išpuolio Kerčėje versija, Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas atsakė: „Ji svarstoma“.

D. Peskovas pridūrė, kad „prezidentas buvo supažindintas su įvairių žinybų pateikta informacija“.

„Duomenys apie aukas ir nukentėjusiųjų skaičių nuolat tikslinami. Prezidentas reiškia gilią užuojautą per šį sprogimą praradusiems savo artimųjų ir draugų“, – sakė Kremliaus atstovas.

Rusijos nacionalinės gvardijos direktoriaus pavaduotojas Sergejus Melikovas savo ruožtu pareiškė, kad mokykloje buvo detonuotas savadarbis sprogstamasis užtaisas ir kad šis išpuolis yra teroro aktas. Po kelių valandų Rusijos tyrimų komitetas paskelbė, kad išpuolis iš teroro akto perkvalifikuotas į nužudymą.

„Govorit Moskva“, remdamasi liudininkais, teigia, kad sprogimas nugriaudėjo antrame pastato aukšte, o susišaudymas vyko antrame.

Užpuolikas, jų duomenimis, šaudė iš šautuvo. Neatmetama galimybė, kad išpuolį vykdė du žmonės.

YouTube“ kanale „kerchnettv“ publikuojamas vaizdo įrašas su minėtosios kolegijos direktorės Olgos Grebenikovos pasakojimu: ji teigia, kad nelaimė yra teroristinis aktas, ir papasakojo, kaip viskas nutiko.

Anot O. Grebenikovos, į kolegijos pastatą įsiveržė „nepažįstami žmonės“ su automatais ir pradėjo šaudyti į studentus. Direktorės teigimu, „daug lavonų, vaikų lavonų, tikras teroristinis išpuolis“.

Kažkas esą pradėjo mėtyti sprogstamuosius paketus. Užpuolikai „užrėmė duris antrame aukšte ir žudė visus iš eilės“.

„Nužudė mano Nastią, jos motiną. Aplinkui vieni lavonai, vaikų lavonai, tikras teroristinis aktas. Įsiveržė, maždaug po 5-10 minučių nuo mano atvykimo, įsibrovė – išdužo visi langai. Kažkas sprogo koridoriuje, visi lakstė apimti panikos. Iš pradžių mėtė sprogstamuosius paketus, paskui lakstė vyrai su automatais. Atidarinėjo kabinetų duris ir žudė visus iš eilės. Tikras teroristinis išpuolis. Kaip Beslane“, – pasakoja direktorė.

Kerch.fm praneša, kad į įvykio vietą atvažiavo šarvuotų transporterių ir ginkluotų karių.

16.50 val. „Mash“ duomenimis, įtariamojo žudiko mama dirba greitosios medicinos pagalbos sesele. Kanalas skelbia esą ji dalyvavo priimant sužeistuosius po išpuolio Kerčės profesinėje mokykloje. Moteris apklausai paimta iš ligoninės.

16.05 val. Ukraina pasienyje su Krymu sustiprino apsaugą.

15.38 val. Rusijos tyrimų komitetas paskelbė, kad šis išpuolis iš teroro akto perkvalifikuotas į nužudymą.

Rusijos tyrimų komitetas paskelbė, kad trečiadienį aneksuotame Krymo pusiasalyje vienoje profesinėje mokykloje įvykdytą išpuolį surengė vienas šios švietimo įstaigos mokyklos auklėtinis, nužudęs 19 žmonių ir dar per 40 sužeidęs.

Tyrimų komitetas nurodė, kad ataką įvykdė 18-metis Kerčės politechnikos koledžo studentas Vladislavas Rosliakovas trečiadienio popietę atvyko į savo mokyklą ginkluotas šautuvu ir pradėjo šaudyti į kitus studentus ir darbuotojus, o vėliau nukreipė ginklą į save. Tyrėjai pridūrė, kad visos aukos mirė nuo šautinių žaizdų.

