aA
Ukrainos prorusiškų separatistų paskelbtos apsišaukėliškos „Luhansko liaudies respublikos“ vadeiva Igoris Plotnickis pabėgo į Rusiją, antradienį pranešė vienas Vidaus reikalų ministerijos Kijeve atstovas.
Igoris Plotnickis, Aleksandras Zacharčenka
© Reuters/Scanpix

„Pasak mano šaltinių, Luhansko teroristų vadeiva Igoris Plotnickis pabėgo į Rusiją. Vorai stiklainyje toliau ėda vienas kitą“, – VRM komunikacijos direktorius Artiomas Ševčenka parašė savo „Facebook“ paskyroje.

Jis priminė, kad pirmasis Luhansko kovotojų vadas Valerijus Bolotovas anksčiau taip pat pabėgo į Rusiją ir kurį laiką gyveno Maskvoje, kur šių metų sausį „netikėtai mirė“.

Anksčiau antradienį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misija pranešė, kad jos atstovai matė Luhansko centre dislokuotas karines mašinas ir ginkluotus žmones, taip pat stebėjo kariškų sunkvežimių koloną, veikiausiai vežusią kovotojus iš separatistų kontroliuojamų teritorijų Donecko srityje į Luhanską.

Netoli Debalcevės miesto Donecko srityje stebėtojai matė koloną, kurią sudarė mažiausiai šeši kariški sunkvežimiai, du šarvuotieji transporteriai, sunkvežimis su priešlėktuvinių kulkosvaidžių sistema, daugiau kaip 20 civilių automobilių be registracijos numerių ir važiavo mažiausiai 50 ginkluotų asmenų.

Antradienį liudininkai pasakojo, kad Luhansko miesto centre kai kurias gatves buvo užblokavę ginkluoti asmenys ir karinės mašinos.

Pasak jų, ginkluoti asmenys, vilkintys slepiamąsias uniformas be skiriamųjų ženklų, blokavo privažiavimus prie apsišaukėliškos „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) Vidaus reikalų ministerijos pastato.

Be to, ginkluoti asmenys blokavo ir privažiavimus prie pastato, kur dirba LLR administracijos vadovas.

Igoris Plotnickis
Igoris Plotnickis
© Reuters / Scanpix

Šaltinis iš LLR jėgos struktūrų naujienų agentūrą „Interfax“ informavo, kad šie įvykiai gali būti susiję su pirmadienį VRM vadovo Igorio Korneto paskelbtu pranešimu apie atsistatydinimą. Be kita to, jo atžvilgiu buvo pradėta baudžiamoji byla.

Kaip pranešama, keletas LLR VRM darbuotojų antradienio rytą kreipėsi į „respublikos“ vadovą ir išreiškė nepasitenkinimą I. Korneto pasitraukimu iš pareigų.

Vis dėlto I. Plotnickis vėliau buvo pareiškęs, kad padėtis teritorijoje valdoma ir kad imamasi priemonių šiai krizei išspręsti.

„Noriu patikinti, kad LLR vadovybė kontroliuoja padėtį ir kad (šis incidentas) artimiausiu metu bus visiškai išspręstas“, – sakoma I. Plotnickio oficialiame tinklalapyje antradienį paskelbtame pranešime.

Igoris Kornetas
Igoris Kornetas
© Reuters / Scanpix

Separatistų lyderis pridūrė, kad šių veiksmų organizatoriai siekia „sukurti socialinę įtampą LLR miestuose“.

„Vis dėlto jų veiksmai neturėtų būti priežastis panikai ir artimiausiu metu jie bus visiškai nutraukti. Dabar LLR vadovybė daro viską, kas įmanoma, kad užtikrintų respublikos miestų gyventojų saugumą“, – rašė I. Plotnickis.

Prorusiški separatistai Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ įkūrimą paskelbė po 2014 metų kovo, kai Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. Dėl to Ukrainos rytuose įsiplieskė iki šiol tebesitęsiantis karas, nusinešęs daugiau kaip 10 tūkst. žmonių gyvybių.

Šaltinis: Maskva nusprendė pakoreguoti procesus

Kremlius palaikė į atsargą išsiųsto pasiskelbusios Luhansko liaudies respublikos (LLR) VRM vadovo I. Korneto poziciją, kilus konfliktui su respublikos vadovu I. Plotnickiu, praneša RBK, remdamasi šaltiniu Kremliuje, artimu prezidento padėjėjui Vladislavui Surkovui.

Doneckas gana nepriklausomas nuo Kremliaus ir iš esmės jų santykius galima pavadinti neįkyriu protektoratu, o Luhansko atveju Maskva nusprendė pakoreguoti tam tikrus procesus respublikoje ir padidinti savo įtaką“, – sakė pašnekovas.

Kaip informuoja tvrain.ru, jis pridūrė, kad Maskva „kruopščiai pasvėrė visas rizikas ir priėmė sprendimą padaryti įtaką politinei situacijai Luhanske“.

Pašnekovas pabrėžė – Kremliuje supranta, kad „Luhansko chaoso dalis – ne visai išmintingos LLR vadovo taktikos rezultatas“.

