Per televiziją parodytuose vaizdo įrašuose matyti didžiulės liepsnos, besiveržiančios pro vieno didelio statinio stogą, o kelis kitus parlamento pastato korpusus, įskaitant tuos, kuriuose yra įsikūrusi Nacionalinė Asamblėja, gaubia tirštas juodų dūmų debesis.

Manoma, kad gaisras kilo viename iš senesnių pastato korpusų.

„Užsidegė stogas, taip pat dega Nacionalinės Asamblėjos pastatas“, – pareiškė J. P. Smithas, už saugą ir saugumą atsakingas Keiptauno merijos komiteto narys.

Apie sužeistuosius ar žuvusiuosius kol kas nepranešama. Gaisro priežastis taip pat kol kas yra nežinoma.

Pasak J. P. Smitho, „gaisras nėra suvaldytas, pranešta apie įtrūkimus pastato sienose“.

Jis pridūrė, kad „gaisras šiuo metu siaučia trečiame aukšte – pradiniuose pranešimuose nurodoma, kad jis prasidėjo biurų patalpose...“.

„Žala bus didelė, ypač tuo atveju, jeigu ugnis netrukus nebus suvaldyta“, – įspėjo jis.

Pagalbos tarnybos baiminosi, jog ugnis gali greitai išplisti po senus kambarius, kurie yra papuošti storais kilimais ir užuolaidomis.

Į įvykio vietą pirmoji atvykusi 30 ugniagesių komanda kelias valandas stengėsi pažaboti liepsnas, tačiau po to buvo priversta pasitraukti ir iškviesti pastiprinimą.

Vėliau kovoti su ugnimi buvo atsiųsta apie 80 ugniagesių. Liepsnoms gesinti pasitelktas ir kranas.

Gaisras kilo sekmadienį maždaug 3 val. Grinvičo (5 val. Lietuvos) laiku.

Keiptaune yra įsikūręs Pietų Afrikos parlamentas, įskaitant Nacionalinę Asamblėją ir aukštuosius rūmus – Nacionalinę provincijų tarybą, o vyriausybė yra įsikūrusi Pretorijoje.

Parlamento rūmų pastatą Keiptaune sudaro trys korpusai, įskaitant pradinį ir seniausią korpusą, kuris buvo užbaigtas 1884 metais.

Naujesniuose korpusuose, kurie buvo pastatyti praėjusio amžiaus 3-ajame ir 9-ajame dešimtmečiais, įsikūrusi Nacionalinė Asamblėja.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)