„Nepaisant to, kad dėl dabartinių geopolitinių sąlygų kontaktų palaikymo ir santykių vystymo galimybės yra gana ribotos, vis dėlto negali džiuginti tas faktas, jog su daugeliu Europos šalių santykius išsaugojome, plėtojame. Viena iš tokių šalių – Vengrija“, – susitikimo su V. Orbanu pradžioje pareiškė Rusijos lyderis, kurį cituoja Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“.

Anot V. Putino, per pastaruosius dešimtmečius santykiai tarp Rusijos ir Vengrijos buvo kuriami „išskirtinai abiejų šalių interesų pagrindu, remiantis visais teigiamais dalykais, kurie mums atiteko iš praeities“.

Jis paminėjo ir tai, kaip svarbu turėti galimybę „su viena iš Europos Sąjungos valstybių narių, šiuo atveju su Vengrija, apsikeisti nuomonėmis ne tik dvišalių santykių, bet ir situacijos pasaulyje bei Europoje srityje“.

„Mes žinome, kad mūsų pozicijos toli gražu ne visada sutampa, bet turėti galimybę apsikeisti nuomonėmis, mano supratimu, visada yra nepaprastai svarbu“, – pridūrė V. Putinas.

V. Orbanas per pokalbį su Rusijos prezidentu, kuris prieš 600 dienų pradėjo invaziją į Ukrainą, pabrėžė taikos svarbą. Ministras pirmininkas, anot jo, atstovo, sakė: „Visam žemynui, įskaitant Vengriją, ypač svarbu, kad liautųsi pabėgėlių srautai, sankcijos (Rusijai) ir mūšiai (Ukrainoje)“.

Kremlius praneša, kad V. Putinas trečiadienį Pekine taip pat susitiks su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu.

„Per derybas ypatingas dėmesys bus skiriamas tarptautiniams ir regioniniams klausimams“, – sakoma Kremliaus pranešime, bet išsamesnė informacija nepateikta.

V. Putinas vis labiau kliaunasi Pekino parama prekybos ir politikos srityse, nes dėl Ukrainoje pradėto karo Maskva įstumta į tarptautinę izoliaciją.

Viktoras Orbanas, Vladimiras Putinas

Kinija rengia viršūnių susitikimą

Kinija priima 130 šalių atstovus, dalyvausiančius forume, kurį temdo Izraelio ir Gazos sektoriaus karas ir vis griežtesniu tonu kalbančio Pekino prašoma padėti stabdyti smurtą.

Šalių vadovai vienas po kito atvyko į Kinijos sostinėje iškilmingą renginį, skirtą paminėti Kinijos Juostos ir kelio iniciatyvos (JKI) – vieno iš svarbiausių prezidento Xi Jinpingo projektų, kuriais siekiama išplėsti Kinijos įtaką visame pasaulyje – dešimtmetį.

Nors Kinija tikisi, kad šis forumas padės sustiprinti jos padėtį tarp galingųjų pasaulio šalių, žiniose daugiausiai dėmesio toliau skiriama Izraelio karui su Palestinos smogikų organizacija „Hamas“.

Į Pekine antradienį prasidėsiantį dviejų dienų trukmės forumą atvyko ir Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, Čilės prezidentas Gabrielas Boricas, Kenijos prezidentas Williamas Ruto ir Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmedas.

Pirmadienį į Pekiną atskrido ir Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas, kuris netrukus po atvykimo susitiko su Kinijos užsienio reikalų ministru Wangu Yi.

V. Putinas antradienio rytą atvyko į Pekino oro uostą, pranešė Kinijos valstybinė televizija.

Šiais metais Kinijos prekybos su Rusija apimtys pasiekė nuo Maskvos karo su Ukraina pradžios neregėtą lygį, o Kinijos naftos importas yra svarbi parama tarptautinių sankcijų veržiamai Maskvai.

Kinija yra atsisakiusi pasmerkti karą Ukrainoje, stengdamasi likti neutralia, tačiau tuo pat metu ji teikia diplomatinę ir finansinę pagalbą Maskvai.

Vis stiprėjančios partnerystės pagrindas – vienas kitą „brangiais draugais“ vadinančių Xi ir Putino santykiai.

Be to, šalių sandraugą stiprina ir siekis sugyventi, kadangi abi šios šalys viena kitą laiko būtinu skydu kovoje prieš Vakarų dominavimą.

Prieš šią savaitę įvyksiantį savo vizitą duodamas interviu Kinijos valstybiniam transliuotojui CGTN, V. Putinas sveikino savo šalies ryšius su Pekinu ir „abipusę JKI“ naudą.

„Prezidentas V. Putinas nurodė, kad formuojasi daugiapolis pasaulis, o prezidento Xi Jinpingo idėjos ir iniciatyvos yra itin aktualios ir svarbios,“ – pranešė CGTN.

„Jis nurodė, kad prezidentas Xi Jinpingas yra pasaulio arenoje pripažintas vadovas ir tikras pasaulio lyderis,“ – teigiama pranešime.

Taip pat teigiama, kad V. Putinas „pasidalino maloniais prisiminimais apie savo santykius su prezidentu Xi Jinpingu ir pasakė tikįs, kad ši tradicija tęsis ir kitų jų susitikimų Kinijoje metu.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)