„Bet žengti radikalius žingsnius ir keisti vadovybę kol kas neketina. Jam duotas paskutinis šansas iš naujo sukurti sistemą – tik jau be vidinių pykčių, skandalingų pasikėsinimų ir žmogžudysčių“, – reziumavo pašnekovas.

P. Porošenka informuotas apie padidėjusią įtampą

Paaštrėjus padėčiai prorusiškų separatistų kontroliuojamose Ukrainos rytinės Luhansko srities teritorijose šalies prezidentas Petro Porošenka antradienį sušaukė Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos Karinio kabineto nepaprastąjį posėdį, per kurį jam buvo pateikta jėgos struktūrų ataskaitų ir buvo nutarta stiprinti bendradarbiavimą su Vakarų šalių stebėtojų misija.

„Valstybės vadovas išklausė dalyvavusių jėgos žinybų vadovų ataskaitą apie vėliausius įvykius, įskaitant Rusijos tankų įvykdytą neteisėtą Ukrainos sienos kirtimą Luhansko srities Krasnodono (Sorokynės) rajone, taip pat padažnėjusias provokacijas iš kovotojų pusės“, – sakoma antradienį vakare paskelbtame P. Porošenkos biuro pranešime.

Prezidentas taip pat nurodė Ukrainos atstovui Jungtiniame paliaubų kontrolės ir koordinavimo centre glaudžiau bendradarbiauti su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misija, kad Kijevo sąjungininkai Vakaruose būtų operatyviai informuojami apie padėtį Rytų Ukrainoje.

„Pagausėjus Rusijos karių (separatistų kontroliuojamose teritorijose), taip pat suaktyvėjus samdiniams, Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiruošusios visais atvejais užtikrinti taikių gyventojų saugumą“, – pabrėžė P. Porošenka.

Šturmavo Generalinę prokuratūrą

Vėliau trečiadienį pranešta, kad neišaiškintos tapatybės ginkluoti asmenys šturmavo pasiskelbusios „LLR“ Generalinės prokuratūros pastatą. Informacija apie šį įvykį lapkričio 22 d. buvo paviešinta portale 0642.ua. Analogiškas pranešimas paskelbtas ir svetainėje „DNR_live“.

Į pastatą, kaip nurodoma pranešimuose, įsiveržė maždaug 200 ginkluotų asmenų. Vykdant operaciją buvo sulaikyti du asmenys: už karinių įstatymų vykdymą atsakingo „LLR“ Generalinės prokuratūros skyriaus vadovas Sergejus Rachna ir respublikos generalinio prokuroro pareigas einantis Vitalijus Podobryjus.

Oficialiai ši informacija kol kas nepatvirtinta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tikėjosi lengvo kelio, o gavo tikrą pragarą: kaip suomiams pavyko sustabdyti sovietų ordą (435)

Iš daugybės Antrojo pasaulinio karo mūšių ir įvykių vienas sunkiausiai suvokiamų yra...

Dėl prarasto siuntinio į teismą padavė Lietuvos paštą: jei netinka, kreipkis į privačias bendroves (169)

Dėl išsiųstos ir nežinia kur dingusios registruotos siuntos Lietuvos paštą į teismą padavęs...

Pasiskundęs, kad šeimyniniai džiaugsmai užgožė vyriškus, sulaukė palaikymo: tu ne vienas, brolau (449)

Du mažamečius vaikus su žmona auginantis vyras tvirtina, kad jau kone trejus metus jų šeimoje...

Lietuvė išbandė karališką kelionę traukiniu po Airiją: čia keleiviai prabangą kabina šaukštais (139)

Kai Dublino geležinkelio stotyje sustoja prabangusis „Grand Hibernian“, visų perone esančių...

Kaune automobilis rėžėsi į stulpą: keleivis žuvo, vairuotojas girtas (38)

Sekmadienio vakarą policija, medikai ir ugniagesiai skubėjo į avariją Kaune. Pranešta, kad...

Į avariją Vilniuje lėkė trys greitosios, keli sužaloti žmonės ligoninėje (21)

Sekmadienį Vilniuje, Salomėjos Neries gatvėje, į avariją skubėjo policija ir net 3 medikų...

Miestas Žemaitijoje, prieš šimtmetį išgyvenęs tikrą aukso amžių: žmonės sulaukdavo „amerikoniškų“ uždarbių (41)

Miestelis, kurį vagoja Bartuvos upė. Ramus žemaitiškas kampelis pačiame pasienyje su Latvija ....

Rusijos dailiojo čiuožimo žvaigždė Zagitova stabdo karjerą būdama 17-os (5)

Rusijos dailiojo čiuožimo gerbėjai sekmadienį buvo šokiruoti – viena talentingiausių šalies...

Įrodyta moksliniais tyrimais: šie penki papildai lieknėjimui yra tik pinigų metimas į balą (4)

Paieškoje įvedus „svorio metimas“, iškyla nemenkas iššūkis: reikia atskirti faktus nuo...

Nauji mokesčiai sukėlė klausimų: ar dabar svarbiausi tie, kurie nedirba ir visko nori už dyką? (91)

Seimas pritarė nuleisti kartelę ir NT mokestį įvesti visiems, kurių vertė nuo 150 tūkst. eurų....