„Ukrainos klausimu Kinija užėmė objektyvią ir teisingą poziciją. Mes gerbiame Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – sakė Li Keqiangas spaudos konferencijoje, baigiantis metiniam parlamento susitikimui. Premjeras pridūrė, kad neseniai pasakė tai Ukrainos prezidentui.

„Tuo pačiu metu Ukrainos klausimas pridėjo painumo geopolitinei situacijai ir paveikė pasaulinio ekonominio atsigavimo procesą. Mes vis dar tikimės, kad šis klausimas gali būti išspręstas dialogu, derybomis ir konsultacijomis“, – pridūrė Li Keqiangas.

„Kas dėl Krymo, tai esama komplikuotų prisidedančių veiksnių. Mes taip pat viliamės, kad tai gali būti išspręsta politiškai, per dialogą, ir viliamės, kad kaimynės gali taikiai koegzistuoti“, – sakė jis, kai jo buvo paklausta apie Kinijos poziciją dėl to, kam priklauso Krymas.

Kinija ir Rusija vienodai vertina daugelį tarptautinių diplomatinių klausimų, bet Pekinas labai stengėsi neįsitraukti į Rusijos ir Vakarų kovą dėl Ukrainos ateities, nenorėdama atstumti svarbios sąjungininkės Maskvos.

Kinija yra sakiusi, kad norėtų toliau plėtoti „draugišką bendradarbiavimą“ su Ukraina, ir ne kartą pakartojo, kad gerbia šios buvusios sovietinės respublikos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą.

Kinija taip pat nerodė didelio susidomėjimo įsitraukimu į diplomatines pastangas šiai krizei užbaigti.

Vis dėlto kinų pareigūnai yra sakę, kad Vakarų galios turėtų atsižvelgti į Rusijos teisėtą susirūpinimą saugumu ryšium su Ukraina.

Rusija Krymą aneksavo praėjusiais metais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)