Nepaisant kovos su IS koalicijos daromo spaudimo, džihadistai ir toliau geba aprūpinti pinigais savo kovotojus už konfliktų zonos Sirijoje ir Irake ribų. Atitinkami pavedimai esą sunkiai susekami, nes neretai vykdomi nedidelėmis sumomis.

IS finansavimo šaltiniai, remiantis ataskaita, ir toliau išlieka pajamos iš naftos verslo ir mokesčiai, kuriuos džihadistai renka iš savo kontroliuojamų teritorijų gyventojų. Tačiau IS finansinė padėtis dėl karinio spaudimo esą pastebimai blogėja.

Remiantis ataskaita, IS džihadistai ir toliau geba motyvuoti vykdyti išpuolius už Artimųjų Rytų ribų ir sudaryti tam galimybes. Tai, pavyzdžiui, galioja Europai, kuri ekstremistams ir toliau vaidina pirmaeilį vaidmenį.

Džihadistai, JT ekspertų vertinimu, taip pat mėgina stiprinti savo įtaką Pietryčių Azijoje. Tai rodo pastarieji mūšiai Pietų Filipinuose.

Kovotojų srautai iš užsienio į Siriją ir Iraką tuo tarpu slopsta. Iš čia esančių kovų regionų pasitraukia vis daugiau jaunų IS džihadistų. Šiems sugrįžėliams esą turi būti skiriamas itin didelis dėmesys, nes jie turi itin smurtingų mūšių patirties.

Atkaklus džihadistų pasipriešinimas liepą atkovojant Irako Mosulo miestą rodo, kad IS vadovybės ir kontrolės struktūra nėra visiškai žlugusi. Grupuotė ir toliau kelia didelę karinę grėsmę, pažymima ataskaitoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)