Ukrainos parlamento komisija, tirianti kandidato į prezidentus Viktoro Juščenkos apsinuodijimo aplinkybes, mano, kad svarbiausia priežastimi reikia laikyti "sisteminį virusinį pakenkimą". Tai pranešė komisijos narys Sergejus Ševčiukas, išvakarėse parvykęs iš Austrijos.
"Dabar dominuoja sistemininio virusinio pakenkimo, kurį patvirtina ir Austrijos specialistai, ir mes, versija", - sakė jis antradienį po komisijos posėdžio.

Atsakydamas į klausimą, ar buvo atlikta virusologinė ekspertizė, S.Ševčiukas patvirtino, kad toks tyrimas atliktas. "Tai - ne vienos dienos darbas. Jos (ekspertizės) trunka ilgai", - pabrėžė jis ir pridūrė, kad ekspertizių rezultatai bus perduoti komisijai.

S.Ševčiukas taip pat pranešė, jog Austrijoje komisijos nariai įsitikino, kad V.Juščenka "tikrai nesimuliavo ligos", ir kad tai nebuvo ankstesnių ligų, "nuo kurių neapsaugotas nė vienas žmogus", paūmėjimas.

"Ar ūmią ligą galėjo sukelti sisteminis sutrikimas? Taip. Tai - neeilinis atvejis. Ir tą akcetuoja ir Ukrainos, ir Austrijos klinikos gydytojai. Tik štai neaišku, kas galėjo išprovokuoti tokią ūmią ligos pradžią faktiškai sveikam jaunam žmogui. Aš nelinkęs apsiriboti vien chemine medicina. Tai - vienas iš variantų. Gali būti ir kitų egzogeninės įtakos formų, kurios sukėlė netikėtą sisteminį skrandžio ir žarnyno trakto, odos dangalų, periferinės nervų sistemos sisteminį sutrikimą ir sukūrė tokį netikėtai keistą vaizdą", - sakė S.Ševčiukas.

Kandidato šalininkai sako, jog prie V.Juščenkos apsinuodijimo gali būti prisidėjusi šalies valdžia, kuri nori atsikratyti populiariausio Ukrainos politiko. Prezidento Leonido Kučmos administracija neigia šiuos pareiškimus.

Tuo tarpu Austrijos ligoninė, kurioje gydėsi kandidatas į Ukrainos prezidentus Viktoras Juščenka, kiek anksčiau atšaukė savo pareiškimą, kuriame buvo paneigti pranešimai, kad mėginta nunuodyti kandidatą. Drauge ligoninė pranešė, kad, kaip ir anksčiau, nuodijimo versijos įrodymų neturi.

Naujame pareiškime, paskelbtame pirmadienį, pažymima, jog nėra įrodymų, kad V.Juščenką mėginta nunuodyti.

Kandidato šalininkai sako, jog prie mėginimo nunuodyti V.Juščenką gali būti prisidėjusi Ukrainos valdžia, kuri nori atsikratyti populiariausio Ukrainos politiko. Prezidento Leonido Kučmos administracija neigia šiuos pareiškimus.

Rugsėjo 28 dienos pranešimas spaudai, kuriame mėginimo nunuodyti versija atmetama, šiuo atveju nekorektiškas ir todėl atšaukiamas", - sakoma vienos ligoninės "Rudolfinerhaus" pranešime, paskelbtame sekmadienį.

Ukrainos valdžia remia ministrą pirmininką Viktorą Janukovičių, kuris pagal populiarumą užima antrą vietą.

V.Juščenka, pasijutęs blogai per pačią prezidento rinkimų kampaniją, išskrido į Vieną gydytis. Kandidato negalavimų priežastimi jo šalininkai pirmiausia nurodė apsinuodijimą maistu, o vėliau - cheminėmis medžiagomis.

Pirmasis ligoninės pareiškimas sukėlė Ukrainoje pasipiktinimo bangą.

Pranešime apie jo atšaukimą sakoma, jog ligoninė, kaip ir anksčiau, neturi pagrindo įtarti, kad V.Juščenką mėginta nunuodyti. "Apsinuodijimas, tyčinis ar atsitiktinis, šiuo metu negali būti nei patvirtintas, nei atmestas", - sakoma jame.

Neaišku, kodėl "Rudolfinerhaus", išsamiau nepatikslinusi ligos, nuo kurios buvo gydymas Juščenka, atšaukė pirmąjį pareiškimą, kurio tikslumą ligoninės gydytojai garantavo spaudos konferencijoje kitą po paskelbimo dieną.

Pirmajame pareiškime buvo sakoma: "Platinama informacija apie numanomą mėginimą nunuodyti visiškai nepagrįsta medicinos požiūriu".

V.Juščenka, klinikoje tęsęs gydymą praėjusią savaitę, kaip tikimasi, vėl įsijungs į prezidento rinkimų kampaniją artimiausiomis dienomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (339)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (347)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Dramatiškame vaizdo įraše – vaikų pabėgimas iš „siaubo namų“

Interneto erdvėje pasirodė stebėjimo kameromis nufilmuotas vaizdo įrašas, iš kurio matyti, kaip...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (34)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Pranckietis abejoja Karbauskio spaudos konferencijos būtinumu (126)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)...

Rusijos valdžia surado naują auką: tikina niekada gyvenime nematę „tokio šlykštaus dalyko“ (108)

Nauja Rusijos Federacijos Kultūros ministerijos Visuomeninės tarybos, kuriai vadovauja Jurijus...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (28)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Išpuolis prieš policiją Mažeikiuose – padegtas patrulio automobilis (34)

Sausio 23 d., tarp 19.10 val. ir 20 val., Mažeikiuose, Juodpelkio g., prie daugiabučio namo...

Atsisakė nuosavo automobilio ir jau apskaičiavo, kiek galima sutaupyti (121)

Šiandien dažnas neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, o tarša, kurią sukelia automobilių...

Pigi naminė priemonė, kuri padės nuvalyti riebalus nuo orkaitės durelių (13)

Kiekviena šeimininkė žino, kad su laiku orkaitės stiklas apsineša išdavikišku riebalų ir...