aA
Jungtinė Karalystė laiku paliks Europos Sąjungą kaip vieninga visuma ir įgyvendins „Brexit“ iki 2020 metų sausio 31 d. Tai penktadienio rytą Londone pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

„Mes įgyvendinsime „Brexit“ laiku, iki sausio 31-osios, be jokių „bet“, „jeigu“ ar „galbūt“. Jungtinė Karalystė kaip vieninga visuma paliks ES, susigrąžins mūsų įstatymų, sienų, finansų, prekybos ir imigracijos sistemos kontrolę“, – sakė B. Johnsonas, kurio kalbą rinkėjams tiesiogiai transliavo „Sky News“.

Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, jog gruodžio 12 d. šalyje įvykusių parlamento rinkimų rezultatai reiškia, kad nebėra pakartotinio referendumo dėl „Brexit“ grėsmės.

„Mes padarėme galą apgailėtiniems (opozicinės Leiboristų partijos) grasinimams surengti antrą referendumą“, - pabrėžė jis.

B. Johnsonas sulaukė audringų plojimų, kai, baigdamas kalbą, paragino auditoriją galų gale „įgyvendinti „Brexit“, bet pirma papusryčiauti“.

Balsų skaičiavimas jau baigėsi visose apylinkėse išskyrus dvi. Konservatoriai tvirtai pirmauja – jie gavo 363 mandatus Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmuose, kuriuose yra 650 vietų. Leiboristai patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

ES sako esanti pasirengusi deryboms dėl „Brexit“ prekybos susitarimo


Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles's Michelis penktadienį pareiškė, kad Bendrija yra pasirengusi deryboms dėl prekybos susitarimo su Jungtine Karalyste, ir padarys viską, kad apgintų Europos prioritetus, po svarios britų premjero B. Johnsono pergalės rinkimuose.

„Mano pozicija labai aiški: esame pasirengę. Esame nusprendę, kokie yra mūsų prioritetai“, – kalbėjo Ch. Michelis, atvykęs į Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, kur lyderiai aptars rinkimų JK rezultatus ir planuojamą šios šalies pasitraukimą iš Bendrijos kitų metų sausio 31-ąją.

„Viliuosi, kad mūsų derybos bus geranoriškos, geros“, – sakė Ch. Michelis, koordinuojantis 28-ių Bendrijos valstybių, tarp kurių kol kas dar yra ir JK, viršūnių susitikimus.

Buvęs Belgijos premjeras išreiškė viltį, kad „britų parlamentas artimiausiu metu ratifikuos“ ES ir Londono parengtą susitarimą dėl „Brexit“ sąlygų, „kad mes galėtume ramiai, tyliai, bet labai ryžtingai nusiteikę pradėti derybas dėl kito etapo“.

ES lyderiai penktadienį baigdami dviejų dienų viršūnių susitikimą turi priimti pareiškimą dėl „Brexit“. Ketvirtadienį, pirmąją susitikimo dieną, jie daugiausiai dėmesio skyrė diskusijoms dėl klimato.

Remiantis pareiškimo projektu, kurį matė naujienų agentūra AFP, 27 ES lyderiai pasisakys už „kiek įmanoma glaudesnius būsimus ryšius su JK“, tačiau įspės, jog „būsimi ryšiai turės būti grindžiami teisių ir įsipareigojimų pusiausvyra ir turės užtikrinti vienodas sąlygas“, kalbant apie verslą ir prekybos taisykles.

Jie taip pat paprašys Europos Komisijos parengti visapusiškas gaires dėl būsimų santykių su JK iškart po jos pasitraukimo.

Bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier ves prekybos derybas, kurias ES lyderiai atidžiai stebės ir esant reikalui pateiks tolesnes gaires, atsižvelgdami į Bendrijos interesus, rašoma viršūnių susitikimo išvadų projekte.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
3.7143

Top naujienos

Po VTEK sprendimo – sumaištis dėl nemokamų pietų: įstatymui pažeisti užtenka regimybės (281)

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymu nustatytus interesų derinimo...

Britanijos parlamentas galiausiai pritarė „Brexit“ sutarties projektui (143)

Įstatymas, atveriantis Jungtinei Karalystei kelią šio mėnesio pabaigoje išstoti iš Europos...

Adomaitis kaifavo po Butkevičiaus tritaškio ir dalinosi išvakarėse gauta Bendžiaus žinute (21)

Dainius Adomaitis trečiadienį kažkuria prasme prisijungė prie „Siemens“ arenos publikos....

orai staigmenų nepateiks – lietus traukiasi (2)

Po neįprasto kai kur su perkūnijomis trečiadienio, ketvirtadienis didesnių staigmenų nepažers....

Kur keliausite šiemet? 2020 metų lankytinos vietos Lietuvoje (9)

Jau penktadienį prasidės tradicinė ir visų keliautojų laukiamiausia Didžiausia Baltijos šalyse...

Gediminas Grigelevičius

„Grigeo“ skandalas skaičiais: kiek uždirba, kam priklauso ir su kuo galime palyginti

Lietuvos teisėsauga nustatė, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte...

Orijaus kelionės. Audringiausias Raudonųjų žibintų kvartalas Europoje (39)

Ši Hamburgo dalis skirta vyresniems nei 18 metų turistams. Žiūrint paprastai – Raudonųjų...

Puiki pergalė: „Rytas“ nesustabdė NBA čempiono, bet išplėšė itin svarbų tašką TOP-16 etape (138)

Vilniaus „Ryto“ (2/1) krepšininkai trečiadienį stojo į itin svarbų Europos taurės TOP-16...

Žvaigždė tapo mįsle astrofizikams: skleidžia bangas, kurios žymi katastrofinius įvykius (8)

Žvaigždei Betelgeizei trūksta dėmesio – ji ne tik mirksi pritemdama ir paryškėdama, bet dar ir...