Niujorko Pietų rajono federalinės prokuratūros pranešime sakoma, kad keturi suimti vyrai priklauso ultraortodoksų žydų bendruomenei „Lev Ahor“. Šios bendruomenės moterys privalo dėvėti juodas tunikas, dengiančias kūną nuo galvos iki kojų.

Vienas iš vyrų, 45 metų Aronas Rosneris, gyvenantis Niujorko Bruklino rajone, buvo suimtas gruodžio 23 dieną.

Kiti trys yra atvykėliai iš Gvatemalos: numanomas sektos lyderis 36 metų Nachmanas Helbransas (Nakmanas Helbransas), 42 metų Mayeris Rosneris (Majeris Rosneris) ir 20 metų Jacobas Rosneris (Džeikobas Rosneris). Šie asmenys ketvirtadienį buvo deportuoti iš Meksikos, kur jie buvo išvežę pagrobtus vaikus, ir tą pačią dieną suimti, kai atvyko į Niujorką.

Suimtieji kaltinami organizavę ir gruodžio 8 dieną įvykdę keturiolikmetės mergaitės ir jos dvylikamečio brolio pagrobimą. Vaikai buvo pagrobti Vudridžo kaime, esančiame maždaug už 150 kilometrų į šiaurę nuo Niujorko.

Maždaug prieš šešias savaites vaikų motina pabėgo iš sektos Gvatemaloje, bijodama dėl savo šeimos saugumo.

Prieš tai nukentėjusioji buvo jos tėvo įkurtos bendruomenes „savanorė nare“, tačiau kai sektai ėmė vadovauti naujas lyderis – moters brolis N. Helbransas – bendruomenė tapo dar radikalesnė.

Keturi įtariamieji suplanavo pagrobti vaikus ir grąžinti juos atgal į Gvatemalą per Meksiką. Į šią šalį jie vaikus išskraidino iš nedidelio oro uosto netoli Skrantono miesto Pensilvanijos valstijoje.

Padedant Meksikos pareigūnams, vaikai buvo rasti penktadienį Tenango del Airės miestelyje ir sugrąžinti motinai.

Visiems įtariamiesiems pateikti kaltinimai dėl pagrobimo. Didžiausia numatyta bausmė už šį nusikaltimą yra įkalinimas iki gyvos galvos.