aA
Jungtinės Karalystės vyriausybėje šeštadienį kilo politinis skandalas: paaiškėjo, kad premjero Boriso Johnsono vyriausiasis patarėjas dalyvavo pagrindinės mokslinės grupės, konsultuojančios ministrus dėl koronaviruso pandemijos šalyje, posėdžiuose.
Jungtinėje Karalystėje COVID-19 aukų skaičiui priartėjus prie 20 000, vyriausybėje kilo politinis skandalas
© Shutterstock

Dauningo gatvė buvo priversta paneigti, kad Dominicas Cummingsas ir kitas patarėjas Benas Warneris yra politiškai nepriklausomos Mokslinės patariamosios ekstremalių situacijų grupės (SAGE) nariai.

Vis dėlto po pranešimų laikraštyje „The Guardian“ vyriausybė pripažino, kad D. Cummingsas dalyvavo grupės posėdžiuose. Tuomet opozicinė Leiboristų partija pareikalavo „atsakymų“, kokį konkrečiai vaidmenį jis atliko.

Skandalas kilo vis labiau abejojant vyriausybės požiūriu į COVID-19 situaciją ir oficialiam mirčių nuo koronaviruso atvejų Didžiojoje Britanijoje – vienoje iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių valstybių – priartėjus prie 20 tūkstančių.

Dauningo gatvės atstovas žiniasklaidai pareiškė, kad „netiesa, jog ponas D. Cummingsas ar daktaras B. Warneris dalyvauja SAGE darbe ar yra jos nariai“.

„Ponas D. Cummingsas ir daktaras B. Warneris dalyvavo kai kuriuose SAGE posėdžiuose ir klausė kai kurių posėdžių, nes visi jie šiuo metu virtualūs“, – sakoma pareiškime.

„Jie tą daro, nes nori geriau suprasti mokslinius debatus dėl šios ekstremalios situacijos – geriau suprasti, kaip mokslas ir duomenys gali padėti vyriausybės sprendimams“, – pridūrė atstovas.

Pasak pranešimo, teigti, kad vyriausybė darė įtaką komiteto rekomendacijoms, yra „faktiškai neteisinga ir kenkia protingoms viešoms diskusijoms“.

Susirūpinta dėl politinės įtakos

Komiteto, kuris yra vienas pagrindinių organų formuojant Jungtinės Karalystės atsaką į pandemiją, narių sąrašas iki šiol nėra paviešintas.

Leiboristų atstovas sveikatos priežiūros klausimais Johnas Ashworthas BBC radijui šeštadienį pareiškė nuogąstaująs „dėl politinių patarėjų įtakos diskusijoms“.

„Siekiant visa tai išsiaiškinti reikia paviešinti visus posėdžių protokolus; paraginome vyriausybę tai padaryti“, – sakė jis

Jungtinės Karalystės vyriausybė pastarosiomis savaitėmis patiria vis didėjantį spaudimą įvairiais frontais. Be kita ko, ji kritikuojama, kad trūksta asmens apsaugos priemonių ir neatliekami plataus masto tyrimai dėl koronaviruso, ypač tarp medikų ir socialinių darbuotojų.

Taip pat kyla klausimų, kodėl valdžia neskubėjo visoje šalyje įvesti karantino ir apriboti socialinių kontaktų.

Be to, vis garsiau reikalaujama, kad valdžia paskelbtų dėl koronaviruso įvestų suvaržymų švelninimo strategiją, nes auga susirūpinimas dėl didžiulio krizės poveikio ekonomikai.

Karantinas šalyje paskelbtas kovo 23 d., balandžio 16 d. pratęstas, o gegužės 7-ąją bus sprendžiama, ar toliau jį toliau tęsti.

Nuo COVID-19 užkrato Jungtinės Karalystės ligoninėse iki šiol mirė 19 506 žmonės. Tikėtina, kad vėliau šeštadienį paskelbus naujausius duomenis šis skaičius perkops 20 tūkstančių.

Vyriausybės vyriausiasis konsultantas mokslo klausimais Patrickas Vallance'as (Patrikas Volensas) kovą sakė, kad jei mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius šalyje neviršytų 20 tūkstančių, tai būtų „geras rezultatas“.

Aukų skaičius perkopė 20 tūkstančių

Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad mirė dar 813 žmonių, kuriems ligoninėse buvo nustatyta COVID-19 infekcija, ir bendras aukų skaičius išaugo iki 20 319.

Ankstesnę parą mirčių skaičius buvo mažesnis (684). Šalies valdžia yra pareiškusi, kad epidemija jau pasiekė piką.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
4.1379

Top naujienos

Žiniasklaida: Kadyrovui – Maskvos smūgis žemiau juostos (16)

Vladimirui Putinui ištikimybę prisiekusio Čečėnijos autokrato Ramzano Kadyrovo galybei...

Lietuvos pramonė gyvena stagnacinėmis nuotaikomis: vieni gamintojai priversti mažinti kainas

Ekonomistai atkreipia dėmesį, kad metinis pagamintos produkcijos pokytis į teigiamą teritoriją...

Mirė signataras Saulius Pečeliūnas papildyta (1)

Eidamas 68-uosius mirė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas .

Sostinės mikrorajone – konfliktai dėl automobilių statymo: to paties daugiabučio kaimynams siunčia ir keiksmus, ir grasinimus

Prieš porą metų įsigijome būstą viename sostinės miegamajame rajone – su visais jam...

Skandalinga išpažintis. Sigitas Gaidjurgis – apie legendomis apipintą kruviną gyvenimą (12)

Viena paslaptingiausių asmenybių kriminaliniame pasaulyje laikomas Klaipėdos mafijos tėvas...

Minimos 4-osios Vitalijaus Cololo mirties metinės: gimtuosiuose Druskininkuose palaidoto humoristo antkapyje – jautrus simbolis (3)

Lygiai prieš ketverius metys, 2019 metais gruodžio 2-ąją mirė vos 45-erių sulaukęs humoristas,...

Kūčių stalo karalienė – silkė: Zina iš Palangos dalijasi 6 geriausiais savo receptais

Iki didžiųjų žiemos švenčių – vos keturios savaitės. Ir natūralu, kad patiekalus patys...

„The Roop“ lyderiui Vaidotui Valiukevičiui diagnozuota Laimo liga: papasakojo, kokie simptomai jį kankino

Atlikėjas, grupės „ The Roop “ lyderis Vaidotas Valiukevičius socialiniuose tinkluose...

Karas Ukrainoje. JAV analitikai: rusai meluoja apie situaciją Avdijivkoje, norėdami nuslėpti pažangos trūkumą Zaporižės AE buvo nutrūkęs elektros tiekimas

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu bando sumažinti lūkesčius dėl Rusijos armijos...

Bendražygiai dalijasi prisiminimais apie Saulių Pečeliūną: jis buvo Lietuvos sūnus

Šeštadienį buvo pranešta, kad mirė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Saulius...