aA
Didžiausiame Kanados metropolyje ir verslo centre Toronte penktadienį per policijos reidus buvo sulaikyta 12 asmenų už "pažeidimus, susijusius su terorizmu", žurnalistams pranešė policija.
Teroras
Teroras
© Reuters/Scanpix
"Didžiojo Toronto apylinkėse sulaikėme daugiau kaip 10 asmenų už pažeidimus, susijusius su terorizmu, - sakė Kanados raitosios policijos atstovė spaudai kapralė Michele Paradis. - Kaltinimai jiems bus pateikti rytoj".

Remiantis pranešimais žiniasklaidoje, pas šiuos asmenis buvo rasta filmuota medžiaga su viena iš didžiausių pasaulyje statybinių konstrukcijų - Kanados nacionaliniu bokštu "CN Tower" ir požemine traukinių stotimi, kuria kasdien keliauja maždaug 800 tūkst. žmonių.

Kapralė M.Paradis nekomentavo šių pranešimų, tačiau sakė, jog tyrimą atliko daugiau kaip 400 pareigūnų ir yra numatyta sulaikyti dar daugiau asmenų. "Ji (operacija) dar tęsiasi, mes planuojame sulaikyti daugiau asmenų", - sakė ji.

Laikraščio "The Toronto Star" interneto svetainėje rašoma, kad penktadienį naktį policija Toronto regione apieškojo 12 pastatų, tikėdamasi sulaikyti "vietos teroristinės kuopelės" narius.

Remdamasis neįvardytais šaltiniais, laikraštis taip pat sakė, kad Kanados saugumo žvalgybos tarnyba (CSIS) šią grupuotę stebi dar nuo 2004 metų, o praėjusiais metais tyrimą pradėjo šalies raitoji policija.

Pasak vietos žiniasklaidos, teroristų sąmoksle buvo numatyta panaudoti sprogstamąsias medžiagas. Pranešama, jog policija konfiskavo bomboms gaminti tinkamas chemines medžiagas.

Televizijos kanalas "CTV", remdamasis šaltiniais žvalgybos tarnyboje, sakė, kad grupuotė Kanados teritorijoje ruošėsi įvykdyti vieną arba daugiau teroristinių išpuolių.

Grupuotės nariai, nors ir semiasi įkvėpimo iš radikalaus islamizmo idėjų, regis, nėra susiję su Osamos bin Ladeno vadovaujamu "al Qaeda" tinklu.

Jai priklauso antros kartos kanadiečiai bei neseniai į šalį atvykę imigrantai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (28)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (4)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Svarbiu klausimu tarp valdančiųjų – nesutarimai

Didelio atgarsio viešojoje erdvėje sulaukė valdančiųjų užmojis vėl neriboti valstybės ir...

Toma Miknevičienė

Prestižinio mokslo Vilniaus privačiose mokyklose savo vaikams norintys tėveliai pinigines turės atverti plačiau: jei brangu buvo pernai, šiemet bus neįkandama (1)

Privačių mokyklų sostinėje kasmet vis daugėja, o tai tik parodo augantį jų populiarumą, nors...

Apkaltos iniciatyva parlamentarei Sejonienei sužlugo

Seimas nepritarė 42 parlamentarų iniciatyvai surengti apkaltą Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Neįtikėtinas pavasarinis pokštas: didelė Lietuvos dalis vėl nusidažė baltai nuotraukų galerija iš žiema virtusių šalies kampelių

Pavasaris nutarė papokštauti ir šią parą Lietuvą užvertė sniegu. Žmonės įvairių šalies...

Majauskas atsisako Seimo nario mandato pranešė ateities planus (28)

Parlamentaras Mykolas Majauskas ketvirtadienį pranešė atsisakantis Seimo nario mandato ir...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...