Kinijos valdžia antradienį ėmėsi griežtesnių saugumo užtikrinimo priemonių po per kelias dienas šalyje įvykusių daugybės sprogdinimų, kurių vykdytojai, kaip manoma, tokiu būdu išliejo savo pagiežą. Tuo tarpu žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad asmuo, įvykdęs sprogdinimą "McDonald's" restorane, esančiame gausiai turistų lankomame mieste, greičiausiai tebėra laisvėje.
Prie Pekino centre esančio JAV ambasados komplekso buvo įrengtos barikados, o automobilių, dviračių ir net pėsčiųjų eismas nukreiptas kitu keliu.

Sostinės policija nepaaiškino, ar sustiprintos saugumo priemonės yra susijusios su minėtu "McDonald's" incidentu bei kitais sprogdinimais, kurių per pastarąsias tris dienas keturiuose šalies miestuose buvo įvykdyta net 24.

Restorane "McDonald's" padėta bomba sprogo šeštadienio pavakarę, kai šis Siane esantis greito užkandžio restoranas buvo pilnas lankytojų. Per sprogimą žuvo du ir buvo sužeisti 27 žmonės.

Į Šiaurės Kinijos Šansio provincijos sostinę Sianą atvyksta didžiulės užsienio turistų minios, kurios lanko netoli miesto esantį 2 000 metų senumo terakotinį skulptūrinį ansamblį, kuris vaizduoja ištisą kariuomenę.

Vienas žmogus "McDonald's" restorane žuvo vietoje, o kitas vėliau šeštadienį mirė nuo sužeidimų, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Vietos žiniasklaida iš pradžių pranešė, jog sprogdinimą įvykdė savižudis sprogdintojas, kuris ir buvo vietoje žuvęs žmogus. Tačiau antradienio pranešimuose sakoma, kad policija sprogimo vietoje rado sprogdiklį ir laikrodinį mechanizmą, o tai rodo, kad tikrasis sprogdintojas tuo metu buvo kitur.

Vietos žurnalistas pirmadienį AFP pranešė, jog policija mano, kad abu žuvusieji žmonės buvo restorano lankytojai.

Siano televizijos tinklalapyje pranešama, kad praėjus 20 valandų po sprogdinimo policijai paskambino nežinoma moteris, kuri prisiėmė atsakomybę ir pagrasino įvykdyti dar vieną sprogdinimą miesto diskotekoje. Policija evakavo šį naktinį klubą, tačiau bombos nerado.

Siane gyvena maždaug 60 000 etninių musulmonų, ir kai kas bandė priskirti sprogdinimą musulmonų separatistams.

Tuo tarpu televizijos stoties tinklalapyje rašoma, jog bombą greičiausiai sukonstravo mėgėjas.

Siano policija taip pat paneigė bet kokias sąsajas su musulmonų separatistais, o antradienį visai atsisakė komentuoti tyrimo eigą ir pasakyti, kokių saugumo priemonių imtasi mieste.

Sprogdinimas Siane buvo vienas 24 sprogdinimų, kurie Kinijoje įvyko per 72 valandų laikotarpį nuo praėjusio penktadienio.

Praėjusį penktadienį dviejuose Pietų Kinijos Guangdongo provincijos miestuose sprogo 22 bombos, o dar viena liko nesprogusi, pranešė vietos žiniasklaida. Pranešimuose sakoma, kad šiuos užtaisus pakišo žmogus, siekęs atkeršyti savo buvusios žmonos giminėms bei kitiems asmenims. Per sprogdinimus žuvo penki žmonės, įskaitant patį sprogdintoją, ir septyni žmonės buvo sužeisti.

Sekmadienį šalies pietvakariuose esančios Guangsio provincijos kolektyviniame ūkyje taip pat sprogo bomba, padėta prie vietos pareigūno namų, tačiau žmonės nenukentėjo.

Apžvalgininkai mano, kad dėl tokios sprogdinimų bangos yra kaltas susiklosčiusios socialinės struktūros irimas, galimybė lengvai gauti sprogmenų, kurie plačiai naudojami statybos darbuose, taip pat paplitusi žmonių nuomonė, kad šalies teisėsauga yra visiškai bejėgė išspręsti žmonių nusiskundimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (20)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Įstatymai privertė sukurti verslą (35)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (47)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (23)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (93)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (21)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (124)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (93)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (90)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šios mikrotendencijos padės atnaujinti garderobą be didelių išlaidų

Pošventiniai su finansais susiję sunkumai neabejotinai turi įtakos drabužių įsigijimui. Laimei,...