aA
Praėjusį rudenį JAV prezidentas Donaldas Trumpas nuvyko į Mandaną (Šiaurės Dakotos valstijoje) sakyti kalbos didžiausioje naftos perdirbimo įmonėje. Jo trumpas vizitas pateko į spaudos akiratį dėl dviejų priežasčių.
Donaldas Trumpas
© Sipa / Scanpix

D. Trumpas tada čia susitiko su Heidi Heitkamp (kuri tuo metu buvo valstijos senatorė nuo Demokratų partijos). D. Trumpas norėjo pademonstruoti retą dviejų partijų bendradarbiavimą ir pareklamuoti jai savo pasiūlytą mokesčių pertvarkos planą (nors vėliau ji nepritarė įstatymo projektui).

O jau būdamas Mandano naftos perdirbimo gamykloje D. Trumpas spontaniškai pakvietė į sceną savo vyriausiąją dukrą Ivanką Trump, kuri dirba tėvo patarėja Baltuosiuose Rūmuose. Susirinkusiesiems jis pasakė, kad dukra jo paklausė: „Tėveli, tėveli, ar galiu vykti kartu?“

Tačiau praėjusią savaitę paaiškėjo, kad šis D. Trumpo vizitas buvo vertas dėmesio dar ir dėl kitos priežasties: D. Trumpo vizito dieną naftos perdirbimo gamykloje buvo suimtas vyriškis, kuris, kaip pranešama, planavo nužudyti prezidentą, o šiam tikslui pavogė autokrautuvą.

42 m. Gregory Lee Leingangas praėjusių metų rudenį buvo suimtas už tai, kad 2017 m. rugsėjo 6 d. – D. Trumpo vizito dieną – bandė patekti į naftos perdirbimo gamyklos teritoriją ir joje pasilikti. Jam taip pat buvo pateikti kaltinimai dėl bandymo sugadinti valstybinę nuosavybę. Penktadienį jis buvo pripažintas kaltu dėl pirmojo punkto.

Teismo dokumentuose nurodyta, kad G. L. Leingangas sąmoningai pateko į draudžiamąją zoną (tai yra, Mandano naftos perdirbimo gamyklą ir prezidentinio kortežo maršruto teritoriją ) ir joje liko, o taip pat naudojosi mirtinai pavojingu ginklu, tai yra autokrautuvu.

Keltuvas
Keltuvas
© Shutterstock

„Iš esmės jis ketino privažiuoti prie limuzino, jį apversti ir nužudyti prezidentą“, – „Grand Forks Herald“ cituoja generalinio prokuroro padėjėją Brandi Sasse Russell.

Vis dėlto keistasis G. L. Leingango planas žlugo: kai palikęs autokrautuvą jis mėgino sprukti, jį sulaikė policija, praneša pareigūnai. Vėliau policijoje vyriškis prisipažino, kad naudodamas autokrautuvą jis norėjo nužudyti D. Trumpą.

Pasak Mandano apygardos policijos viršininko pavaduotojos Lori Flaten, tą dieną G. L. Leingangas įvykdė ir daugiau nusikaltimų.

Anksti tos dienos ryte jis sukėlė du gaisrus Bismarke, kitoje Misūrio upės pusėje, ir pavogė sunkvežimį iš miesto Parkų ir poilsio departamento, pranešė L. Flaten.

Vėliau G. L. Leingangas paliko sunkvežimį, persikėlė per upę į Mandaną ir nusigavo į netoli Mandano naftos perdirbimo gamyklos statomą sporto kompleksą, kur ir pavogė autokrautuvą.
„Tądien jis nemažai pasidarbavo“, – pasakė L. Flaten leidiniui „The Washington Post“.

Nors kitos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad G. L. Leingangas įstrigo su autokrautuvu aptvertoje teritorijoje, L. Flaten teigimu, jis taip toli nenusigavo. Pasak jos, G. L. Leingangas paliko autokrautuvą griovyje ir toliau ėjo pėsčiomis, būtent tada pareigūnai jį ir sulaikė.

„Dėl prezidento vizito buvome aptvėrę visą teritoriją, tad priėjimas buvo ribotas, – pasakė L. Flaten. – Tik vėliau, kai jį apklausėme, paaiškėjo, kad autokrautuvą jis pavogė ne kaip transporto priemonę, o ketindamas nužudyti prezidentą. “

Penktadienį G. L. Leingangas buvo pripažintas kaltu dėl „bandymo patekti į aptvertą pastatą ir teritoriją ir ten likti, naudodamasis pavojingu ginklu“, rašoma teismo dokumentuose.
Teismas numatytas 2019 m. vasario 15 d.

Valstybės lėšomis samdoma advokatė Michelle Ann Monteiro pasakė teismui, kad incidento dieną G. L. Leingangą buvo ištikusi rimta psichiatrinė krizė, o kalėjime jam taikomas gydymas ir terapija, kurie jam padeda, rašo „Bismarck Tribune“.

G. L. Leingangas buvo pripažintas kaltu dėl dviejų tyčinių padegimų Bismarke ir dėl autokrautuvo vagystės, taip pat dėl su šiais įvykiais nesusijusio apiplėšimo, ir už visus šiuos nusikaltimus jis nuteistas 20 m. kalėti, praneša laikraštis.

M. A. Monteiro į užklausą pateikti komentarą pirmadienį neatsakė.

Primename, kad 2016 m. britas vyriškis per JAV prezidento rinkimų kampanijos renginį Las Vegase bandė pavogti policijos pareigūno ginklą ir nužudyti D. Trumpą, kuris tuo metu buvo respublikonų kandidatas į prezidentus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kručinskai vaiko teisių į namus nebeįsileis: gyvename baimėje (56)

Eglė ir Gintaras Kručinskai atgavo vaikus po to, kai sutiko su Vaiko teisių apsaugos tarnybos...

Premjeras dėl galimos įtakos konservatoriams kreipėsi į specialiąsias tarnybas papildyta Landsbergio ir VSD komentarais  (636)

Premjeras Saulius Skvernelis neatsiima savo žodžių, kad konservatoriams galimai įtaką galėjo...

Seimas taiso savo klaidas: padidino mokesčius turtingiesiems (10)

Priimdami mokesčių reformą parlamentarai praleido pro akis faktą, jog dideles pajamas...

Streikuojantys mokytojai sulaukia ir finansinės paramos (201)

Penktą savaitę streikuojantys mokytojai sulaukia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos.

Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus konfliktas internete sukėlė audrą: lietuviško kaimo šaknys išlindo (26)

Lietuviškosios mados korifėjus Juozas Statkevičius itin aštriai pakomentavo, ką mano apie...

Vyriausybė nenori Vėlinių paskelbti nedarbo diena (40)

Vyriausybė ketina trečiadienio posėdyje nepritarti Seimo narių siūlomoms Darbo kodekso...

Neramios kojos gali išvaryti iš proto: sindromas atsiranda dėl kelių medžiagų trūkumo (8)

Jei nuolat maudžia, trūkčioja, dilgčioja kojas, norite jas judinti, kad nors trumpam nieko...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (244)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

Prezidentūros atsakas Kremliui: uodui įkandus taip pat skauda (190)

Lietuvos atsakas į Rusijos agresiją Kerčės sąsiauryje yra reakcija į šliaužiančią Kremliaus...