aA
Kinijos armija išleido reklaminį klipą Honkonge esantiems savo kariams, tvyrant nežinomybei dėl to, ar kariškiai įsikiš į mieste šią vasarą vykstančius protestus.
Kinijos armija paskelbė reklaminį klipą savo kariams Honkonge
© AFP / Scanpix

Ketvirtadienį minimų armijos įkūrimo metinių išvakarėse Kinijos liaudies išvadavimo armijos Honkongo įgula savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Weibo“ paskelbė trijų minučių klipą, kuriame matyti kariai, nusileidžiantys virve iš sraigtasparnių, besitaikantys iš snaiperio šautuvų ir panaudojantys ašarines dujas prieš minią civiliais drabužiais apsirengusių žmonių.

Pastarojoje klipo dalyje, pavadintoje „kovos su riaušėmis pratybomis“, matyti ginkluoti kariai, mėtantys ašarinių dujų užtaisus ir naudojantys vandens patrankas. Scenos labai primena dabartinę situaciją Honkonge, kur policija prieš demokratijos reikalaujančius demonstrantus naudoja ašarines dujas, paprikinį purškalą ir gumines kulkas.

Kai kurie klipe matomi žmonės civiliais drabužiais yra su šalmais ir kaukėmis, kaip ir protestuotojai, kurių šimtai tūkstančių pastaruosius du mėnesius išeina į Honkongo gatves.

Kareiviai klipe laiko raudoną įspėjantį užrašą „Liaukitės puolę arba panaudosime jėgą“. Tokį patį užrašą pastarosiomis savaitėmis protestuotojams rodydavo Honkongo policija. Klipo pabaigoje matyti, kaip kariai nuveda kai kuriuos antrankiais surakintus pratybų dalyvius civiliais drabužiais.

Tuo tarpu Honkongo policija šią savaitę dėl kaltinimų dalyvavus riaušėse areštavo 44 žmones. Dėl tokių kaltinimų gali grėsti įkalinimas iki 10 metų.

1997-aisiais buvusi britų kolonija Honkongas buvo sugrąžintas Kinijai pagal principą „viena šalis, dvi sistemos“. Šis principas Honkongui užtikrino tam tikras demokratines laisves, neregėtas pagrindinėje Kinijos dalyje. Tačiau pastaraisiais metais Honkongo gyventojai skundžiasi, kad Pekinas vis labiau varžo jų laisves.

Nepasitikėjimas Komunistų partijos vadovaujama centrine vyriausybe kurstė masines demonstracijas, prasidėjusias reaguojant į ekstradicijos įstatymą, kuris būtų leidęs įtariamuosius perduoti į žemyninę Kinijos dalį, kur, pasak kritikų, kiltų grėsmė jų teisėms.

Honkongas sustabdė šį įstatymą, bet protestai tęsėsi ir išsivystė į reikalavimus Honkongo vadovei atsistatydinti, o pusiau autonominei Kinijos teritorijai suteikti daugiau laisvės.

Judėjimui plėtojantis ir protestuotojai, ir policija kartais griebdavosi smurto. Į klausimus, ar armija bus nusiųsta tvarkytis su demonstrantais, kinų pareigūnai atsako nuorodomis į Honkongo įgulos įstatymo straipsnį, kuriame sakoma, kad mieste jau esančios pajėgos gali būti panaudotos paprašius Honkongo vyriausybei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Darius Kuolys: jie jaučiasi taip, lyg Dievas jiems būtų padovanojęs Lietuvą (80)

Būsimos valdančiosios koalicijos sudėtis po 2020 m. Seimo rinkimų priklausys ir nuo prezidento...

Nuosavo būsto svajonė: po kiek pradiniam įnašui atsideda lietuviai (74)

Norint gauti paskolą būstui, reikia būti sukaupus pradinį įnašą , kuris padengtų bent 15...

Po neblaivių vairuotojų avarijų – sumaitoti automobiliai ir sudaužyti gyvenimai

Ar gurkšnis, ar taurė – alkoholis ir vairavimas turėtų būti nederinami. Dėl šito sutinka...

Du buvę ministrai liks tarnauti valstybei: gaus politinio pasitikėjimo pareigas

Du buvę ministrai – žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir vidaus reikalų ministras Eimutis...

Milijardierius Caudwellas su Modesta Vžesniauskaite įsirenginėja brangiausią Britanijoje namą: per jį tekės upė (68)

Londono apribotos rizikos fondo lopšys turi naują nekilnojamojo turto karalių. Milijardierius,...

Po metalo laužu – sovietų mokslininkų pasididžiavimas: atidarę šį dangtį, kristumėte žemyn net 12 km (27)

Jei žinote, kur ieškoti, tai giliai vakarų Rusijoje rasite nedidelę surūdijusio metalo laužo...

Kraupi avarija Vilniaus rajone nusinešė dviejų žmonių gyvybes: dar du vyrai atsidūrė ligoninėje (11)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone įvyko baisi avarija - susidūrus dviem...

Į kylančias akcijas ranka mojantis Mačiulis nujaučia begalės klaidų priežastį (5)

Šį trečiadienį Lietuvos krepšinio rinktinė surengė paskutinę treniruotę Lietuvoje:...

Paveldėti milijardus Rusijoje – keblu: pokomunistinė turtuolių karta išbando Putino pažadus dėl privačios nuosavybės (27)

Vladimirui Putinui šiuo metu einant savo paskutinę prezidento kadenciją, pokomunistinės Rusijos...