Už tokią iniciatyvą nubalsavo 29 iš 47 tarybos narių, prieš buvo penkios, įskaitant Rusiją ir Kiniją, o 13 susilaikė.

Prieš balsavimą Ukrainos ambasadorė Ženevoje Jevhenija Filipenko pavadino Rusijos veiksmus išpuoliu prieš visą tarptautinę bendruomenę.

„Tai nėra ataka tik prieš Ukrainą – tai ataka prieš kiekvieną JT valstybę narę, prieš Jungtines Tautas ir principus, kuriems ginti ši organizacija buvo įkurta“, – pabrėžė diplomatė.

Pasak jos, per penkias dienas nuo invazijos pradžios žuvo jau daugiau nei 350 žmonių, įskaitant 16 vaikų.

Rusijos ambasadorius Ženevoje Genadijus Gatilovas savo ruožtu pasmerkė raginimą surengti debatus, tvirtindamas, kad agresorius yra Kijevas, o ne Maskva.

G. Gatilovo teigimu, Kijevas tebando „nukreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį“ nuo savo išpuolių separatistiniuose Rytų Ukrainos regionuose per pastaruosius aštuonerius metus.

„Buvo priimtas sprendimas surengti specialią operaciją tragedijai Ukrainoje sustabdyti. Neturėjome kito pasirinkimo“, – pareiškė ambasadorius.

Jis pabrėžė: „Ši operacija yra tikslinio pobūdžio, į civilinius objektus nėra šaudoma.“

Nepaisant Rusijos tvirtinimų, kad ji nesitaiko į apgyvendintas vietoves, per ketvirtadienį prasidėjusią Rusijos invaziją visoje Ukrainoje nukentėjo gyvenamųjų pastatų, ligoninių ir mokyklų.

Vis dėlto G. Gatilovo argumentai Tarybos neįtikino: dauguma narių pritarė debatų rengimui.

Diskusijos įvyks ketvirtadienį, o prieš tai tris dienas kalbas sakys ministrai ir kiti aukšto rango pareigūnai iš daugiau nei 140 valstybių.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kartu su prezidentu Vladimiru Putinu įtrauktas į sąrašą asmenų, kuriems ES taiko sankcijas dėl invazijos į Ukrainą, taip pat turėtų vykti į Šveicariją ir antradienio rytą pasisakyti JT Žmogaus teisių taryboje.

Antradienį jis taip pat turėtų kreiptis į Nusiginklavimo konferenciją ir surengti spaudos konferenciją. Tačiau jo dalyvavimą apsunkino tas faktas, kad sieną su Šveicarija turinti Europos Sąjunga uždarė savo oro erdvę Rusijos bendrovių lėktuvams.

Kaip naujienų agentūrai AFP pranešė Jungtinės Tautos, A. Guterresas sekmadienį pats kalbėjosi su „atitinkamais Rusijos ir Europos pareigūnais, kad padėtų išspręsti šią problemą“.

Be to, antradienį į Tarybą turi kreiptis S. Lavrovo kolegos iš JAV, Britanijos ir Europos Sąjungos, o Ukrainos diplomatijos vadovas tai turėtų padaryti trečiadienį.

Rusų pajėgoms kaunantis Ukrainos miestų gatvėse, Rusija tarptautinei bendruomenei tapo pariju. Maskvai paskelbtos plataus masto sankcijos, įskaitant draudimą naudotis Vakarų oro erdve ir svarbiausiais finansiniais tinklais.

Tuo metu JT Generalinė Asamblėja pirmadienį Niujorke ruošiasi surengti retą specialiąją sesiją dėl konflikto.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją