Meras Davidas Lisnard'as pasirašė nutarimą, kuris „draudžia būti paplūdimiuose ir maudytis bet kam, kas neturi (maudymosi drabužių), gerbiančių papročius ir sekuliarizmą“, kuris yra esminis Prancūzijos respublikos principas.

Jame sakoma, kad „šiuo metu, kai Prancūzija ir jos bažnyčios yra teroro atakų taikiniai, aiškiai demonstruojanti religinius įsitikinimus paplūdimio apranga gali sukelti viešosios tvarkos pažeidimų grėsmę (grūsčių, muštynių ir panašiai), ir tam reikia užkirsti kelią“.

Miesto municipalinių tarnybų vadovas Thierry Migoule'is stengėsi paaiškinti nutarimo tikslą.

„Nekalbame apie religinių simbolių dėvėjimo paplūdimiuose draudimą... Kalbama apie tai, kad buvo uždrausti demonstratyvūs rūbai, parodantys priklausymą su mumis kariaujančioms teroristinėms organizacijoms“, - sakė jis.

Burkini

Liepos 14 dieną netoli Rivjeros esančiame Nicos mieste grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) įvykdė teroro ataką, kurios metu vairuotojas nukreipė sunkvežimį į Prancūzijos nacionalinę šventę švenčiančių žmonių minią ir po ratais sutraiškė 85 žmones.

Liepos 26 dieną šiaurės vakarų Prancūzijoje du užpuolikai, skelbę priklausantys IS, bažnyčioje nužudė katalikų kunigą.

Musulmonų rūbai yra opi problema Prancūzijoje, kur yra uždrausti veidą dengiantys šydai. Tačiau nėra jokio draudimo nešioti religinius simbolius ar drabužius.

Th.Migoule'is sakė, kad po to, kai įsigaliojo liepos 28 dieną centro dešiniųjų partijos Respublikonų partijos nario D.Linard'o pasirašytas draudimas, burkinių nebebuvo matyti nei viename Kanų paplūdimyje.

Anksčiau šią savaitę vandens parkas šalia Marselio atsisakė planų rengti privatų renginį burkinius dėvinčioms musulmonėms, po to, kai šis rūbas sukėlė kairiųjų ir dešiniųjų politikų pasipiktinimą.