Anksčiau skelbtuose tyrėjų ir Rusijos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad koledže buvo detonuotas savadarbis sprogstamasis užtaisas.

Tyrėjai sakė, kad apsaugos vaizdo kamerų įrašai rodo, kad jaunuolis šaudė į žmones ir vėliau nusižudė. Tyrimų komitetas pridūrė, kad dabar laiko šį incidentą daugybiniu nužudymu, o ne teroro aktu, kaip anksčiau buvo skelbta.

15.25 val. „Asmuo, surengęs išpuolį profesinėje mokykloje, buvo tos mokyklos auklėtinis – jis studijavo ketvirtame kurse, jam 22 metai“, – Rusijos naujienų agentūra RIA cituoja okupuoto Krymo gubernatorių Sergejų Aksionovą.

Pasak jo, po išpuolio vaikinas pakėlė ranką prieš save. S. Aksionovas teigė, kad aukų skaičius išaugo iki 19.

S. Aksionovas televizijai „Rossija 24 sakė“, kad per ataką dar daugiau kaip 40 žmonių buvo sužeisti.

„Potencialus žudikas nusišovė, nusižudė. Tai 22 metų tos pačios švietimo įstaigos 4-ojo kurso studentas“, – pridūrė jis.

Jis pridūrė, kad atakos motyvai kol kas neaiškūs.

Sergejus Aksionovas

„Žudiko kūnas rastas bibliotekoje antrame aikšte“, – sakė S. Aksionovas.

Rusijos pareigūnai šį išpuolį tiria kaip teroro aktą, trečiadienį pranešė Tyrimų komiteto (TK) atstovė Svetlana Petrenko.

Pradiniais TK duomenimis, trečiadienį Kerčės politechnikos koledžo valgykloje sprogo nenustatyto pobūdžio sprogstamasis užtaisas, prikimštas metalinių elementų.

Atstovė pažymėjo, kad duomenys apie aukas tikslinami, bet pridūrė, kad dauguma aukų – paaugliai.

„Įvykio vietoje dirba sprogmenų specialistai, kuriems baigus darbą ... sprogimo epicentre apžiūrą pradės tyrėjai“, – sakė S. Petrenko.

Ji nurodė, kad suformuotas štabas, kuriame dirba TK, Federalinės saugumo tarnybos ir Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, ir kad tyrėjai pradėjo apklausti liudininkus bei nagrinėti saugumo kamerų įrašus.

15.16 val. „Mash“ pranešė apie 18 žuvusiųjų.

15.14 val. Vienas iš įtariamųjų teroristiniu išpuoliu Kerčės politechnikos kolegijoje rastas negyvas. Remiantis pirminiais duomenimis, jis rastas nusišovęs. Nuotrauka jauno vyro, atitinkanti liudininkų pasakojimus, skelbiama „Mash“.

Vėliau ten pat pasirodė ir jo bendrininko atvaizdas. Kanalo teigimu, antrasis įtariamasis teroristas į kolegiją atėjo vilkėdamas vienais drabužiais, o, prieš imdamasis veiksmų, persirengė.

Remiantis televizijos kanalo 112 duomenimis, įtariamasis – 2000 metais gimęs Stanislavas R. Kaip skelbia „Govorit Moskva“, vieno iš įtariamųjų nuotrauka sutampa su liudininkų pasakojimais.

Kerčės politechnikos kolegija – valstybinė biudžetinė ugdymo įstaiga, ją globoja Krymo švietimo ministerija. Remiantis pačios kolegijos svetaine internete, čia rengiami kvalifikuoti darbininkai, galintys dirbti virėjais, suvirintojais, buhalteriais, technologais ir kirpėjais.

Rusija 2014 metais okupavo ir aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. Krymo aneksija ir kovos Rytų Ukrainoje lėmė tai, kad Rusijos ir Ukrainos santykiai pasiekė visų laikų žemumas.

17.13 val. Meduza.io praneša, kad dar vienas iš sužeistųjų neišgyveno. Aukų padaugėjo iki 19-os.